Zavrieť

Porady

nefunkčný internet v období DP

účtovník telom i dušou
Som konateľkou sro a momentálne som na materskej. So svojimi zamestnancami a klientmi komunikujem výlučne cez internet (nakoľko sa musím prispôsobiť potrebám môjho 4 mesačného synčeka).

Dvakrát mesačne mi vypadne internet. To mi ani tak nevadí,dokým nevypadol 30.3. a 31.3., kedy fakt finišujeme s daňovými priznaniami a RZZP.

Mám právo alebo môžem napísať nejakú sťažnosť alebo reklamáciu, prípadne vyčísliť moju finančnú stratu firme dodávajúcej internet ku mne domov tým, že net chvíľu funguje a chvíľu nie???

Ďakujem vopred za každú radu.
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Dal som ti suhlas v prispevku c 18., ale nie k tomu, ze su mozes ist piskat..
Suhlasim s tou druhou vetou! A dnes prajem este pevne nervi!
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
dalid Pozri príspevok
Dal som ti suhlas v prispevku c 18., ale nie k tomu, ze su mozes ist piskat..
Suhlasim s tou druhou vetou! A dnes prajem este pevne nervi!

díky moc idem rýchlo na to (kým ešte net ide )
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

dalid Pozri príspevok
Stanislav1975 - jaaaaj, to asi hej.. Alebo si tam uvedie este agregaciu 1/50 a je vybavene.. (
Dalid, to sú špekulanti všetko a oni sa velmi dobre chránia vo svojích podmienkach,aby si nič na nich nevedel vytiahnuť-preto som si povedal,že už žiadna viazanosť, nepáči sa mi-idem ta het a aj tí operátori a provideri sa inak správajú keď vedia že možeš hned odísť-keď ťa majú "uviazaného",tak kašlú na teba...
Aj ked viem,že nie každý má tu možnosť dať si net bez viaznosti...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Stanislav1975 - presne takeho "nezviazaneho" ako spominas mam aj ja . Akurat router som si musel kupit.. Ak by niektoto zo ZV mal zaujem o koho ide, poslite SS - posuskam vam. Nebudem tu verejne niekomu robit reklamu )
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Skusit mozes, ale firma moze argumentovat tym, ze na jej strane nevznikla chyba a problem mohol nastat na tvjom PC, virus napr. Pripadne ak pozuivas pripojenie, kde je viac uzivatelov napriklad ste panelak a tam je viac uzivatelov na jednej LAN, priapdne wifi - tak moze sa stat, ze niekto moze zahlcovat paketmi siet pripadne nejaky rozsah IP adries a tym si zabezpeci u seba vyssiu rychlost a tym odstavi ostatnych uzivatelov od netu uplne alebo, aby to nebolo az tak podozrive tak im spomali rychlost na minimum a on disponuje maximalnou rychlostou co poskytuje provider. Zalezi to na type tvojho pripojenia. Ak firma nechce platit tak vie najst dobre argumenty
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

dalid Pozri príspevok
OK, tomu verim.
Aby si mala 100% istotu ze je chyba u tvojho providera skus si zmerat rychlos pripojena na net. Ak bude 0 Mbps, pripadne menej ako mas dohodnute v zmluve s poskytnuti sluzieb, mozes to reklamovat.

Rychlost si otestujes napr tu: http://www.speedtest.net/
Len si nezabudni ukoncit vsetky aplikacie, ktore sa pripajaju na internet.
Vacsinou v zmluve sa nachadza taka mala poznamka, co malo kto vie co znamena ze internetovy provider poskytuje rychlost napr 1024kb/s s agregaciou 1:40 ... a teraz co ? aka ma byt tvoja rychlost co myslis ? podla zmluvy 1024 kb/s alebo 25,6kb/s a to je len kbit ... este ked to dame na Byte ... a co ked ma rychlsot v zmluve 512 ks/s a agregacia 1:50 ? - urcite taketo pripojenie je velmi lacne ... ale kazdy vie preco ... Osobne by som si dal net s garantovanou rychlost a bez agregacie...
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sfinks Pozri príspevok
Skusit mozes, ale firma moze argumentovat tym, ze na jej strane nevznikla chyba a problem mohol nastat na tvjom PC, virus napr. Pripadne ak pozuivas pripojenie, kde je viac uzivatelov napriklad ste panelak a tam je viac uzivatelov na jednej LAN, priapdne wifi - tak moze sa stat, ze niekto moze zahlcovat paketmi siet pripadne nejaky rozsah IP adries a tym si zabezpeci u seba vyssiu rychlost a tym odstavi ostatnych uzivatelov od netu uplne alebo, aby to nebolo az tak podozrive tak im spomali rychlost na minimum a on disponuje maximalnou rychlostou co poskytuje provider. Zalezi to na type tvojho pripojenia. Ak firma nechce platit tak vie najst dobre argumenty

to je pravda, ale vždy keď som im volala, povedali mi, že sú si vedomí, že mi nejde net a že to hneď naskočí. Takže nemôže byť chyba na mojom PC. V paneláku máme každá rodina iný net od inej spoločnosti.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sfinks Pozri príspevok
Vacsinou v zmluve sa nachadza taka mala poznamka, co malo kto vie co znamena ze internetovy provider poskytuje rychlost napr 1024kb/s s agregaciou 1:40 ... a teraz co ? aka ma byt tvoja rychlost co myslis ? podla zmluvy 1024 kb/s alebo 25,6kb/s a to je len kbit ... este ked to dame na Byte ... a co ked ma rychlsot v zmluve 512 ks/s a agregacia 1:50 ? - urcite taketo pripojenie je velmi lacne ... ale kazdy vie preco ... Osobne by som si dal net s garantovanou rychlost a bez agregacie...

v zmluve máme napísane:

  • rýchlosť pripojenia download 1280 kbit/s, upload 256 kbit/s
  • neobmedzený objem dát
  • Agregácia 10

A máš pravdu,že neviem čo to znamená. Ale viem,že keď mi nejde net, tak mi je ukradnuté akú mám rýchlosť, lebo v tom momente neni žiadna.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

jacekova Pozri príspevok
v zmluve máme napísane:

  • rýchlosť pripojenia download 1280 kbit/s, upload 256 kbit/s
  • neobmedzený objem dát
  • Agregácia 10

A máš pravdu,že neviem čo to znamená. Ale viem,že keď mi nejde net, tak mi je ukradnuté akú mám rýchlosť, lebo v tom momente neni žiadna.
Tato agregacia u poskytovatelov sa sice uplatnuje najma pre tych co viac stahuju, provider ich zaradi do skupiny "downloader" a tam im uz rychlost klesne teda ta skupina moze mat najviac 10 uzivatelov, ked su vsetci prihlaseni a stahuju nieco tak kazdemu ide rychlost 1280kbit /10 = 128kbit/s lepsie sa vyzname v KB takze 128/8= 16KB/s - co je na dnesne pomery mizerna rychlost. Ked ale nie sme v skupine zaradeny s agregaciou tak nasa rychlost je 160 KB/s co je uz pekne Je to vlastne zdielanie tvojho prenosoveho pasma s 10 uzivatelmi, keby bola agregacia 1:50 tak 50 uzivatelov zdiela tvoje prenosove pasmo
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sfinks Pozri príspevok
Tato agregacia u poskytovatelov sa sice uplatnuje najma pre tych co viac stahuju, provider ich zaradi do skupiny "downloader" a tam im uz rychlost klesne teda ta skupina moze mat najviac 10 uzivatelov, ked su vsetci prihlaseni a stahuju nieco tak kazdemu ide rychlost 1280kbit /10 = 128kbit/s lepsie sa vyzname v KB takze 128/8= 16KB/s - co je na dnesne pomery mizerna rychlost. Ked ale nie sme v skupine zaradeny s agregaciou tak nasa rychlost je 160 KB/s co je uz pekne Je to vlastne zdielanie tvojho prenosoveho pasma s 10 uzivatelmi, keby bola agregacia 1:50 tak 50 uzivatelov zdiela tvoje prenosove pasmo

dakujem za "polopatistické" vysvetlenie. už som zas o čosi múdrejšia. doteraz som ani nemala šajnu, čo to znamená.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Záleží od providera ako uplatňuje agregáciu.
Niektorí to uplatňujú stále a pre všetkých, niektorí len pre downloaderov ako píše sfinks a niektorí to majú v zmluve aby to mohli aplikovať ako to bude treba.
Smutné je že niektorí majú taký bordel v sieti že aj keď neuplatňujú agregáciu tak to ide ešte horšie ako keby uplatňovali lebo ak má niekto 50 rýchlych pripojení tak blokuje celý segment a tým pádom tých okolo seba. Napríklad sused.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Len pre zaujímavosť-mne ide net cca.takto...


Výsledky měření rychlosti internetového připojení

měření odezvy
100% hotovo
Průměrná rychlost připojení: 34,22 Mbit/sPrůměrná rychlost stahování dat: 4,277 MB/sPrůměrná rychlost odesílání dat: 21,74 Mbit/sPrůměrná rychlost odezvy (ping): 5 msNejkratší odezva: 4 msNejdelší odezva: 5 ms
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať