Zavrieť

Porady

účtovanie taxislužby

ahojte všetci, som nová takže dúfam , že napíšem dobre v správnej porade.

Začínam účtovať u jedného taxikára. "Problem" je v tom, ze ma malo vystavenych blokov - prijmov napr. za 200Sk mesiac a vydavkov velmi vela. Mam dorobit blocky na prijmy alebo skrtit vydaje. Uctuje tu niekto z Vas taxikara. Dakujem. A druha otazocka musi mat zivnostnik uctujuci v JU ucet v banke? Totiz pouziva len cash pri podnikani. Dakujem
Usporiadat
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Ano sú to osobné motorové vozidlá predsa na taxislužbu, a boli kúpené pre 1.1.2010 takže nemá nárok na odpočet DPH
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Ešte by som mala jednu otázočku, SZČO rozhodol dať motorové vozidlo obstarané formou finančného prenájmu do obchodného majetku od 1.1.2010. Vozidlo (osobné auto) obstaral 5.3.2007 a finančný prenájom skončí dňa 5.1.2012 (60 mesiacov).
Ako daňový výdavok si môže uplatniť
- úrok (nájomné) podľa §19 ods. 3 písm. o) zákona o dani z príjmov
- obstarávaciu cenu postupne vo forme odpisov v súlade s ustanovením § 22 - 29 zákona o dani z príjom (súčasťou OC nie je DPH, ale on je neplatiteľom DPH do 15.4.2010 čiže účtuje DPH ako výdavok ovplyvňujúci základ dane z príjmov, ale aj po 15.4.2010 účtuje taktiež??? myslím to preto lebo osobné auto kúpil pred 1.1.2010 a nemôže si uplatniť DPH)
- poistné tiež je daňový výdavok
PZP bôže sa účtovať ako daňový výdavok?
Keď sa zaradí do OM berie sa alikvotná časť odpisov čiže roky nevyužívania hmotného majetku na zabezpečenie zdaniteľného príjmu sa odpisy neuplatňujú (doposiaľ využíval ako vlastné MV) platí to aj na splátky leasingu. Dobre to myslým? Odpisy a splátky leasingu budú zahrnuté v sume od 1.1.2010 do 5.1.2012 t.j. 26 mesiacov

Dobre som to myslím?
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

opravujem do 15.4.2010 NIE je platiteľom DPH
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Lily :-) Pozri príspevok
Ešte by som mala jednu otázočku, SZČO rozhodol dať motorové vozidlo obstarané formou finančného prenájmu do obchodného majetku od 1.1.2010. Vozidlo (osobné auto) obstaral 5.3.2007 a finančný prenájom skončí dňa 5.1.2012 (60 mesiacov).
Ako daňový výdavok si môže uplatniť
- úrok (nájomné) podľa §19 ods. 3 písm. o) zákona o dani z príjmov
- obstarávaciu cenu postupne vo forme odpisov v súlade s ustanovením § 22 - 29 zákona o dani z príjom (súčasťou OC nie je DPH, ale on je neplatiteľom DPH do 15.4.2010 čiže účtuje DPH ako výdavok ovplyvňujúci základ dane z príjmov, ale aj po 15.4.2010 účtuje taktiež??? myslím to preto lebo osobné auto kúpil pred 1.1.2010 a nemôže si uplatniť DPH)
- poistné tiež je daňový výdavok
PZP bôže sa účtovať ako daňový výdavok?
Keď sa zaradí do OM berie sa alikvotná časť odpisov čiže roky nevyužívania hmotného majetku na zabezpečenie zdaniteľného príjmu sa odpisy neuplatňujú (doposiaľ využíval ako vlastné MV) platí to aj na splátky leasingu. Dobre to myslým? Odpisy a splátky leasingu budú zahrnuté v sume od 1.1.2010 do 5.1.2012 t.j. 26 mesiacov

Dobre som to myslím?
poradí mi niekto?... prosím
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať