Zavrieť

Porady

Materská 2011

Dobrý večer milí poraďáci,
prečítala som tuším všetky príspevky ohľadne materskej, ale aj tak si neviem odpovedať na svoje otázky. Som zatiaľ SZČO a plánujeme s manželom mimčo, ktoré by sa malo (teda aspoň podla našich plánov) narodiť niekedy v marci, apríli budúceho roku.
Od 07/2007 som povinne nemocensky poistená z minima.
Od 11/2008 si platím aj DNP a to z rozdielu min.vym.základu a max.vym.základu.Čo využívam pri PN a OČR.
Chcem sa spýtať, keďže chcem na budúci rok najvyššiu možnú materskú:
1. Ak otehotniem v lete tohto roku, budem musieť ísť na rizikovú PN, ovplyvní mi toto čerpanie PN, ktoré by bolo až pokiaľ by som nešla na materskú výšku maximálnej materskej?
2. Treba platiť odvody do SP počas tejto PN, ak chcem max.materskú?

Pekne prosím pomožte mi sa z toho vymotať.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aknelh Pozri príspevok
Ako sa teda menia podmienky na dobrovoľné nemocenské poistenie podľa novely zákona?
Novelu zákona (nepodpísanú prezidentom) máš v prísp. č. 119.
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

to som našla, len tomu nerozumiem - neviem čítať v zákonoch... Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aknelh Pozri príspevok
to som našla, len tomu nerozumiem - neviem čítať v zákonoch... Ďakujem.
DNP je široký pojem, čo konkrétne chceš vedieť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

aknelh Pozri príspevok
Ako sa teda menia podmienky na dobrovoľné nemocenské poistenie podľa novely zákona?
Pozri si § 54 ods. 7 schválenej novely. Tam je rozhodujúce obdobie pre výpočet nemocenskej dávky z dobrovoľného poistenia určené takto:
(7) Ak nemocenské poistenie dobrovoľne nemocensky poistenej osoby trvalo najmenej 26 týždňov a vzniklo
a) v kalendárnom roku predchádzajúcom kalendárnemu roka, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho roka, predchádzajúceho kalendárnemu roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky,
b) v kalendárnom roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.
Podmienkou nároku na nemocenskú dávku je najmenej 270 dní nemocenského poistenia
v posledných dvoch rokoch pred vznikom potreby dávky.
Naposledy upravil Kvaka : 07.12.10 at 07:36
0 0
Tamina6 Tamina6

Tamina6 je offline (nepripojený) Tamina6

Dobry den,
vedel by mi niekto poradit ?

Momentalne som tehotna, termin porodu vychadza na 3.7.2011, od 16.11.2009 do 15.11.2010 som bola zamestnana, no pracovny pomer mi predlzeny nebol,kedze som otehotnela, preto som 27.10.2010 podala prihlasku na dnpo s max. vymeriavacim zakladom, od 16.11.2010 som pn, poziadala som o vyplatene nemocenskej davky v ochrannej lehote od zamestnavatela no zaroven uz aj o davku z dnp. Mam na tieto davky narok ? budu mi teda vyplatene ? Zaroven by ma zaujimalo ako to bude s materskym ? Budem mat narok na materske z dnp ? ak ano, v akej vyske, kedze som momentalne pn s rizikovym tehotenstvom a potrva to do nastupu na matersku, cize dnp pocas pn neplatim.

Dakujem
0 0
aknelh aknelh

aknelh je offline (nepripojený) aknelh

veronikasad Pozri príspevok
DNP je široký pojem, čo konkrétne chceš vedieť.
Ide mi o materské, DNP platím dávno popri zamestnaní, či budem dostávať 60 % zo zamestnania a 60 % z DNP...

Ďakujem
0 0
najJulinka najJulinka

najJulinka je offline (nepripojený) najJulinka

Dobrý den.
Som pestunkou jedneho dieťaťa. V roku 2011 budem pestunkou aj biologickemu
surodencovi našho pestunskeho dieťaťa.
Bude to naša situácia buduci rok:

2 deti v pestunstve... budem mať narok namatersku.. musim nastupiť na matersku dnom pravoplatnosti? alebo možem aj neskor? ak budem dostavať matersku , tak nevylučuje to poberanie odmeny pestuna??? s tým, že na jedno dieťa matersku a na druhe odmenu... viem, že RD a odmena sa vylučuju.... čo mi je jasne, ale materská je uuplne iná davka. .je to z
mojho soc.poistenia.... tak či možem aj odmenu pre pestuna popri materskej???
Ďakujem.
<form action="/MailRead.phtml?&i9=6e39730a7595&t_vypis=&idF=0&str ana=" method="post"> <select name="akcia"> <option value="1~!~1">presunúť do Odoslaná pošta</option><option value="1~!~2" selected="selected">presunúť do Kôš</option><option value="1~!~3">presunúť do Spamový kôš</option><option value="">---------------------------------------------</option><option value="6">úplne zmazať</option><option value="">---------------------------------------------</option><option value="2">označiť ako dôležité</option></select> <input name="presun" value="vykonaj" class="Vykonaj" type="submit"><input name="mailDel[]" value="00000000000000002420" type="hidden"></form><form action="/MailRead.phtml?&i9=6e39730a7595&t_vypis=&idF=0&mai l=00000000000000002420" method="post" target="_blank"> <input name="view" value="print" type="hidden"> <input name="flagButton" value="vytlačiť" class="Print" type="submit"> </form>
0 0
Alpina Alpina

Alpina je offline (nepripojený) Alpina

Dobrý deň,
rada by som sa spýtala a poradila ako to bude so mnou Totiž situácia je takáto:
od 03/2008 som na MD+RD, RD mi končí 03/2011. K 31.12.2009 som dostala výpoveď zo zamestnania z dôvodu zrušenia firmy. Neplatím si nikde nič...a som tehotná. Nástup na MD mám 2.6.2011.
1.Zaujímalo by ma ako by sa dal získať čo najväčší VZ a tým aj vyššiu materskú?
2.Ako je to s mojim poistením potrebným na získanie materskej ako takej?
Budem vďačná za každú odpoveď, vopred ďakujem.
0 0
gaerys gaerys

gaerys je offline (nepripojený) gaerys

Dobry den. Som SZCO povinne nemocensky poistena od jula 2008. Odvody platim z minimelnej mzdy neprerusene.Viete mi prosim napisat kedy by som mala zacat platit DNP aby som mala co najvyssiu matersku a z akeho vymeriavacieho zakladu (viem, ze ak chcem z MaxVZ tak sa plati MaxVZ (minus) moj MinVZ z povinneho poistenia) a dokedy tak platit aby sa mi to oplatilo? a kedy by som mohla co najskor na matersku nastupit? este niesom tehotna, ale chcem vediet kedy by sme si co najskor mohli planovat babatko aby mi vysla materska co najviac a ci by som mala bezat na socialku este teraz v decemri 2010.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

gaerys Pozri príspevok
Dobry den. Som SZCO povinne nemocensky poistena od jula 2008. Odvody platim z minimelnej mzdy neprerusene.Viete mi prosim napisat kedy by som mala zacat platit DNP aby som mala co najvyssiu matersku a z akeho vymeriavacieho zakladu (viem, ze ak chcem z MaxVZ tak sa plati MaxVZ (minus) moj MinVZ z povinneho poistenia) a dokedy tak platit aby sa mi to oplatilo? a kedy by som mohla co najskor na matersku nastupit? este niesom tehotna, ale chcem vediet kedy by sme si co najskor mohli planovat babatko aby mi vysla materska co najviac a ci by som mala bezat na socialku este teraz v decemri 2010.
.. ak plánuješ nástup na MD v budúcom roku ... tak veru by aj bolo vhodné "utekať" na SP ešte teraz (z rozdielu) .. a cez vianoce už sa venovať .. tomu plánovaniu
0 0
gaerys gaerys

gaerys je offline (nepripojený) gaerys

Katy a R Pozri príspevok
.. ak plánuješ nástup na MD v budúcom roku ... tak veru by aj bolo vhodné "utekať" na SP ešte teraz (z rozdielu) .. a cez vianoce už sa venovať .. tomu plánovaniu
dakujem za odpoved, a este jedna mala otazocka ak by som sa teraz nahlasila, napriklad v pondelok, a od noveho roka chcela zmenint zivnost na s.r.o ma to nejaky vplyna na DNP? alebo to normalne bezi dalej pretoze to bude platene na moje meno dufam, ze tomu dobre rozumiem. este raz dakujem a beziiiim v pondelok na socialku
Naposledy upravil gaerys : 12.12.10 at 13:42
0 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

Vedeli by ste mi poradit, ak kamaratka nastupila 1.11.2010 k svojmu povodnemu zamestnavatelovi po 3+2 rocnej rodicovskej dovolenke, tam bola zamestanana od 2001 a vzdy s maximalnym VZ. Teraz po nastupe ale hned otehotnela TP je 10.8.2011. Nastupila na polovicny uvazok s platom 650. Oplati sa jej zamestnat sa v manzelovej sro s tym, ze by si dala 1/4 prijem z 307,70eur a v decembri by si k platu vyplatila odmenu napr vo vyske 2000 eur (z coho budu vysoke odvody a dan) alebo sa radsej od 15.12.2010 prihlasit ako DNP s tym ze do TP to ma od 15.12.2010 237 dni a viac ako 26 tyzdnov?
Keby nebola nastupila mala by max vymeriavaci zaklad, maly ma len 2 roky.
dakujem
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Chcem sa spýtať, či mám nárok na materskú 8 týždňou pred pôrodom, keď som v priebehu tehotenstva dala výpoveď a po dvoch mesiacoch som ostala na rizikovom, teda momentálne poberám PNku . PNka mi je vyplácaná nakoľko som v ochrannej lehote 6 mesiacov po poslednom skončení prac.pomeru. Lekár ma chce poslať na materskú o dva týždne skôr. Nástup na materskú by teda bol 10.1.2011. Mám na tento skorší nástup nárok a bude mi za tieto dva týždne vyplatená materská ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

masinka Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, ak kamaratka nastupila 1.11.2010 k svojmu povodnemu zamestnavatelovi po 3+2 rocnej rodicovskej dovolenke, tam bola zamestanana od 2001 a vzdy s maximalnym VZ. Teraz po nastupe ale hned otehotnela TP je 10.8.2011. Nastupila na polovicny uvazok s platom 650. Oplati sa jej zamestnat sa v manzelovej sro s tym, ze by si dala 1/4 prijem z 307,70eur a v decembri by si k platu vyplatila odmenu napr vo vyske 2000 eur (z coho budu vysoke odvody a dan) alebo sa radsej od 15.12.2010 prihlasit ako DNP s tym ze do TP to ma od 15.12.2010 237 dni a viac ako 26 tyzdnov?
Keby nebola nastupila mala by max vymeriavaci zaklad, maly ma len 2 roky.
dakujem
.. neoplatí .. nárok z dvoch poistení už nijakovsky nemôže dosiahnuť. Už len jedného poistenia.
Ale ak len teraz nastupovala .. spravila by to nejaká odmena za december
0 0
gallina gallina

gallina je offline (nepripojený) gallina

Zdravím, som tu prvýkrát a potrebujem poradiť:
platila som si Dobrovolné nemoc. poistenie od 13.1.2010 do 29.11.2010. Od januára 2011 mám nastúpiť do zamestnania, no zistila som, že som asi tehu. Rodiť by som mala na konci 8/2011 alebo začiatok 9/2011.
Chcela by som vedieť, ako sa mi bude počítať materská, či mám vôbec na ňu nárok, či len zo zamestnania (aj ked budem zamestnaná dajme tomu len niekoľko mesiacov) alebo aj z DNP. Poprípade by som mala sa ísť znovu prihlásiť do SP na DNP a dať si VZ max. ešte do konca roka? Poraďte, čo robiť!!!! Ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

gallina Pozri príspevok
Zdravím, som tu prvýkrát a potrebujem poradiť:
platila som si Dobrovolné nemoc. poistenie od 13.1.2010 do 29.11.2010. Od januára 2011 mám nastúpiť do zamestnania, no zistila som, že som asi tehu. Rodiť by som mala na konci 8/2011 alebo začiatok 9/2011.
Chcela by som vedieť, ako sa mi bude počítať materská, či mám vôbec na ňu nárok, či len zo zamestnania (aj ked budem zamestnaná dajme tomu len niekoľko mesiacov) alebo aj z DNP. Poprípade by som mala sa ísť znovu prihlásiť do SP na DNP a dať si VZ max. ešte do konca roka? Poraďte, čo robiť!!!! Ďakujem.
Nepíšeš síce, či si bola zmestnaná (treba všetky údaje) ... tak predpokladám, že nie..
Nárok budeš mať len z jedného poistenia (z dvoch poistení už nestihneš)
Ak nastúpiš do zamestnania - tak z tohto poistenia. Čiže treba sa dohodnúť na čo najlepšom plate .
Ak by si nenastúpila do zamestnania - tak sa treba hneď prihlásiť z maxima na DNP. Nárok by bol z DNP.
0 0
gallina gallina

gallina je offline (nepripojený) gallina

Katy a R Pozri príspevok
Nepíšeš síce, či si bola zmestnaná (treba všetky údaje) ... tak predpokladám, že nie..
Nárok budeš mať len z jedného poistenia (z dvoch poistení už nestihneš)
Ak nastúpiš do zamestnania - tak z tohto poistenia. Čiže treba sa dohodnúť na čo najlepšom plate .
Ak by si nenastúpila do zamestnania - tak sa treba hneď prihlásiť z maxima na DNP. Nárok by bol z DNP.
Zamestnaná som nebola, preto som si platila DNP aby som dostala meterskú z toho poistenia. Ja by som si chcela uplatniť materskú z DNP. Čítala som, že ak sa prihlásim do SP na DNP z max. do 8 týždňa tehotenstva, tak by som mohla mať materskú z toho poistenia (270 dní za posledné 2 roky by som mala splnenú, nie?).
O zamestnanie ani tak veľmi nejde. Buď si ma tam nechajú do nástupu na materskú alebo ma prepustia v skúšobnej dobe.
Nechápem, že ako z dvoch poistení už nestíham mať nárok.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

AdrianaA Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či mám nárok na materskú 8 týždňou pred pôrodom, keď som v priebehu tehotenstva dala výpoveď a po dvoch mesiacoch som ostala na rizikovom, teda momentálne poberám PNku . PNka mi je vyplácaná nakoľko som v ochrannej lehote 6 mesiacov po poslednom skončení prac.pomeru. Lekár ma chce poslať na materskú o dva týždne skôr. Nástup na materskú by teda bol 10.1.2011. Mám na tento skorší nástup nárok a bude mi za tieto dva týždne vyplatená materská ?
v ochrannej lehote vzniká nárok na materské presne 6týž. pred PTP, nie skôr. Ak by bol problém s lekárom, tak napíš dotaz na sociálnu poistovnu (na ich stránke v časti PORADNA a úplne dole pod už zodpovedanými otázkami), mali by ti odpovedať tuším do 30dní. Odpoved si vytlač a ukáž lekárovi.
Resp. si vytlač zákon o sociálnom poistení a ukáž mu § 50, tam je presne uvedené kedy vzniká nárok na materské v ochrannej lehote po ukončení nem.poistenia ( OL je upravená v § 32 ZoSP). V § 50 nie je už možné obdobie 6-8týž. pred PTP, o ktorej sa píše v § 48 ods.2, t.j. nárok ti aj tak vznikne až 6týž. pred PTP a musela by si si aj zdr. poistenie platiť sama za tie 2týždne (ak nepoberáš materské, nemocenské ani iné nem.dávky, nie si zamestnanec a napr. ani evidovaná na UP, ani nie si osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov,...). Mimochodom nikde v zákone o sociálnom poistení sa nehovorí, že lekár stanovuje nástup na MD (je to na mamičke kedy si zvolí nástup, myslím takáto odpoved už na stránkach SP je, tj. môžeš si aj tú vytlačiť).

tiež ma chcela vypísať sestrička skôr na MD z dôvodu PN, vraj aby so SP nebol problém, ale nedala som sa a nastúpila na MD 6týž. pred PTP. Takže sa nedaj.
1 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

1Mirka Pozri príspevok
Alusik
dakujem za odpoved. Cize ak to spravne chapem, tak plati stale ta uprava, ze viac typov poistenia sa da nakombinovat len do vysky jedneho maximalneho VZ.
Lebo som to hladala na strankach soc. poistovne, zda sa mi, ze to tam bolo kedysi zrozumitelne napisane, teraz ked som to hladala tak praveze som mala opacny pocit, a teda ze pri kazdom poisteni ( povinne a dobrovolne) sa tie vysky VZ beru samostatne, cize z kazdeho by sa mohlo odvazdat k maximalnemu VZ. Ale asi to len tak blbo chapem, ze?-)

A este sa chcem spytat, nevadi ak teraz v decembri to poistenie uz nebude uzatvorene k 1.12? Kedze to uz akosi nestihnem.
Mirka,
v zákone sa to píše presne takto:
Vymeriavací základ v úhrne je mesačne najviac
a) na platenie poistného na nemocenské poistenie zamestnancom, povinne nemocensky poistenou samostatne zárobkovo činnou osobou a dobrovoľne nemocensky poistenou osobou
1. v období od 1. januára do 30. júna kalendárneho roka 1, 5-násobok jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu, ktorý platil v kalendárnom roku, ktorý dva roky predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa platí poistné na nemocenské poistenie,
2. v období od 1. júla do 31. decembra kalendárneho roka 1, 5-násobok jednej dvanástiny všeobecného vymeriavacieho základu, ktorý platil v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa platí poistné na nemocenské poistenie...


Z toho je zrejmé, že maximálny vymeriavací základ sa chápe jeden spoločný pre všetky typy nemocenského poistenia. Ak hľadáte tabuľku na SP, tak pre každý typ poistenia majú stanovené maximum a nenájdete tabuľku, v ktorej by uvádzali kombináciu poistení. Takže ak by ste bola poistená len ako zamestnanec, existuje tam maximum. Ak by ste bola poistená ako DNP, tak tiež existuje maximum. Ale ak ste aj zamestnanec, aj DNP, tak v súčte Váš vymeriavací základ nemôže byť vyšší ako jeden maximálny, pretože aj plnenie z neho dostanete najviac len z jedného maximálneho VZ. Nemôžu teda od Vás pýtať poistenie z dvojnásobného maxima a dávku Vám vyplatiť len z polovice toho, čo by ste platili poistné. Už je to zrozumiteľnejšie...?
Čo sa týka poistenia na dobrovoľné poistenie, vôbec nemusíte byť prihlásená k 1. dňu v mesiaci. Ak Vám nejde o nazbieranie dostatočného počtu dní, ak úplne stačí prihlásiť sa aj teraz koncom decembra - napr. 30.12.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

masinka Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, ak kamaratka nastupila 1.11.2010 k svojmu povodnemu zamestnavatelovi po 3+2 rocnej rodicovskej dovolenke, tam bola zamestanana od 2001 a vzdy s maximalnym VZ. Teraz po nastupe ale hned otehotnela TP je 10.8.2011. Nastupila na polovicny uvazok s platom 650. Oplati sa jej zamestnat sa v manzelovej sro s tym, ze by si dala 1/4 prijem z 307,70eur a v decembri by si k platu vyplatila odmenu napr vo vyske 2000 eur (z coho budu vysoke odvody a dan) alebo sa radsej od 15.12.2010 prihlasit ako DNP s tym ze do TP to ma od 15.12.2010 237 dni a viac ako 26 tyzdnov?
Keby nebola nastupila mala by max vymeriavaci zaklad, maly ma len 2 roky.
dakujem
rozmýšlam, či by sa nedalo takto
ak má dlhodobý PP, bola na RD, má len dvojročné dieťa, inak má plat nad 1116eur, PTP 10.8.2011 t.j. nástup na MD určite v 6/2011:
- ak by mala dodatok k prac. zmluve o skrátenom úväzku podpísaný len do 31.5.2011, t.j. od 1.6.2010 už znovu platí plný úväzok s platom nad 1116,75eur
- od 1.6.2011 by znovu požiadala o RD
- na MD by nastúpila v priebehu júna 2011,
tak vzhladom na to, že počas RD je nem.poistenie prerušené, tak jej vzniká NP v den dôvodu na poskytnutie nem. dávky = v den nástupu na MD. Z toho dôvodu by sa jej mala materská rátať z pravdepodobného VZ (vid § 57 ods.1 písm. b) zákona o sociálnom poistení). A vzhladom na to, že predtým čerpala RD (aj ked v zákon nehovorí, kedy ju mala čerpať, či predchádzajúci kal. rok, či pred nástupom na MD), tak sa jej materské nebude rátať z minima, ale z pravdepodobného VZ, z ktorého by sa platilo nem.poistenie v mesiaci nástupu na MD (vid § 57 ods.2 ZoSP), t.j. z jej mzdy, čo by dosiahla pri plnom úväzku.

Samozrejme takýto postup neviem garantovať.

Tá odmena je tiež dobrý nápad. No vzhladom na to, že mzdu za 11/2010 už neovplyvní, tak maximum dosiahnuť nemôže, len cca 1116+650 :2 , tj. z mesačného cca 883eur, ak by mala HM za dec. 1116eur.

kopírujem zo stránok NR SR schválené znenie zákona, neviem, či to prezident už podpísal a kedy tobude v zbierke.

http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=...&MasterID=3422

Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocen<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ých dávok<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
(1) Výška nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak<o:p></o:p>
a) poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>é poistenie,<o:p></o:p>
b) dôvod na po<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ytnutie nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dávky zamestnancovi a povinne nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>y poistenej samostatne zárobkovo činnej osobe vznikol v deň vzniku tohto nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ého poistenia alebo<o:p></o:p>
c) dobrovoľne nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>y poistená osoba bola nepretržite dobrovoľne nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>y poistená menej ako 26 týždňov pred vznikom dôvodu na po<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ytnutie nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dávky; nepretržité dobrovoľné nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>é poistenie nie je dobrovoľné nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>é poistenie, ktoré zaniklo a znovu vzniklo nasledujúci kalendárny deň.<o:p></o:p>
(2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ je jedna tridsatina vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5, ktorý platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na po<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ytnutie nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ poistenca, ktorý mal prerušené povinné nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>é poistenie z dôvodu čerpania rodičov<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dovolenky alebo z dôvodu nároku na rodičov<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ý príspevok, je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>é poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na po<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ytnutie nemocen<st1:PersonName w:st="on">sk</st1:PersonName>ej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.“.


(prepáčte, ak nebudem reagovať na vaše prípadné pripomienky k mojim dvom príspevkom, no môj pc nie je stále v poriadku, t.j. vaše otázky ja nevidím, tak ako napr. teraz nevidím príspevok č. 140, ukazuje mi len 139 na jednej strane a 141, ktorý je už na druhej strane. Môžem len z iného PC. )
Naposledy upravil brčko : 20.12.10 at 11:43
0 0
Načítať ďalšie