Zavrieť

Porady

Ako dať dokopy väčší obnos peňazí ?

Robím na peniaze už asi 20 rokov,no nikdy som nemal na učte väčšiu sumu ako niekoľko mesačných platov.
Čo robím zle ?
Auto mám 12 ročné, bývame spolu s manželkou vo vlastnom 2-izbovom byte,naposledy sme boli na dovolenke v lete v r. 2008.
Poraďte ako naskladať aspoň 50 000 € aby sme si mohli kupiť malý domček na vidieku.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
peter977 Pozri príspevok

Určite odporúčam stavebné sporenie, kde je rendita stavebného sporenia 5,7 % a to garantovane. Klient má možnosť získať úver bez skúmania príjmu, bez založenia nehnuteľnosti a dokonca aj bez úročne(no musí mať nasporené min. 50 % z CS)
Chce to ale individuálne posúdenie klientovej situácie koľko odkladať a akú CS a tarifu nastaviť.

tak toto by ma zaujímalo, kde to dávajú ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To nás zaujímalo viacerých, ale Peter977 odmieta prezradiť.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
linko1 Pozri príspevok
tak toto by ma zaujímalo, kde to dávajú ?
Však už ten názov produktu hovorí, kde to predávajú...

Chceš si kúpiť produkt, alebo chceš odbornú radu?
Ak si chceš kúpiť, tak bež do neakej stavebnej sporiteľne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Peter bezúročný úver v Stavebnej sporitelni ? Nemyslel si bez sledovania výšky príjmu ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, záhada vyriešená. Len 10 000 € si musíš ešte požičať inde - a nájsť si bohatého ručitela

http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/

Dcéra kupovala vlani byt v Bratislave. Ako dlhoročný klient Unibanky, brala kombinovanú hypotéku z UNIBanky a SU z VUB so záložným právom len na vlastný byt, bez ručiteľov.
Naposledy upravil veronikasad : 18.08.10 at 17:09
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
peter977 Pozri príspevok
Však už ten názov produktu hovorí, kde to predávajú...

Chceš si kúpiť produkt, alebo chceš odbornú radu?
Ak si chceš kúpiť, tak bež do neakej stavebnej sporiteľne
rada by som tú odbornú radu...
ako mám postupovať ?
dakujem za odpoveď
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Lívia, záhada vyriešená. Len 10 000 € si musíš ešte požičať inde - a nájsť si bohatého ručitela

http://www.pss.sk/sk/uvery/stavebny-uver/

Dcéra kupovala vlani byt v Bratislave. Ako dlhoročný klient Unibanky, brala kombinovanú hypotéku z UNIBanky a SU z VUB so záložným právom len na vlastný byt, bez ručiteľov.
Ten odkaz na PSS - už som o tom písala, stalo sa to síce v minulosti, ale bola som nemilo prekvapená tým, že ešte ako slobodná som potrebovala mať vlastný príjem a nielen jedného, ale hneď dvoch ručiteľov pri úvere do 500.000 SKK. Pritom mali veľkú reklamu, že pri úvere do tejto výšky) nepotrebujem ničím ručiť, ani mať ručiteľa, stačí len mať príjem. Takže o tých informáciách v odkaze si myslím, že je to odžub. A bezúročný tento úver už vôbec nie je.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ešte väčší "odžub" sú tie medziúvery ... PSS považujem za výborný prostriedok sporenia (termínovaný vklad na 6 rokov). Žiadny úver by som si odtial nebrala.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Naše SVB muselo. Už 2 roky platíme len úroky z medziúveru a ešte asi 2 budeme
Ale stavebné sporenie ako sporenie je dobrá investícia - presne tak, ako píšeš.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Peter bezúročný úver v Stavebnej sporitelni ? Nemyslel si bez sledovania výšky príjmu ?
Máš pravdu, nemyslel
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ten odkaz na PSS - už som o tom písala, stalo sa to síce v minulosti, ale bola som nemilo prekvapená tým, že ešte ako slobodná som potrebovala mať vlastný príjem a nielen jedného, ale hneď dvoch ručiteľov pri úvere do 500.000 SKK. Pritom mali veľkú reklamu, že pri úvere do tejto výšky) nepotrebujem ničím ručiť, ani mať ručiteľa, stačí len mať príjem. Takže o tých informáciách v odkaze si myslím, že je to odžub. A bezúročný tento úver už vôbec nie je.
Ten tam nikdy nebude, nie je to informácia vhodná pre marketing, však banka na tom vôbec nezarobí!

V reklamách je vždy len to, čo vyhovuje banke a nie Vám. Takže určite sa tým nebudú chváliť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

peter977 Pozri príspevok
Máš pravdu, nemyslel
Teda tvrdíš, že stavebná sporitelňa poskytuje bezúročný úver ?
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Teda tvrdíš, že stavebná sporitelňa poskytuje bezúročný úver ?
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

peter977 Pozri príspevok
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.
Obyčajní ľudia vieme, kto sú, ale kto sú "bežní ľudia"? Alebo skôr naopak - kto nepatrí do kategórie "bežní ľudia" a môže dosť neoficálny bezúročný úver? Nechcem vedieť, kde a ako, ale kto.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

fuuu, ale sa peter rozčúlil... peťo, predýchaš, napíšeš
ale, slovník máš aktuálny
http://www.sme.sk/c/5513406/premierk...zny-obcan.html
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

peter977 Pozri príspevok
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!
K prvému zvýraznenému textu: Nie mi je jasné, načo si sem liezol, keď zadarmo radiť nechceš Takže si si zamenil túto rubriku s inzerátmi. Je však možné, že časom sa bude aj tu radiť len za peniaze.

K druhému zvýraznenému textu: Všetci, čo prípadne prejavia záujem o bezúročný úver prostredníctvom mailu, by mali žiadať a veľmi starostlivo si prečítať text zmluvných podmienok a všetkých ich príloh. A to od A po Z.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

peter977 Pozri príspevok
Tvrdím jednu vec :

nehovorí sa tomu oficiálne bezúročný úver, pretože oficiálne takýto názov nie je povolený,
nie je to pre bežných ľudí, pretože nie je k tomu prístup ani cez internet ani cez bežných obchodných zástupcov.

A písať to sem, nebudem, pretože zadarmo radiť a ešte ako získať bezúročný úver? Nikto Vám v živote nedá nič zadarmo a už vôbec nie cez internet!

A bodka! Končím s touto témou ak je to pre niekoho zaujímavé a chce vedieť, či sa to v jeho prípade dá vybaviť, nech mi napíše mail!
Fíhá, to sú mi novinky ... To už by som bola milionárka, kolko bezplatných rád - a možno aj tebe som na porade poskytla ...
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať