Zavrieť

Porady

Problem s byvanim

weld weld

weld je offline (nepripojený) weld

Dobry den prosim Vas poradil by mi najlepsie nejaky pravnik s mojim problemom tykajuci sa mojho byvania resp.straty strechy nad hlavou???
Pokial sa taky niekto najde uz teraz vopred dakujem a s pozdravom ostava weld...
Usporiadat
weld weld

weld je offline (nepripojený) weld

Dakujem ti velmi pekne Monika aspon ty ma chapes ani si nevies predstavit ako mi je nahle sa mi zivot zmeni po rozvode z hodiny na hodinu a bude zo mna zobrak lebo toto planovala dlhodobo to mi tiez doslo az teraz ale vies co je najhorsie ze som vsetko robil pre rodinu a aj som tu vsetko nechal pritom poznam chlapov ktory zdaleka nerobia tolko ale maju sa lepsie a aj lepsie dopadnu a to je smutne no len bohuzial zijeme na Sk a aj ked je to jej mal by byt zakon ktory by chranil toho druheho a nie aby skoncil na ulici!!!!!
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Našiel si byt, ktorý bol na predaj. Ty si peniaze nemal, teda byt by ste neboli kúpili. Ak by ho neboli kúpili tvoji svokrovci, kde by ste boli bývali? Možno v podnájme. Nájomné bolo vždy vysoké. Dnes by si platil vlastníkovi bytu za 2-izbový byt cca 10.000 Sk +teplo vodu, elektrinu, plyn. Teda, ak ste minuli vodu elektrinu plyn, púšťali teplo do radiátorov, za to si platil. To nie je zadarmo. No a keby svokrovci nekúpili byt, platil by si to + nájomné 10.000 Sk.
Ty si neplatil byt, ty si platil služby, teda to, čo ste minuli.
Manželka ťa po rozvode nemusí nechať bývať v byte. Dnes nie problém nájsť náhradné ubytovanie. Bytov na prenájom je dosť.
A to, že by ti musela nájsť manželka ubytovanie a ty by si mal s tým súhlasiť, či sa ti ubytovanie páči alebo nie, tak to už neplatí.
0 0
weld weld

weld je offline (nepripojený) weld

Aha jasne ja rozumiem len ja som potom tie peniaze mal vies cize som ich mohol vratit a ja sa ta pytam preco to nechceli aby urobili toto co spravili ha???zda sa ti to fer?a co sa tyka toho ze som uzival no tak ti poviem ze ja najmenej ked to zratam tak do roka ak mesiac nakolko som bol v zahranici!!!!!Pochopte aj mna ked uz je akokolvek a keby to bolo opacne ja by som nikoho na ulicu nevyhanal asi tak!!!!
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Prepáč weld, nie som na strane tvojej manželky. Ja ti iba píšem, ako na tom si. Že si mal neskoršie na byt peniaze, ktoré sa zrejme spotrebovali pre rodinu, bohužiaľ na veci nič nemení.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

počas manželstva sú aj príjmy spoločné, čiže to že si ty platil za služby spojené s užívaním bytu nešlo z tvojho vrecka, ale zo spoločného prijmu. Tie peniaze sa minuli podobne ako peniaze na stravu. Nenavyšujú hodnotu bytu, podobne ako investície do bežnej údržby. Na druhej strane, ak máte nejaké úspory vytvorené počas manželstva, aj to je majetok v BSM a polovica je tvoja.
2 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

weld Pozri príspevok
Dakujem ti velmi pekne Monika aspon ty ma chapes ani si nevies predstavit ako mi je nahle sa mi zivot zmeni po rozvode z hodiny na hodinu a bude zo mna zobrak lebo toto planovala dlhodobo to mi tiez doslo az teraz ale vies co je najhorsie ze som vsetko robil pre rodinu a aj som tu vsetko nechal pritom poznam chlapov ktory zdaleka nerobia tolko ale maju sa lepsie a aj lepsie dopadnu a to je smutne no len bohuzial zijeme na Sk a aj ked je to jej mal by byt zakon ktory by chranil toho druheho a nie aby skoncil na ulici!!!!!

začni od znova, nedovoľ, aby ťa to zlomilo natoľko, že klesneš...uzavri túto kapitolu života a choď ďalej...po právnej stránke na tejto záležitosti nič nezmeníš, môžeš to ale zmeniť v ďalšom postoji a prístupe k tvojim majetkovým a citovým záležitostiam...teraz aj ty sám vieš, že musíš byť viac obozretný a dávať si viac pozor na to, kto čo robí a nie kto čo hovorí ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať