Zavrieť

Porady

Sporiaci účet - aké sú možnosti

Mám uložené peniaze na dvoch sporiacich účtoch. Jeden je ING konto a druhý je Emax plus od mbanky. Bohužiaľ z toho od mBanky som nervózny pretože nemám nejak istotu v tej banke (i keď doposiaľ som s ňou problémy nemal) a tak hľadám za tento účet nejakú alternatívu. Ak by mal niekto nejaký nápad tak sem s ním. Jedným slovom chcem si šporiť a potreboval by som odporučiť nejakú dobrú formu šporenia Bohužiaľ nemôžem dať všetko na Ing konto pretože sa jedná pre mňa dosť vysoký obnos peňazí a bola by blbosť ich dať do jedinej banky.
Usporiadat
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Chobot Pozri príspevok
... ako získaš jedným vkladom 11x štátnu prémiu???
svoju dostatočne „starú“ zmluvu rozdelila na 11 kusov, na prvú vložila optimálny vklad, po týždni dala túto prerozdelenú zmluvu zrušiť a vklad si nechala preniesť na druhú zmluvu, po týždni zrušila a nechala previesť.... atď, až kým ten jeden vklad neobišiel za rok všetkých 11 rodinnopríslušníckych zmlúv... žiaľ, v súčasnosti je to už vzhľadom na výšku št.prémie a zároveň výšku poplatkov za tieto úkony nerentabilné...
a potom, máloktorý pracovník stavebky tento spôsob získavania štátnej prémie „dobrovoľne“ prezradil... oni sú skôr spokojní, ked klient po 6 rokoch zmluvu zruší, lebo „ved už 6 rokov sporil a môže si peniaze vybrať bez preukázania účelu“ a následne založí novú (lebo budú provízie...) a máloktorý poradca bude klienta presviedčať, aby nerušil, že so zmluvou staršou ako 6 rokov sa ešte lepšie dá „pracovať-zarábať“
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

čo si myslíte, resp. aké máte skúsenosti s uložením peňaní v Privát Banke na Profit konte?
vyžadujú minimálny vklad 1000 € a úrok ponúkajú taký ako donedávna Mbank pri ročnej fixácií... t.j.2,5 % p.a. pri ročnej fixácií...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ice dive Pozri príspevok
čo si myslíte, resp. aké máte skúsenosti s uložením peňaní v Privát Banke na Profit konte?
vyžadujú minimálny vklad 1000 € a úrok ponúkajú taký ako donedávna Mbank pri ročnej fixácií... t.j.2,5 % p.a. pri ročnej fixácií...
Mal si niekedy peniaze v Devín banke?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Heni Pozri príspevok
svoju dostatočne „starú“ zmluvu rozdelila na 11 kusov, na prvú vložila optimálny vklad, po týždni dala túto prerozdelenú zmluvu zrušiť a vklad si nechala preniesť na druhú zmluvu, po týždni zrušila a nechala previesť.... atď, až kým ten jeden vklad neobišiel za rok všetkých 11 rodinnopríslušníckych zmlúv... žiaľ, v súčasnosti je to už vzhľadom na výšku št.prémie a zároveň výšku poplatkov za tieto úkony nerentabilné...
a potom, máloktorý pracovník stavebky tento spôsob získavania štátnej prémie „dobrovoľne“ prezradil... oni sú skôr spokojní, ked klient po 6 rokoch zmluvu zruší, lebo „ved už 6 rokov sporil a môže si peniaze vybrať bez preukázania účelu“ a následne založí novú (lebo budú provízie...) a máloktorý poradca bude klienta presviedčať, aby nerušil, že so zmluvou staršou ako 6 rokov sa ešte lepšie dá „pracovať-zarábať“
Tak to NEFUNGOVALO !

Síce mohol jeden človek založiť viacero zmluv o stavebnom sporení , no ppodmienkou na vyplatenie štatnej premie bolo NASPORENIE určitej čiastky na uvedenom stavebnom sporení, buďto pravidelnými mesačnými splatkami , alebo jednorazovým vkladom.
Teda také dačo nebolo možné aby niekto točil povedzme jedných 10 000 Sk a každý mesiac na nich vyberal štatnu premiu.
Bola tam podmienka určitého minimalneho ročného vkladu na každú zmluvu.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Chobot Pozri príspevok
Mal si niekedy peniaze v Devín banke?
no ak mám pravdu povedať nie... veľa bánk som zatiaľ neotestoval...

ale veď Privát Banka a Devín Banka, sú dve rozdielne banky a keď som si pozeral orsr tak vedenie nie je to isté... sú nejak v pozadí manažmentom alebo kapitálom prepojené?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Laco-monter Pozri príspevok
Tak to NEFUNGOVALO !

Síce mohol jeden človek založiť viacero zmluv - ja som písala o prerozdelení jednej zmluvy na rodinných príslušníkov nie o založení novej zmluvy o stavebnom sporení , no ppodmienkou na vyplatenie štatnej premie bolo NASPORENIE určitej čiastky na uvedenom stavebnom sporení, buďto pravidelnými mesačnými splatkami , alebo jednorazovým vkladom - presne tak, jednorazový optimálny vklad
Teda také dačo nebolo možné aby niekto točil povedzme jedných 10 000 Sk a každý mesiac na nich vyberal štatnu premiu - nie každý mesiac vyberať - to som nepísala
Bola tam podmienka určitého minimalneho ročného vkladu na každú zmluvu.
Laci, celú debatu o tom si prečítaj, nielen moju poslednú odpoved...
a fungovalo to, môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti
1 0
emipov emipov

emipov je offline (nepripojený) emipov

Ja som nedavno vlozil istu ciastku do Tatra Banky na tzv.Proti-inflacny vklad,alebo tak akosi to nazvali. V principe ide o to, ze je tam zarucene urocenie vkladu na vysku inflacie v predoslom kalendarnom roku, +1%.
Teda ak bude inflacia povedzme 2%, moj vklad sa bude urocit 3%.
Viazanost vkladu je 4 roky, minimalny vklad myslim 1000 EUR.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať