Zavrieť

Porady

Pomooc, sliepky požierajú vlastné vajíčka

Ahojte, chcela by som sa spýtať niekoho kto chová sliepky, čo s tým, keď sliepky požierajú svoje vajíčka.
Mám 14 sliepok a 2 kohútov, celú zimu neznášali ani 1 vajíčko, hoci nie sú staré, ale to je asi normálne, že v zime neznášajú. ale mne neznášajú ani teraz a prišla som na to, že ich požierajú. ale im musia veľmi chutiť, lebo zo 14 sliepok nemám nikdy ani 1 vajce. minule som na to prišla tak, že som im dala do tej nádoby kde by mali znášať vajíčko. a dve sliepky sa hneď naň vrhli a rozďobali ho. samozrejme sa pridali všetky ostatné. tie dve ,,hriešnice,, som hneď oddelila ale vajíčka som ešte nenašla. myslím si, že to robia všetky.
kde som urobila chybu? celú zimu boli kŕmené obilím, dávala som im teplú vodu a vo februári som im dávala aj takú vitamínovú zmes na znášku.
prosím o radu, lebo zatiaľ mám z nich iba škodu, žiadny úžitok. a hlavne ma to hnevá.
ďakujem
Usporiadat
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Martin Mocko Pozri príspevok
A tak..ja som chlapec z dediny. Sliepky sme doma chovali véééľmi dlho. Vyhadzovať škrupiny bolo prísne zakázané. A nepamätám si, že by sliepky pojedali svoje vlastné vajíčka..možno ak sa nejaké podarilo len tak rozbiť, tak ho zjedli. Ale aj kvalita škrupiny bola ďaleko vyššia, keď dostávali vápnik späť.
Nuz ... ked sliepkam zachutia skruppiny tak potom aj "kolegyni" jedia...
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

skor by som úpovedala ze je to nedostatok vitaminov,,,,odporucam kupit vitaminy,,a nedavat im skrupiny z vajec, mozno im to zachutilo a preto ich vyjedali,,,,,
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... okrem usušených škrupín /stačí voľne usušiť na vzduchu/, veľa zeleného, vody, "popolisko"..... skúste však do krmiva dokúpiť Vitamix pre nosnice /bežne ho kúpiť v lekárňach/ - je to 1 kg balenie, podávať podľa uvedeného návodu... nielenže nebudú vajcia požierať, ale budú mať vyššiu znášku a kvalitnejšiu škrupinu.... máme odskúšané i u prepelíc !
0 0
Micifuzik Micifuzik

Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

Ahojte, teší ma, že mi toľko ľudí odpovedalo. Veľmi pekne ďakujem.
Vitamix som už kúpila, cez víkend skúsim zmajstrovať nejaké znášacie búdky, lebo doteraz znášajú do takých veľkých plytkých nádob a už odkladám aj škrupinky. a zelene je všade dosť, tak veľmi dúfam, že to nemajú ešte príliž zafixované v tých slepačích hlavách a pomôže to. ešte raz vrelá vďaka za rady
0 0
vikolla vikolla

vikolla je offline (nepripojený) vikolla

Nalej im jednoducho asi 1dcl octu do 10 l vody a do krmiva primiesaj hydrat vapno asi 2pol.lizice.Tento problem som mal aj ja a prestali zo dna na den. Vajce si ani nevsimnu. Ked to nepomoze tak im chyba zelezo s ostrim na konci-sekera.
0 0
Micifuzik Micifuzik

Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

Ahojte
predstavte si, vitamíny pomohli ani nie za celý týždeň. sliepky prestali vajíčka požierať. neverila by som, že im bude stačiť taký krátky čas.
ďakujem, takže už to mám overené, netreba hneď sliepočky ,,likvidovať,, oni na to zabudnú keď budú mať dostatok vitamínov.
ďakujem
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Micifuzik Pozri príspevok
Ahojte
predstavte si, vitamíny pomohli ani nie za celý týždeň. sliepky prestali vajíčka požierať. neverila by som, že im bude stačiť taký krátky čas.
ďakujem, takže už to mám overené, netreba hneď sliepočky ,,likvidovať,, oni na to zabudnú keď budú mať dostatok vitamínov.
ďakujem
takže sme pomohli zachrániť toľko bytostí ?! super....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať