Zavrieť

Porady

Oneskorená došlá fa z ČR - čo robiť????

V septembri 2005 mi došla fa z ČR so zdaniteľným plnením 1/05 za službu vykonanú v ČR. Kedy nárokovať a kedy odviesť DPH???? Ď.
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Faktura by mala byt bez DPH, nechaj si ju poslat postou, odloz si obalku s datumom poslania, aby si vedela zdokladovat, ze FA prisla len teraz.
V decembrovom DP k DPH si samozdanis a zaroven uplatnis DPH, takze tito nijako vysku DP neovplyvni.
0 0
jankajese jankajese

jankajese je offline (nepripojený) jankajese

Ale čo s tým, keď to bolo zaplatené ešte v júli, či v auguste - nemám ani doklad, len majiteľ sa vyjadril, že on to zaplatil, keď si to objednal. No bohužiaľ nedal mi k tomu žiaden doklad. Síce som tu ešte nepracovala, ale pani, ktorá to tu viedla, by to tu určite zaevidovala. A teraz keď mi zašlú tu faktúru v decembri aj s dokladom o zaplatení v júli?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
nech poslu aj doklad o uhrade, asi to bolo platene ako zaloha
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Daska
Faktura by mala byt bez DPH, nechaj si ju poslat postou, odloz si obalku s datumom poslania, aby si vedela zdokladovat, ze FA prisla len teraz.
V decembrovom DP k DPH si samozdanis a zaroven uplatnis DPH, takze tito nijako vysku DP neovplyvni.
Keď čech dodanie oslobodí, tak DP sa prenesie na vás. A podľa § 20/1/a , daň bolo treba odviesť 15.deň, takže ak ste kupili v juli a prevzali tak DP máte 15. augusta -dodatočné DP (aj ked nemáte doklad). Nárok na odpočet máte podľa § 51/1/c, ked máte doklad. Takže až v decembri cez riadne daňové priznanie.Do dodatočného by ste mohli dať vstup len ak vam vystaví doklad julový a vy to viete nejako "preukazať" že aj vtedy došiel.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

ALBO
Keď čech dodanie oslobodí, tak DP sa prenesie na vás. A podľa § 20/1/a , daň bolo treba odviesť 15.deň, takže ak ste kupili v juli a prevzali tak DP máte 15. augusta -dodatočné DP (aj ked nemáte doklad). Nárok na odpočet máte podľa § 51/1/c, ked máte doklad. Takže až v decembri cez riadne daňové priznanie.Do dodatočného by ste mohli dať vstup len ak vam vystaví doklad julový a vy to viete nejako "preukazať" že aj vtedy došiel.
Riešim práve problém septembrových faktúr z Čiech, len teraz doručených. V predošlých príspevkoch bolo odporučené dať povinnosť aj odpočet do dodatočného priznania a v tomto príspevku zase nie. Tak teraz už naozaj neviem, čo robiť ??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať