Zavrieť

Porady

náklady za elektrinu v r.2009

muti muti

muti je offline (nepripojený) muti

Neuveriteľne nám stúpli náklady za odber elektriny v spoločných častiach bytového domu. Podľa správcu je to preto, že ceny za distribúciu v zsl.kraji išli viacnásobne hore ( 3x25 A istič, mesačne cca 15 Eur ,za tento istý istič v roku 2008 1 Euro) a odber elektriny pre tieto priestory je fakturovaný ako pre malých podnikateľov, nie ako pre domácnosti. Chcela by som sa opýtať, či aj pre SVB je situácia podobná?
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Vidím, že si pletieš distribučné poplatky a tarify pre distribútora, ktoré určuje ÚRSO a sú nemenné ( dovtedy, kým ich ÚRSO na žiadosť distribútora nezmení ) s distribučnou sadzbou, napr. D1, D2, D3, D4 a D5 pre domácnosti a C1, C2, C3, .. až do C10, v tom má pravdu Ivona. Čo sa týka cien o 25 % nižších, uviedol som dodávateľov, treba si len naštudovať ich cenníky zavesené na nete. Viac sa k tomu vracať nebudem, nemá zmysel presviedčať niekoho o pravde, keď nemá snahu pozrieť si dôkazy, resp. cenníky, aby ich porovnal.
takze existuje viac druhov distribucnych poplatkov ? co za bludy sa tu clovek nedozvie ...
okrem toho, namatkovo som pozrel jedneho dodavatela ktoreho uvadzas ze dava 25% zlavu pre domacnosti ... energeticke centrum ... ceny dodavky nizsie o cca 4-6%, co znamena koncova cena nizsia o 2-3% ... takze zasa klames a zavádzas
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Cenníky EC si nepozeral, pretože by si tam videl v prvom rade distribučné sadzby, ktoré som citoval, pri kazdej distribučnej sadzbe je iná cena.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Cenníky EC si nepozeral, pretože by si tam videl v prvom rade distribučné sadzby, ktoré som citoval, pri kazdej distribučnej sadzbe je iná cena.
distribucne sadzby tam su, ale to je irelevantne, lebo tie su rovnake pre kazdeho odberatela bez ohladu na to, akeho ma dodavatela, co ti je na tom nejasne ?

treba sa pozerat len a len na cennik dodavky (dole, červeny, s nazvom "Cena silovej elektriny"), ten jediny je rozdielny u roznych dodavatelov, ziaden dodavatel nemoze konkurovat inou cenou za distribuciu
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Ja v tom podnikám už štvrtý rok, mám 126 zamestnancov a Ty ma ideš poúčať ? Každého odberateľa možno preradiť do výhodnejšej distribučnej sadzby, podľa toho, akú máš s distribútorom zmluvu ! Všetci dodávatelia majú v zmluvách túto možnosť.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Ja v tom podnikám už štvrtý rok, mám 126 zamestnancov a Ty ma ideš poúčať ? Každého odberateľa možno preradiť do výhodnejšej distribučnej sadzby, podľa toho, akú máš s distribútorom zmluvu ! Všetci dodávatelia majú v zmluvách túto možnosť.
idem ta poucat lebo zjavne pises bludy ...
co je to "vyhodnejsia distribucna sadzba" ? to, ze niekto je vzhladom na aktualnu spotrebu v nespravnej sadzbe (napr. je v D1 a nie v D2 ked ma vysoku spotrebu ?) a nejaky dodavatel mu v ramci zmeny odporuci "spravnu", teda pri jeho spotrebe lacnejsiu sadzbu D2 ?
ale to predsa moze urobit KAZDY dodavatel, toto NIE JE zalezitost, kvoli ktorej je potrebne zmenit dodavatela, pretoze distribucne sadzby su ROVNAKE PRE VSETKYCH ODBERATELOV NEZAVISLE NA TOM akeho dodavatela si vyberu
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Ja v tom podnikám už štvrtý rok, mám 126 zamestnancov a Ty ma ideš poúčať ? Každého odberateľa možno preradiť do výhodnejšej distribučnej sadzby, podľa toho, akú máš s distribútorom zmluvu ! Všetci dodávatelia majú v zmluvách túto možnosť.
alebo nebodaj ty odberatelovi tvrdis, ze ked zmeni dodavatela tak moze usetrit tym, ze zmeni distribucnu sadzbu ?
ak ano, tak toto sa neda nazvat inak ako PODVOD ...
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Jozef Komačka Pozri príspevok
Ja v tom podnikám už štvrtý rok, mám 126 zamestnancov a Ty ma ideš poúčať ? Každého odberateľa možno preradiť do výhodnejšej distribučnej sadzby, podľa toho, akú máš s distribútorom zmluvu ! Všetci dodávatelia majú v zmluvách túto možnosť.
Samozrejme, ale to ti urobí každý dodávateľ elektriny, nie iba ty. Na to aby som sa preradil do inej sadzby mi stačí u nás dvihnúť telefón a nemusím preto meniť dodávateľa že?
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Jozef Komačka Pozri príspevok
Vidím, že si pletieš distribučné poplatky a tarify pre distribútora, ktoré určuje ÚRSO a sú nemenné ( dovtedy, kým ich ÚRSO na žiadosť distribútora nezmení ) s distribučnou sadzbou, napr. D1, D2, D3, D4 a D5 pre domácnosti a C1, C2, C3, .. až do C10, v tom má pravdu Ivona. Čo sa týka cien o 25 % nižších, uviedol som dodávateľov, treba si len naštudovať ich cenníky zavesené na nete. Viac sa k tomu vracať nebudem, nemá zmysel presviedčať niekoho o pravde, keď nemá snahu pozrieť si dôkazy, resp. cenníky, aby ich porovnal.
Nič si nepletiem, pracujem v tejto oblasti, takže je mi všetko jasné.
V minulosti som si preveroval ponuku jedného z alternatívnych dodávateľov, ktorý sľuboval tuším 10% až 15% nižšie ceny. Keď som si podrobne preštudoval všetky podmienky a cenníky, zistil som, že to bude sotva 1%. Nemám čas študovať ďalšie nezmyselné ponuky, preto som ťa žiadal uviesť konkrétny odkaz na konkrétny cenník dodávateľa, ktorí mi v danej tarife ušetrí 25%. Vychádzam z toho že mám samozrejme optimálnu tarifu a nebudem ju meniť. Ak mi taký odkaz neukážeš, nemám sa o čom baviť a považujem tvoje tvrdenie za zavádzanie verejnosti.
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Áno, to môže urobiť každý dodávateľ, pretože mnoho zákazníkov ZSE, VSE, a SSE je zaradených v nesprávnej distribučnej sadzbe !!! Okrem toho, ako som uviedol, obchodník s energiou dáva omnoho nižšie sadzby za kWh, napr. ja nakupujem EE na energetickej burze lacnejšiu energiu zo zahraničia a preto ten rozdiel v cenách. Monopol ZSE, VSE a SSE je už minulosťou ! Musím dodať, že ako dodávateľ mám nižšie sadzby aj za istič !
Naposledy upravil Jozef Komačka : 07.10.10 at 06:58
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Jozef Komačka Pozri príspevok
Áno, to môže urobiť každý dodávateľ, pretože mnoho zákazníkov ZSE, VSE, a SSE je zaradených v nesprávnej distribučnej sadzbe !!!
Ak je to tak, tak je to predovšetkým chyba samotných zákazníkov. Pokiaľ viem, tak minimálne VSE zákazníkov pri osobnom kontakte upozorní na nevhodnú sadzbu a navrhne zmenu.

Jozef Komačka Pozri príspevok
Okrem toho, ako som uviedol, obchodník s energiou dáva omnoho nižšie sadzby za kWh, napr. ja nakupujem EE na energetickej burze lacnejšiu energiu zo zahraničia a preto ten rozdiel v cenách. Monopol ZSE, VSE a SSE je už minulosťou ! Musím dodať, že ako dodávateľ mám nižšie sadzby aj za istič !
Trh s energiou je liberalizovaný, každý môže rovnako dobre nakúpiť. Na ktorej burze nakupuješ? Myslím, že tradiční dodávatelia VSE, ZSE a SSE majú lepšie skúsenosti a tým, že nakupujú viac, môžu kúpiť lepšie.
O koľko lacnejšie nakupuješ ako oni?
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Nie je tak liberalizovaný ako si myslíš, VSE, ZSE a SSE musia nakupovať EE predosvšetkým vyrobenú na Slovensku, má tam účasť štát, ja nakupujem od rôznych výrobcov za 1/3, maximálne za 1/2.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Nie je tak liberalizovaný ako si myslíš, VSE, ZSE a SSE musia nakupovať EE predosvšetkým vyrobenú na Slovensku, má tam účasť štát, ja nakupujem od rôznych výrobcov za 1/3, maximálne za 1/2.
prosim ta uz porestan, vypisujes tu neustale take bludy ze to ani pravda nie je ...
1. na zaklade coho MUSIA nakupovat elektrinu vyrobenu na slovensku ? to je nezmysel
2. ty kupujes EE za 1/3 ? kde ? dalsi nezmysel ... ked cena EE na nemeckej burze je cca 50€ baseload, kto ti preda za 25€ ???
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Ty si ale magor, ani nevieš čo si napísal, pletieš jerdnú vec s druhou, už sa s tebou nebudem zapodievať
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jozef Komačka Pozri príspevok
Ty si ale magor, ani nevieš čo si napísal, pletieš jerdnú vec s druhou, už sa s tebou nebudem zapodievať
o mna sa neboj, ja v tom mam jasno, no ty mas hokej v pojmoch a suvislostiach ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať