Zavrieť

Porady

Akú dohodu?

Ahojte!
Už som síce raz písala na danú otázku, ale jedna moja známa - účtovníčka ma trošku poplietla, tak skúsim ešte raz.
Potrebujem uzatvoriť dohodu trom pomocníkom na stavbe. V podstate ide o prerábanie striech,ale niekedy sú s tým spojené aj murárske práce.Minule mi poraďáci radili, že mám urobiť dohodu o pracovnej činnosti, no moja známa mi tvrdí opak.
Pr iprípadnej kontóle z Inšpektorátu práce alebo z iného úradu môže byť aj dáka pokuta za zle uzatvorenú dohodu?
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Monik11 Pozri príspevok
Dobrý deň!
poprosím aj ja o radu. Chceme zamestnať na sezónne práce v lese činnosť nie je vždy tá istá, budú robiť výsadbu, uhadzovanie...aký druh dohody mám spraviť. Sú tam dôchodcovia aj z UP. Viem, že UP nesmie prekročiť 136€ mesačne to by sa dalo, aj s hodinami to nie je problém. Aké odvody bude zamestnávateľ platiť.
Ďakujem
volila by som DoPČ, zamestnávateľ platí odvody do SP a to úrazové vo výške 0,8% a garančné poistenie vo výške 0,25% z vyplatenej odmeny

nezabudni ich prihlásiť do SP na registračnom liste a tí čo sú na úrade práce majú povinnosť odovzdať kópiu dohody a tiež každý mesiac potvrdenie o príjme, ktoré nesmie prekročiť 136,38 € mesačne

môžu si uplatniť aj nČ 335,47 € mesačne, ale len tí čo nemajú starobný alebo výsluhový dôchodok k 1.1.2010
Naposledy upravil Timka1 : 13.04.10 at 11:07
2 0
Monik11 Monik11

Monik11 je offline (nepripojený) Monik11

Timka1 Pozri príspevok
volila by som DoPČ, zamestnávateľ platí odvody do SP a to úrazové vo výške 0,8% a garančné poistenie vo výške 0,25% z vyplatenej odmeny

nezabudni ich prihlásiť do SP na registračnom liste a tí čo sú na úrade práce majú povinnosť odovzdať kópiu dohody a tiež každý mesiac potvrdenie o príjme, ktoré nesmie prekročiť 136,38 € mesačne

môžu si uplatniť aj nČ 335,47 € mesačne, ale len tí čo nemajú starobný alebo výsluhový dôchodok k 1.1.2010
Timka ďakujem krásne
odmena sa im normálne zdaní?
zrážkovou alebo preddavkou daňou?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Monik11 Pozri príspevok
Timka ďakujem krásne
odmena sa im normálne zdaní?
zrážkovou alebo preddavkou daňou?
ak budú mať podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČ tak ide o preddavkovu daň, ale im ani nevyjde daň, pretože NČ je 335,47 mesačne a keďže môžu zarobiť vzhľadom na evidenciu na úrade práce len 136,38, tak nie je čo zdaňovať

v prípade dôchodcov, ktorí si nemôžu uplatniť NČ, tam ide zrážková daň 19%
1 0
Monik11 Monik11

Monik11 je offline (nepripojený) Monik11

Timka1 Pozri príspevok
ak budú mať podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČ tak ide o preddavkovu daň, ale im ani nevyjde daň, pretože NČ je 335,47 mesačne a keďže môžu zarobiť vzhľadom na evidenciu na úrade práce len 136,38, tak nie je čo zdaňovať

v prípade dôchodcov, ktorí si nemôžu uplatniť NČ, tam ide zrážková daň 19%
Niekedy to fungovalo tak, že do 5000,.sk bola zrážková a nad preddavková je to ešte stále??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať