Zavrieť

Porady

Preklad cez velke presklenie

Nemoze niekto hodit foto projektu prekladu cez velku dieru (3,5-4m) ? Cez ten 4m otvor budem mat nadmurovku a pomurnicu. preklad by som chcel spravit z R12 dolu a R8 hore. Strmienky R8
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

veci sa pohli dopredu. Stavam z ytongu 300. Bude tam drevenny strop. Veniec na ktorom bude polozeny strop bude zaroven preklad nad okna a dvere. Preklad cez 4m ostava idealne by som chcel aby mal sirku 200mm. Treba nejak zasadne upravit vystuz venca ak bude zaroven aj preklad?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ako mam spravit preklad ktory je zaroven s vencom s tym ze veniec bude mat vysku 250mm a ten preklad bude este o 250mm vyssi? Treba to betonovat na dva krat, alebo sa to da zaliat tak aby ten beton nevytiekol cez ten nizsi veniec? videl som ze schody sa podobne betonuju, ale postup netusim..
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
ako mam spravit preklad ktory je zaroven s vencom s tym ze veniec bude mat vysku 250mm a ten preklad bude este o 250mm vyssi? Treba to betonovat na dva krat, alebo sa to da zaliat tak aby ten beton nevytiekol cez ten nizsi veniec? videl som ze schody sa podobne betonuju, ale postup netusim..
Preklad je jedna vec /jedna výstuž/ veniec je druhá vec /druhá výstuž/ betónovať možeš naraz a robí sa to podľa projektu/výkresu/
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no asi sme sa nepochopili. ako naliat beton na raz tazk zvysene miesto, aby neklesala hladina a pritom to bolo prepojene s vencom? Ja mam preklad aj veniec v jednom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nakres
dom.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

urcite niekto betonoval take nieco.. mam to najprv zabetonovat na 25cm nechet trosku zavadnut a potom natlct vodorovne laty na nizsi veniec na asi metrovu dlzku a zaliat ten vyssi?
0 0
qwertin qwertin

qwertin je offline (nepripojený) qwertin

Posielam ti obrazky z nasho prekladu - 8 metroveho!
Preklad_0806.jpg  
preklad_1.jpg  
preklad_2.jpg  
1/1
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

takze nakoniec som to spravil takto: sirka betonu 25c. vyska betonu 40cm, svetlost otvoru 376cm. Vystuz strmienka fi R8 20x35cm kazdych 18cm, dolu 4x fi R20, hore 2x fi R10, v strede to bude predpate o 2cm, konce sa previazu so zbytkom venca pomocou roxorov R10 do uhla presah cca 60cm + co dum dal . ten preklad bude niest pomurnicu striesky terasy, cize ziadne vazne tlaky.
14082010198.jpg  
14082010199.jpg  
1/1
0 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

Tiez riesim otazku prekladov nad otvormi. Rozmyslam nad tym, ze by sa dali mozno aj tak spravit ako volakedy, ze zvonka aj zvnutra by som dal vinkle a medzi ne len doplnit tehlu (priecne dierovanu-kvoli tepelnej izolacii). konce by sa maltovali do vinklov a hotovo. Co o tom myslite vy?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

matusstefan Pozri príspevok
Tiez riesim otazku prekladov nad otvormi. Rozmyslam nad tym, ze by sa dali mozno aj tak spravit ako volakedy, ze zvonka aj zvnutra by som dal vinkle a medzi ne len doplnit tehlu (priecne dierovanu-kvoli tepelnej izolacii). konce by sa maltovali do vinklov a hotovo. Co o tom myslite vy?
Na tie L-ka som strasne alergicky. Nema to tuhost v kruteni, potom sa skrucaju a vypada to ako....minimalne omietka ide dole.
0 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

Dakujem pekne za radu. Ostaneme tak potom pri zb prekladoch. Tam sa zo spodu ako dava izolacia? Len po okno, alebo po celej dlzke? Ak po celej dlzke, tak ako sa potom primontuje ram okna k izolacii?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať