Zavrieť

Porady

"Odchádza" mi monitor?,alebo čo s ním je ??? :-(

Ahojte, hneď zrána mám taký problémik a keďže Mladé rozlety sú zrušené-obraciam sa s mojím problémom na Vás. Začal raplovať moj starý 4 ročný črep-monitor, lcd.Totiž mam problém ho ráno zapnuť- musím ho aj 10 krát zapnuť-vypnúť kým nabehne-už keď nabehne už je OK celý deň žiadne problémy s ním niesu...-ako keby blblo žhavenie,či čo,hmhm-začínam mať obavy,lebo takto podobne sa správala moja telka kým neodišla čoskoro na večný odpočinok-poradíte, čo mám urobiť,aby to nabehlo hneď?
Ked ho zapnem,tak vidieť,že niečo robí, lebo ako keby také nejaké čiary nabehli,ale potom nič-je tma...
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....
-myšlienka za sto bodov ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Poznám aj ja všelijakých odborníkov, radšej preinštalujú win nanovo, aby mohli viac vypýtať.

Ale my doma máme zálohy takto porobené aj v ntb, pc, u rodičov, známych. PC máme ako koníček, nie zdroj príjmu.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Vlado40 Pozri príspevok
To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
Napíš odkiaľ si. Ak to nebude ďaleko, máš novú klientku.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
misoft: pozri si priložený obrázok, a povedz mi, kde je tá parkovacia zóna. Takto je zaparkovaný vypnutý harddisk Maxtor 40 GB. Platne disku sú lesklé ako zrkadlo, ale v strede sú matné (až po zelenú čiaru, ktorú som tam nakreslil, nieje to totiž vidno na tej fotke). Ako vidno, v tejto matnej zóne sú hlavičky zaparkované, a nič ich nedrží nad povrchom-dosadli na disk. Keby som vybral platne disku von, vrchná a spodná hlavička by sa pritlačili o seba. S tým že v tejto polohe ich drží magnet máš samozrejme pravdu.
Na tej Wikipédii zabudli spomenúť 3" HDD, používali sa v starých notebookoch Compaq.


A s5 k tomu monitoru: ak chceš riskovať, môžeš ho dať do servisu, ale keď som ja bol naposledy v servise, stála oprava LCD 1500 Sk. Na opravu je záruka 6 mesiacov. Dnes máš za 100 € nový s 2 ročnou zárukou. Vyber si.
Naposledy upravil PotPalo : 08.04.10 at 22:29
hdd40gb.jpg  
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

PotPalo Pozri príspevok
A s5 k tomu monitoru: ak chceš riskovať, môžeš ho dať do servisu, ale keď som ja bol naposledy v servise, stála oprava LCD 1500 Sk. Na opravu je záruka 6 mesiacov. Dnes máš za 100 € nový s 2 ročnou zárukou. Vyber si.
Na LCD monitor je väčšinou 3-ročná záruka.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

cathyc Pozri príspevok
Napíš odkiaľ si. Ak to nebude ďaleko, máš novú klientku.
Košice , takže asi nič.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Vlado40 Pozri príspevok
Košice , takže asi nič.
No keď pôjdem navštíviť otčíma, tak možno niečo...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Vlado40 Pozri príspevok
To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
Ja to robim pre zakaznikov presne tak, nainstalovat a hned ulozit image. A casto odzalohujem aj stary Win (system + D&S) aspon na mesiac alebo dva, ak by tvrdili ze im daco zmizlo ...
Zalohovanie je stale vysadov profesionalov, bohuzial.
Zalohu este nechavam u seba na disku ... preto zas dokupujem 1,5TB disk je to rychlejsie restornut z externeho disku ako z DVD a neberiem zakaznikovi miesto na disku, hlavne ak ho ma maly.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Teraz som namiesto XP nahodil na notebook WIN7 a tiež som urobil zálohu C-čka s XP , ak by náhodou zákazníčka niečo hľadala a bolo to na C-čku.

Mám doma dve zálohy zavirených OS , pretože ma tie vírusy zaujali malou veľkosťou a veľkou škodou na OS.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Vlado40 Pozri príspevok
Na LCD monitor je väčšinou 3-ročná záruka.
To áno, ale:

Reklamácia nemôže byť uznaná za oprávnenú a spotrebiteľ stratí nárok na záručnú opravu alebo odstránenie vady zdarma v nasledujúcich prípadoch: ...výrobok bol používaný iným spôsobom než obvyklým pre daný typ výrobku.
Za obvyklé používanie sa považuje najmä ak: ...výrobok je používaný spôsobom zodpovedajúcim prevádzke v domácnosti, t. j. mechanické súčiastky, ktoré sa opotrebovávajú (napr. snímacie hlavy, páskové a CD mechaniky alebo ich súčasti) sú v prevádzke do 1000 prevádzkových hodín za rok, zobrazovacie časti (napr. obrazovky, signalizačné či kontrolné panely, žiarovky, displeje, alebo ich súčasti) sú v prevádzke do 2500 prevádzkových hodín za rok.

Je to časť zo záručných podmienok, kompletné sú tu. Z toho vyplýva, že pokiaľ sa bude používať LCD každý deň 365 dní do roka, tak maximálne cca 6 hodín denne, aby to do roka sedelo pod tých 2500 hodín. Inak záruka pá pá.


Takže keď nový monitor hneď zapnete, a necháte bežať nonstop 24 hodín denne, na 105. deň je po záruke.
Naposledy upravil PotPalo : 08.04.10 at 22:50
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo. Napríklad ja svoj PC a LCD nikdy nevypinam. PC beží 24/7 CPU 100% a LCD sa akurát po 10 minútach uspi ak neni aktivita.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

salvosko Pozri príspevok
Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo. Napríklad ja svoj PC a LCD nikdy nevypinam. PC beží 24/7 CPU 100% a LCD sa akurát po 10 minútach uspi ak neni aktivita.
To som zvedavý aj ja ako.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
salvosko Pozri príspevok
Ešte nech mi niekto dokáže koľko hodín sa to používalo.
Tak pozor! LCD monitory a televízory si to počítajú a ukladajú do vnútornej pamäte. Tú vedia v servise prečítať aj z pokazeného kusu. Napríklad na televízoroch OVP, ak stlačíte ... (nebudem písať čo, je to servisné menu, kto nevie, môže pokaziť TV), zobrazí sa presne počet hodín, koľko bol TV v prevádzke.

A že harddisky majú S.M.A.R.T. ktoré tiež počíta dobu chodu, počet zapnutí... o tom ani nemusím písať.
Naposledy upravil PotPalo : 08.04.10 at 23:08
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Vlado40 Pozri príspevok
To som zvedavý aj ja ako.
no možno tam majú zabudované nejaké počítadlo.
Keď som bola malá predstavovala som si, že všetci tí ľudkovia čo ich vidím v telke sa tam v noci keď spím vpasujú zo zadu telky. Snažila som sa nezaspať, aby som ich pri tom načapala. No a nič.
Takže ako pravý laik verím vo vynaliezavosť tých, ktorí rozhodujú o uznaní reklamácie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

PotPalo Pozri príspevok
Tak pozor! LCD monitory a televízory si to počítajú a ukladajú do vnútornej pamäte. Tú vedia v servise prečítať aj z pokazeného kusu. Napríklad na televízoroch OVP, ak stlačíte ... (nebudem písať čo, je to servisné menu, kto nevie, môže pokaziť TV), zobrazí sa presne počet hodín, koľko bol TV v prevádzke.
no nevravím
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
no možno tam majú zabudované nejaké počítadlo.
Keď som bola malá predstavovala som si, že všetci tí ľudkovia čo ich vidím v telke sa tam v noci keď spím vpasujú zo zadu telky. Snažila som sa nezaspať, aby som ich pri tom načapala. No a nič.
Takže ako pravý laik verím vo vynaliezavosť tých, ktorí rozhodujú o uznaní reklamácie.
ja som zasa na vianoce nevedel pochopit ako sa dá za pár minút navštíviť tolko domácností a rozdať tolko darčekov...a kde je rebrík schovaný...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ja som zasa na vianoce nevedel pochopit ako sa dá za pár minút navštíviť tolko domácností a rozdať tolko darčekov...a kde je rebrík schovaný...
Stanko to už zachádzame do paranormálnych javov. To fakt nenosí Ježiško darčeky, ale santa?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
Stanko to už zachádzame do paranormálnych javov. To fakt nenosí Ježiško darčeky, ale santa?
bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi nosil darčeky deduško mráz-predsa len mne nemohol darčeky nosiť ježiško, ked som bol Vedúci skupiny Timur a jeho družina...-aj ked babka sa snažila mi vysvetliť že darčeky nosí ježiško, ale moc som jej neveril...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi ...
Teraz si mi to pripomenul a napadlo ma , kde mám svoju šatku ?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bohužial ja sa priznám, že mne ako poctivému,angažovanému a slušnému pionierovi nosil darčeky deduško mráz-predsa len mne nemohol darčeky nosiť ježiško, ked som bol Vedúci skupiny Timur a jeho družina...-aj ked babka sa snažila mi vysvetliť že darčeky nosí ježiško, ale moc som jej neveril...
ja som skladala pioniersky sľub na Dukle, a darčeky mi predsa len nosil a dodnes nosí Ježiško. Tak Ti teda neviem, to už bude asi diagnóza.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať