Zavrieť

Porady

Poľská tragédia...

To čo sa dnes ráno stalo je hrozná tragédia...

Je veľmi smutné, že zo sveta odišiel práve tento človek, človek ktorý si tvrdo stál za svojím, hájil dobro, nenchal sa manipulovať peniazmi, všetko čo na tomto poste spravil, spravil pre dobro Poľského národa, bolo mu blízke to zázračné slovo "ľudskosť".. Poľsko už lepšieho prezidenta mať nebude. Bol to veľký človek, Pán Prezident s veľkým "P"...A zomrel pri príležitosti kedy si išiel za celý Poľský národ uctiť pamiatku zosnulých....Je mi to veľmi ľúto, teraz ho už treba brať nie ako politika ale ako jedného z nás...Odpočívajte v pokoji Pán Kaczynski....Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a celému Poľskému národu...

Čo si o tom myslíte Vy??? O nezodpovednosti toho pilota?? Zlyhal ľudský faktor a zvlášť u takéhoto človeka - profesionála od ktorého to je podľa môjho strašná nezodpovednosť, alebo dokázanie si, že to zvládne...

???
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale však peti, OK-ja netvrdím,že to tak bolo, ale fakt sa mi to zdá celé nejaké podozrivé-však keď ide prezident a s ním kopu doležitých ľudí, tak to musí byť iná opatrnosť a nie že 4 krát pristávam a podobne-takže ok, možno sa fakt mýlim,ale moj názor,ktorý je vo mne je taký aký je, že im mohol niekto pomocť...
Inak vidíš čo sa deje v rusku-troška píšeš proti kremľu a hned si zastrelená(Politkovská a pod), chceš niekoho odstaviť od válova a skončíš v base na sibíri( Chodorkovskij),takže neviem všetci píšu ako je čína strašne nedemokratická,ako sa tam utláčajú ľudia a pod. ,ale že by boli rusi lepší - no neviem teda...
Ani ja nechcem špekulovať, ale myslím, že si to trafil. Ak pilot v Londýnskej hmle sa pokúšal štyri razy pristáť a určite nebol samovrahom, potom to nie je nič iné, než o čom písal misomiso. Alebo sa tomu zvykne hovoriť - arogancia moci.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Predstavte si, ake pripravy boli v Smolensku na uvitanie tejto polskej elity, vcetne ochranky, aut a tak a teraz si sadne tvrdohlava hmla a odmieta prijat vladnu delegaciu, v lietadle leti prezident a cela generalita/takmer/ a pilot dostane pokyn, ze ma letiet niekde, kde nic nie je prichystane, co napadne drzitelov moci?, no nas nejaka hmla nezastavi a ty pilot sa snaz a pristan, predpokladam, ze su to vojenski piloti. Uz podla mnozstva filmov o letectve vieme, ze ked veza neda pokyn na pristatie, tak tam nikto nepristane. No a styri pokusy, Stanko, nehnevaj sa este stale si myslis, ze ich niekto zostrelil? Mne to vychadza na jasne pochybenie pilota, ale s predchadzajucim natlakom na neho.
Naposledy upravil tetrisss : 11.04.10 at 10:53
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

neviem si pomôcť , ale vždy keď sa stane niečo také ako je toto veľké nešťastie som presvedčená o tom , že sa tam nazbieralo toľko negatívnej energie, že sa to ináč ani nemohlo skončiť

úprimnú sústrasť celému poľskému národu a šťastnú ruku pri výbere novej vlády v silne katolickom štáte ???
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, OK, tak otázka na telo- napr. ty si tiež myslíš že autonehoda Dubčeka bola normálna autonehoda, ako sa to oficialne aj uzavrelo???Som velmi zvedavý na tvoj názor a vieš tej konšpirácie je veľa všade okolo nás a najma ked sa jedná o politiku...
Stano, hadam si neprisiel o rozum? Co sa tyka Dubceka, aj tato nehoda v istom zmysle nesie podobne znaky, a to v tom, ze Dubcek zomrel na NEPRIPUTANIE. Vyhodilo ho z auta bocnym oknom, jeho sofer celkom v pohode prezil. Preco bol nepriputany? Pretoze to bol politik a dolahol nan pocit neohrozenosti, moci, bezpecnosti, vynimocnosti, a neviem coho este, skratka - ze nemusi dodrziavat zakony.

Podobne aj teraz v tom Rusku sa asi politicke spicky domnievali, ze hmla sa asi zo samej ucty k tolkym mocnym hlavam sama rozostupi, ako sa rozostupilo more pred vyvolenym zidovskym narodom, ked ich Pan vyvadzal z Egypta. V tom to je, v nicom inom. Cista pycha.

Neviem, comu na tom nerozumies. Predstav si Slotu, ktory by letel na nejaku spomienkovu udalost do Madarska, jatrit stare rany a v podstate provokovat. Na lokalnom letisku by bola hmla, bolo by mu odporucane pristat v Budapesti, co myslis, ze by urobil? Radsej by sa v tom lietadle zastrelil, ako by mal prezit taku hanbu a ponizenie. Do Budapesti by si vedel predstavit cestu iba na tanku. Preste tuto dilemu riesili ti Poliaci v tom lietadle.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lavanda Pozri príspevok
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...
A to akoze mali platit dva vladne specialy?
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

lavanda Pozri príspevok
Skôr sa treba pýtať, prečo ich všetkých posadili do jedného lietadla...
To je podľa mňa otázka dobrá, že prečo bolo tak veľmi veľa významných ľudí v jednom lietadle, a otázka číslo dva ako si mohol pilot - profesionál dovoliť takú osudnú chybu, veď predsa ich povinnosťou je chrániť ústavných činiteľov za každú cenu, napriek rozkazom ktoré by mohli ohroziť ich bezpečnosť....Tak neviem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rastik000 Pozri príspevok
To je podľa mňa otázka dobrá, že prečo bolo tak veľmi veľa významných ľudí v jednom lietadle, a otázka číslo dva ako si mohol pilot - profesionál dovoliť takú osudnú chybu, veď predsa ich povinnosťou je chrániť ústavných činiteľov za každú cenu, napriek rozkazom ktoré by mohli ohroziť ich bezpečnosť....Tak neviem
A co si nebol na vojne? To bolo vojenske lietadlo, ako si to myslel, ze napriek rozkazom?
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

misomiso Pozri príspevok
A co si nebol na vojne? To bolo vojenske lietadlo, ako si to myslel, ze napriek rozkazom?

Tak som to myslel, že vojenský pilot aj keď dostane rozkaz na pristánie, ale pritom si je vedomý, že by tým mohol ohroziť prezidenta, Tak vždy by mal skôr prihliadať na bezpečnosť a na to ako neohroziť zdravie osôb...No ale ja neviem...to je len môj pocit, alebo som to niekde čítal....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rastik000 Pozri príspevok
Tak som to myslel, že vojenský pilot aj keď dostane rozkaz na pristánie, ale pritom si je vedomý, že by tým mohol ohroziť prezidenta, Tak vždy by mal skôr prihliadať na bezpečnosť a na to ako neohroziť zdravie osôb...No ale ja neviem...to je len môj pocit, alebo som to niekde čítal....
Zakladnou vlastnostou vojaka, ktou u neho pocas celeho vycviku rozvijaju je - absencia vlastneho usudku - jednoducho za ziadnu cenu nerozmyslat. Inak by bol vojak nepouzitelny v boji. Ako inak by mohol napr. sovietsky pilot stihacky 1. septembra 1983 zostrelit ci Boeing 747 s 269 cestujucimi na palube z uplne bezporostrednej blizkosti (videl tym ludom do tvare) - len preto, ze narusilo hranicu sovietskeho vzdusneho priestoru bez povolenia?

Ako by si mohol ist napriklad zabijat do Iraku pre (navyse diskutabilne a neiste) ropne vyhladky svojej krajiny, (ci dokonca spriatelenej krajiny) ak by si nemal totalne vymyty mozog?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak - uz sme sa sice dostali k teme bezpecnosti leteckej premavky, ale v knihach Malcolma Gladwella si clovek moze precitat podrobny a odborny rozbor tejto problematiky z hladiska prychologickych vyskumov. Skumali obrovsku nehodovost pilotov z niektorych konkretnych krajin. Tato nehodovost bola asi 20 x vyssie, ako u pilotov z inych krajin a vsetko to boli ludske chyby.

Zistili uplne sokujucu skutocnost. Ukazalo sa, ze nehodovost pilotov je uplne (ale skutocne uplne presne) v priamej umere k akejsi spolocnostou a tradiciou diktovanej ucte k autoritam (a zakonom). Cim vyssia ucta ka autoritam a nadriadenym, tym vyssia nehodovost. Uplne sokujuce bolo, ze sa skumal dlhy rebricek krajin a poradie vyslo napriek tomu v oboch sledovanych parametroch uplne rovnake !!!

Najhorie na tom boli diktatorske rezimy, ako latinskoamericke krajiny, potom Juzna Korea (kde napriklad bolo bezne, ze ak druhy pilot nejako pochybil kapitan ho za to udrel). Prave tieto krajiny mali neskutocnu nehodovost a Juhokorejske aerolinky boli svojho casu z toho dovodu na zrusenie, nakoniec sa ich podarilo vzkriesit podrobnym auditom a naslednym riadenim bezpecnosti Americkym expertom. Odvtedy nemali nehodu.

Teda je to vsetko uplne opacne, ako sa ludia domnievaju. Vseobecne povedomie vravi, ze vojenski piloti su ti najlepsi. V skutocnosti su najlepsi iba v ochote obetovat zivot. Z hladiska bezpecnosti su uplne na spodku rebricka, a to prave pre "uctu k autoritam" a neschopnost vlastneho usudku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je to smutné , že lietadlo havarovalo a je jedno , či tam bol prezident a elita národa alebo len " obyčajní pasažieri "...


No ........ale mám dosť , že s počtom pribúdajúcich príspevkov sa pomaly aj k problematike vojenského letectva dostávame ...hm , čo príspevok , pomaly odborník na vojenské letectvo ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
Je to smutné , že lietadlo havarovalo a je jedno , či tam bol prezident a elita národa alebo len " obyčajní pasažieri "...


No ........ale mám dosť , že s počtom pribúdajúcich príspevkov sa pomaly aj k problematike vojenského letectva dostávame ...hm , čo príspevok , pomaly odborník na vojenské letectvo ...
Nemusis citat na Porade, ak ta to frustruje, mozes citat tu http://spravy.pravda.sk/pravi-vinnic..._sk_domace_p12 nazory skutocneho odbornika.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Nemusis citat na Porade, ak ta to frustruje, mozes citat tu http://spravy.pravda.sk/pravi-vinnic..._sk_domace_p12 nazory skutocneho odbornika.
....Michal ....a to je vieš kto ???????????????????????????????????????

Kua , píp..píp..píp.......človek , ktorý rozdžubal / transformácia letectva sa tomu vtedy vravelo/ vojenské letectvo na Slovensku ....a to sa veľmi slušne vyjadrujem ..........odborník spoza písacieho stola ....že skutočný , to hej , ale čo ???
A už len preto viem , že vieš , že viem .....

Inak , nefrustruje ma to , ale poniektoré názory prispievateľov sú dosť mimo , ale beriem ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
....Michal ....a to je vieš kto ???????????????????????????????????????

Kua , píp..píp..píp.......človek , ktorý rozdžubal / transformácia letectva sa tomu vtedy vravelo/ vojenské letectvo na Slovensku ....a to sa veľmi slušne vyjadrujem ..........odborník spoza písacieho stola ....že skutočný , to hej , ale čo ???
A už len preto viem , že vieš , že viem .....

Inak , nefrustruje ma to , ale poniektoré názory prispievateľov sú dosť mimo , ale beriem ...
Neviem co rozdzubal, ale pise k veci. Zatial co ini su mozno spickovi vojenski piloti, no nedoletia z Bosny do Kosic, z Varsavy do Smolenska, ani s manzelkou Gustava Gusaka do Bratislavy. Cize niekde musi byt chyba.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Apropos - uvedomili ste si niekto, ze boli dokonca civilne havarie, zavinene priamym politickym vplyvom? Tou aurou nedotknutelnosti, imunity a nadradenosti?

Teraz nehovorim iba o tom nestastnom zostreleni Korejskeho dopravneho lietadla sovietskou armadou, ale o havarii linky Praha - Bratislava, kde IL-18 padlo este za sociku do jazera Zlate Piesky. Im odisiel jeden motor uz pred Brnom a ziadli pristatie. No kedze na Brnenskom letisku prave vitali, ci vyprevadzali vietnamsku delegaciu, odmietli ho prijat, hoci boli v stave nudze. Pilot teda pokracoval do BA, kde mu kusok pred pristavacou drahou vypovedal aj druhy motor na pravej strane a lietadlo sa stalo neriaditelne. Stocilo ho doprava a spadlo do jazera, myslim ze vtedy prezili iba dvaja , ci traja ludia.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

misomiso Pozri príspevok
A to akoze mali platit dva vladne specialy?
A prečo nie? Ani princ William nesmie letieť s princom Charlesom v jednom lietadle, práve z tohto dôvodu, aby krajine v prípade nehody ostal aspoň jeden panovník. Aj veľké firmy majú podobné predpisy, top manažéri pri služobných cestách cestujú v rôznych lietadlách.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lavanda Pozri príspevok
A prečo nie? Ani princ William nesmie letieť s princom Charlesom v jednom lietadle, práve z tohto dôvodu, aby krajine v prípade nehody ostal aspoň jeden panovník. Aj veľké firmy majú podobné predpisy, top manažéri pri služobných cestách cestujú v rôznych lietadlách.
Pozor na jednú vec ....
Pokiaľ dobre viem , tak skoro každý normálny štát toto robí , t.j. , že v jednom lietadle neletia traja najvyšší vládny predstavitelia , čiže prezident , predseda vlády a šef parlamentu ...dokonca ani na Slovensku /p.s..... škoda niekedy /

A ani poliaci neboli výnimka ...

http://hnonline.sk/c1-42418790-trage...du-velke-zmeny
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Tak Vám tu prikladám jeden link, je to akási moja úvaha o tom čo sa v skutočnosti mohlo na palube lietadla stať, či stojí v pozadí...Myslím, že okolo celej tragédie je veľmi veľa nezodpovedaných otázok...Tak tu je ten link
http://skutocnostiauvahy.blogy.atlas...edii/ine/67847
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Pozor na jednú vec ....
Pokiaľ dobre viem , tak skoro každý normálny štát toto robí , t.j. , že v jednom lietadle neletia traja najvyšší vládny predstavitelia , čiže prezident , predseda vlády a šef parlamentu ...dokonca ani na Slovensku /p.s..... škoda niekedy /

A ani poliaci neboli výnimka ...

http://hnonline.sk/c1-42418790-trage...du-velke-zmeny
Však ani oni neleteli všetci traja- premiér Tusk zostal doma, on tam bol už v stredu-mimochodom, mal letieť aj brat prezidentov, to jeho dvojča,ale ostal doma, kvoli ťažko chorej mame-ani jej nepovedali, že jej syn zahynul...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať