Zavrieť

Porady

Zamestnanie cudzinca

Prosím, prosím, potrebujem súrne poradiť!!!
Firma chce zamestnať občana z Maďarskej republiky, na pracovnú zmluvu. Čo treba okolo toho vybaviť? Mám na mysli - sociálne poistenie, zdravotné poistenie, môže si uplatniť daňovú úľavu? Skrátka kde všade ho mám prihlásiť, čo k tomu potrebujem, trvalé ani prechodné bydlisko nebude mať na území Slovenska, bude sem denne dochádzať do zamestnania.
Malo by to byť už od augusta, takže je to súrne, Ďakujem.
Usporiadat
sona.k. sona.k.

sona.k. je offline (nepripojený) sona.k.

Dobry den,

ja by som bola vdacna za informaciu, ako je to s Dohodou o brigadnickej praci zahranicneho studenta, ktory tu ma povolenie na pobyt. Treba to hlasit aj uradu prace? alebo staci prihlaska do soc. poistenie, ako to je v pripade nasich studentov?

dakujem
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Aj ja sa pripájam s takou istou otázkou
Ďakujem
0 0
mata paluchova mata paluchova

mata paluchova je offline (nepripojený) mata paluchova

prosim, vie niekto ci si slovák u nás s trvalým pobytom, ktory sa tu vsak nezdrzuje viac ako 183 dni môze pri dohode o vykonaní prace uplatniť odpočitateľnú položku?
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Prosím Vás nemáte niekto zamesnanca z VB?
Ako je to so sociálnym poistením? Musím ho prihlásiť a platiť všetky odvody?
Má tu prechodný pobyt aj pridelené identifikačné číslo.
ďakujem
0 0
Akik Akik

Akik je offline (nepripojený) Akik

dobrý deň Anika,
chcela by som sa Vás opýtať, keďže spomínate, že máte skúsenosti s lektormi, či im preplácate aj náklady súvisiace s cestovaním a ubytovaním, tie im následne zdaňujete ako príjem a po prípade odvádzate z toho aj poistné do ZP a SP? Neviem si s tým totiž poradiť a samozrejme ani v poisťovniach mi nevedia poradiť, mám to vraj vyriešiť v účtovníctve a podľa toho odvádzať poistné. Takže tiež sa chcem spýtať aj ako to zúčtovať. Ďakujem Vám za radu a pomoc.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte. Chcem sa poradiť, že či je možné uzatvoriť s cudzincom, konkrétne z Macedónska, dohodu o pracovnej činnosti a to s tým, že prácu bude vykonávať v Macedónsku a tu na v SR sa nebude vôbec zdržiavať. Alebo akú formu vyplácania odmeny by ste mi poradili, keď sa jedná o odmenu za určité služby?
A je potrebné aj pri takejto dohode žiadať o vydanie rodného čísla v B.Bystrici?
Ďakujem veľmi pekne za každú radu. Ešte som sa s tým nestretla.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Posúvam.....
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ďakujem Ti za linky, aj keď skoro nikde sa nespomína moc dohoda, skôr pracovná zmluva.
A je aj nejaké iné riešenie ako by mu mohla byť vyplatená odmena za vykonané služby v cudzine pre slovenskú firmu?
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Posielam žiadosť o pridelenie rodného čísla pre cudzinca do REGOB-u, potrebujem vedieť aký kolok sa prikladá? Doteraz bol za 50,- Sk. Na tel. číslo 0961605092 sa nedá dovolať. Vie niekto na nich kontakt?
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, prosila by som o radu v tejto veci: chceme zamestnať príslušníka MR s tým, že on aj v MR bude mať riadný pracovný pomer, ale aj v našej firme určitý úväzok, už som zistila že treba mu E-101 HU, takže ZP za neho budeme platiť do Maďarska, ale podľa ktorých zákonov, tak ako u nás 14 percent, alebo tak ako platia tam? A to sa vzťahuje aj na soc.poistenie, alebo nie? Za odpovede ďakujem
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosila by som o radu v tejto veci: chceme zamestnať príslušníka MR s tým, že on aj v MR bude mať riadný pracovný pomer, ale aj v našej firme určitý úväzok, už som zistila že treba mu E-101 HU, takže ZP za neho budeme platiť do Maďarska, ale podľa ktorých zákonov, tak ako u nás 14 percent, alebo tak ako platia tam? A to sa vzťahuje aj na soc.poistenie, alebo nie? Za odpovede ďakujem
Už sa mi podarilo zistiť, že v tomto prípade všetko treba vybaviť v Maď. republike
0 0
angua angua

angua je offline (nepripojený) angua

Dobrý,
mám dosť zapeklitú otázku od jedného môjho klienta. Nie všetkým som si istá, tak preto zadávam otázku aj sem.
Takže:
prvý prípad: Občan Poľska bude zamestnaný v slovenskej firme, ale prácu bude vykonávať v Rakúsku. otázka je, či mu môžem výkon práce dať miesto v Rakúsku, aj keď ho zamestnáva slovenská firma. ak áno, už mu potom neplatím diéty? do poisťovní ho mám prihlásiť v SR, alebo v Poľsku, alebo v Rakúsku? Trvalý pobyt má v Poľsku, prechodný v Rakúsku.

druhý prípad: občas Srbska, zase zamestnaný v slovenskej firme, výkon práce v Rakúsku. v podstate tie isté otázky ako pri prvom prípade + potrebuje víza pre prácu slovenské, alebo rakúske?

budem veľmi rada, ak mi niekto aspoň trošku poradí. vopred vďaka.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Prosím Vás, ešte jedna súrna otázka, keď my budeme ako zahraničný zamestnávateľ v Madarsku, tak musíme vypočítať odvody do tamojších poisťovní podľa maďarských zákonov alebo podľa slovenských zákonov? Poprípade ako to budem definovať v mzdovom programe? Má s tým niekto skúsenosti, prosím Vás poradte, ďakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dobrý deň, prosím vás veľmi pekne o radu: Občan Ruska má na Slovensku svoju obchodnú spoločnosť. Má povolenie na pobyt a všetky potrebné potvrdenia, účel pobytu má podnikanie. Lenže teraz by sa chcel zamestnanť vo svojej firme a tiež by chcel zamestnanť svojho syna. Viete mi prosímpovedať aký bude postup? Hlavne ma zaujíma registrácia v zdravotnej a sociálnej poisťovni. Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

prosím, nemáte niekto skúsenosť, ako je to so zamestnaním občana čínskej republiky? ktoré odvody do sociálnej poisťovne platí, resp. neplatí?
dakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Heni Pozri príspevok
prosím, nemáte niekto skúsenosť, ako je to so zamestnaním občana čínskej republiky? ktoré odvody do sociálnej poisťovne platí, resp. neplatí?
dakujem.
záleží od druhu pobytu v sr. ak si z ba, na cp pzsr na hrobákovej ti poradia. aj na iných odd cp vrámci sr.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

srska Pozri príspevok
záleží od druhu pobytu v sr. ak si z ba, na cp pzsr na hrobákovej ti poradia. aj na iných odd cp vrámci sr.
ja by som potrebovala poradiť konkrétne ohľadom odvodov do soc. poisťovne
s cp sú už formality vybavené...
0 0
Denis@ Denis@

Denis@ je offline (nepripojený) Denis@

Dobry den,
prosim, ake dopady po novom ma zamestnanie cudzinca na dohodu o pracovnej cinnosti? Jedna sa o dohodara z CR, v CR je zdravotne poisteny a rovnako v CR ma hlavny zdroj prijmu (HPP). Na SR neplatim zdravotne ani socialne poistenie, ale neviem si rady s danou. Vie mi niekto poradit? Dakujem
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Denis@ Pozri príspevok
Dobry den,
prosim, ake dopady po novom ma zamestnanie cudzinca na dohodu o pracovnej cinnosti? Jedna sa o dohodara z CR, v CR je zdravotne poisteny a rovnako v CR ma hlavny zdroj prijmu (HPP). Na SR neplatim zdravotne ani socialne poistenie, ale neviem si rady s danou. Vie mi niekto poradit? Dakujem
Ahoj, prosím Ťa zistil si kam sa odvádza daň.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať