Zavrieť

Porady

Elektronické podanie daňového priznania

Ahojte,
takže dovolím si dať vám sem môj návod na elektronické podanie daňového priznania/hlásenia ak máte priradený autorizačný kľúč - to znamená, že vám daňový úrad dal zariadenie typu USB kľúč.
Postup je takýto:
1. stiahnúť a nainštalovať potrebné súbory ku kľúču.
Takže ak máte disig.sk, tak stiahnete čítačku aj Siemens Card a aj certifikáty.
Toto bežným spôsobom nainštalujete. PIN, PIN2 a PUK máte uvedený na letáčiku, ktorý ste dostali ku kľúču.
Zmeňte PIN aj PIN2 - ak neviete ako na to, tak na webe: disig.sk je návod.
2. zaregistrovať sa na drsr.sk - bude vám pridelený ID kód a heslo.
3. stiahnite si zo stranky drsr inštalačné súbory z bodu 6. súbory Xades.zip a XmlPlugin.zip a SignaturePolicy2010.zip. link mi sem nedovolilo dať
4. prihláste sa na drsr.sk
5. zasuňte kľúč do PC a otvorte program, ktorý s ním komunikuje - napr. CardOS API - Viewer - kliknúť na Login.
6. v položke "eTax" kliknite na úvod - správa certifikátov - pridať certifikát. teraz začne komunikácia medzi PC, kľúčom a DRSR. Vypýta si PIN aj PIN2, dokument dáte podpísať. Certifikát by malo pridať.
Toto je základ úspechu.
7. ak ste toto všetko úspešne zvládli, tak cez "eTax" - výber subjektu - viete podať daňové priznanie/hlásenie.
Verím, že som niekomu aspoň trocha pomohla, že ste tento môj laicky návod pochopili.
Takže do zdarenia
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ani1 Pozri príspevok
Mám podobný problém, mám identifikátor, ale potrebujem ho prekopírovať na druhé PC, kde mám komplet účto a neviem, kde ho mám hľadať ???? ako sa to volá?? nejako to neviem v počítači nájsť, pomôže mi niekto ???? Veľmi ďakujem za pomoc.... !!
dá sa to - hľadaj vo svojom pc zložku pki-fs http://www.porada.sk/t190688-p2-elet...ml#post2022653
0 0