Zavrieť

Porady

Upozornenie

Ahojte poraďáci....
Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
Vďaka za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Fanny.G Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci....
    Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
    Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
    Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
    Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
    V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
    Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
    S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
    Vďaka za odpovede
    Lekár napíše do PN-ky miesto, kde sa práceneschopný zdržiava, teda kde plní liečebný režim.
    Môže tam byť buď - alebo, nie dve adresy. Toto oznámenie, ktoré Ti prišlo určite nebude zo Sociálnej poisťovne, prečo by Ti ho mali posielať, veď oni si Ťa preveria bez predchádzajúceho oznámenia. Asi máš v svojom okolí "dobrých ľudí ", ktorí si spravili doslova a do písmena pre nich žartík. Lebo aj takto sa vedia poniektorí "prajníci" zabávať.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Dav, Danielle369, zdenka131, arizona, Lubaba, wagner, Mária27, VERONIKA6
    8

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Fanny.G Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci....
    Mám jeden menší problém, s ktorým by som potrebovala poradiť.
    Som na PN a dnes mi došlo upozornenie zo sociálnej poisťovne,že mi môžu prísť vykonať kontrolu,keďže sa v rámci maródky zdržiavam 2 krát v týždni u svojho priateľa (čo nie je pravda),dokonca je tam uvedené jeho meno a ktoré dni sú to.
    Je mi to divné,pretože si myslím že sociálka by hneď prišla na kontrolu a nie posielala upozornenia...
    Dokonca obálka nie je ako iné zo sociálky,bolo tam doslovne nalepené logo a nalepená moja adresa aj to skomolená.
    V liste je len hlavička a pečiatka tiež iná ako som na to u sociálky zvyknutá a nie je tam uvedené ani meno,kto to vypisoval,dokonca ani celá adresa sociálky.
    Je možné aby mi to poslali oni alebo je to len napodobenina?
    S priateľom som sa bavila o tom,že či by to mohla urobiť aj nejaká osoba,ktorá nám nepraje.
    Vďaka za odpovede
    Asi máte nejakého dobrého prajníka. Sociálka chodí na kontrolu bez ohlásenia.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    terezamaria, wagner, Lubaba, sarasara, misoft, Dav, zdenka131
    7

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Keď to nie je pravda, netreba z toho nič robiť. Vydieranie to nie je, len nejaké psychické zastrašovanie. Ak by to pokračovalo, odlož si dôkaz.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Dav, Danielle369, zdenka131, Lubaba, wagner, terezamaria
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Sociálke sa má nahlásiť, kde sa počas PN zdržiavaš. možno by to nebolo zle urobiť, aby ťa tá dobrá duša nepredbehla.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Danielle369, zdenka131, Lubaba, wagner, terezamaria
    5

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    willma
    Pokiaľ dodržiavaš všetko, čo je stanovené a predpísané ošetrujúcim lekárom, tak ťa nejaká kontrola zo SP absolútne nemôže vyviesť z miery.
    A pokiaľ by mali "nejaké pripomienky", tak im len ukáž ten list. Pokiaľ to nebude od nich, okamžite pochopia (pokiaľ by dostali nejaké "upozornenie" od anonyma), že si zo SP a z Teba niekto nemiestne strieľa.

    Teda - kľud a pohodu a hlavne - vylieč sa!

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    misoft Pozri príspevok
    willma
    Pokiaľ dodržiavaš všetko, čo je stanovené a predpísané ošetrujúcim lekárom, tak ťa nejaká kontrola zo SP absolútne nemôže vyviesť z miery.
    A pokiaľ by mali "nejaké pripomienky", tak im len ukáž ten list. Pokiaľ to nebude od nich, okamžite pochopia (pokiaľ by dostali nejaké "upozornenie" od anonyma), že si zo SP a z Teba niekto nemiestne strieľa.

    Teda - kľud a pohodu a hlavne - vylieč sa!

    Ďakujem pekne...kontroly sa nebojím,len nechápem že niekto si dá takú námahu a kazí človeku náladu...ale keďže som optimista tak mi neostáva asi nič iné len sa nad tým

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    Mária27 Pozri príspevok
    Sociálke sa má nahlásiť, kde sa počas PN zdržiavaš. možno by to nebolo zle urobiť, aby ťa tá dobrá duša nepredbehla.

    Ide o to,že ja sa tam nezdržiavam...neviem čo mám robiť,lebo to sa mi nepáči...môžem to brať ako nejaké vydieranie? A keby som to ukázala na dotyčnej sociálnej poisťovni?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Fanny.G Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede,ukľudnili ste ma.
    To ale neznamená, že môžeš veselo porušovať liečebný režim. Počas liečenia by si sa mala zdržiavať na nahlásenom mieste a nie 2x týždenne behať k frajerovi. Môžeš mať vychádzky v presne stanovenom čase, ak ti to lekár umožní, ale nie 2 dni v týždni sa zdržovať inde.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Chobot Pozri príspevok
    Počas liečenia by si sa mala zdržiavať na nahlásenom mieste a nie 2x týždenne behať k frajerovi.
    ale veď predsa napísala, že to nie je pravda.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    willma Pozri príspevok
    ale veď predsa napísala, že to nie je pravda.
    Aha, tom som prehliadol. Tak potom sa nemá čoho obávať... aj keby tá kontrola zo SP prišla. A z uvedeného som presvedčený, že to nepísala SP.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je to všetko len a len závisť!

    A sorry, že som to neadresoval Tebe ale willme - zle som čítal - mea culpa.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    misoft Pozri príspevok
    Je to všetko len a len závisť!

    A sorry, že som to neadresoval Tebe ale willme - zle som čítal - mea culpa.
    ja som chvalabohu zdravá ako rybička, teda až do pondelka, keď budú výsledky z preventívky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.