Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať

poprosím o radu, ako správne zaúčtovať výzvu na zaplatenie súdnych poplatkov? ďakujem
Usporiadat
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

notárske poplatky v súvislosti so založením s.r.o. účtujete cez 518, alebo 538? ďakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kimart Pozri príspevok
notárske poplatky v súvislosti so založením s.r.o. účtujete cez 518, alebo 538? ďakujem
Notárske poplatky 518/221, prípadne 211,365
kolky 538/221, prípadne 211,365
0 0
MartinaZC MartinaZC

MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

Prosím Vás, ako sa zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve, keď známa uhradila faktúru za telefón zo svojho osobného účtu?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

ako výdaj z pokladne a k dokladu si priloží výpis z osobného účtu
1 0
MartinaZC MartinaZC

MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

tuta Pozri príspevok
ako výdaj z pokladne a k dokladu si priloží výpis z osobného účtu
A netreba pred tým urobiť dotáciu pokladne v tej sume na akú sa uhrádzala tá faktúra?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MartinaZC Pozri príspevok
Prosím Vás, ako sa zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve, keď známa uhradila faktúru za telefón zo svojho osobného účtu?
Ja by som použila uzávierkové operácie .
0 0
MartinaZC MartinaZC

MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

Zita5 Pozri príspevok
Ja by som použila uzávierkové operácie .
A to až pri daňovom priznaní? A tam ako, keď doklad o zaplatení je len výpis z osobného účtu.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

poprosím o pomoc, dostala som fa - prefaktúrovanie opravy motor. vozidla ( vozidlo je inej firmy) mám účtovať o škode NN?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
MartinaZC Pozri príspevok
A netreba pred tým urobiť dotáciu pokladne v tej sume na akú sa uhrádzala tá faktúra?
...na dotáciu pokladne nie je dôvod... je to "akoby" uhradená faktúra v hotovosti... priložený výpis zo súkromného účtu len dokumentuje účel...
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

neviem ako zaúčtovať nákup signalizácie a výstražného označenie do áut - je to zhodnotenie v sume cca 105€
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
kimart Pozri príspevok
neviem ako zaúčtovať nákup signalizácie a výstražného označenie do áut - je to zhodnotenie v sume cca 105€
Domnievam sa , že by to mohlo byt nasledovne :
1, ak je signalizácia nakúpená pred uvedením aut do užívania , jednoznačne to zvyšuje obstarávaciu cenu vozidla - účtuješ na 042 , následne zaradenie atd ..
2, ak je signalizácia nakúpená po zaradení vozidla do užívania - máš dve možnosti - bud to dáš ako TZ na 042 - a následne zvýšenie obstarávacej ceny už odpisovaného vozidla., alebo / nakolko ti TZ nepresiahlo hodnotu 1700 € - pozor sleduješ TZ v uhrne za rok / , tak do 1700 € môžeš dat priamo do nákladov - a to bud na 501 - ak si to namontuješ sám , alebo na 518 - ak to to urobia v servise ako službu .
1 0
Alex_Ovechkin Alex_Ovechkin

Alex_Ovechkin je offline (nepripojený) Alex_Ovechkin

Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý. ...viac
Prosím Vás na aký účet zaúčtujem zaplatenú exekúciu na výpise z bankového účtu?
xxx/221
ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Mal by si obdržať vyúčtovanie exekúcie a budeš vedieť z čoho sa platba skladá.

Zvykne to byť:
istina - toto už v účtovníctve máš zaúčtované (nejaký Tvoj záväzok - 321, 325, 378 atď ...)
úroky z omeškania - tieto najprv dáš do predpisu napr. 545/379 a uhradu oproti záväzku 379
výdavky exekútora tieto najprv dáš do predpisu napr. 518/379 a uhradu oproti záväzku 379
3 0
Alex_Ovechkin Alex_Ovechkin

Alex_Ovechkin je offline (nepripojený) Alex_Ovechkin

Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý. ...viac
azla Pozri príspevok
Mal by si obdržať vyúčtovanie exekúcie a budeš vedieť z čoho sa platba skladá.

Zvykne to byť:
istina - toto už v účtovníctve máš zaúčtované (nejaký Tvoj záväzok - 321, 325, 378 atď ...)
úroky z omeškania - tieto najprv dáš do predpisu napr. 545/379 a uhradu oproti záväzku 379
výdavky exekútora tieto najprv dáš do predpisu napr. 518/379 a uhradu oproti záväzku 379
Zaplatili sme exekúciu spolu s mzdami z bankového účtu. Mzdy zaúčtujem 331/221.
A exekúciu môžem dať teda na 321,325,378/221 ?
ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Z bankového účtu uhrádzame (alebo nám stiahnu) záväzky, ktoré sú naúčtované v účtovníctve.
Zjednodušene - to čo bolo stiahnuté z banky exekútorom - musí už existovať, alebo treba naúčtovať na stranu záväzkov a úhradou (stiahnutím) cez banku to vypadne.
My nevidíme, čo konkrétne bolo predmetom exekúcie a čo ti exekútor stiahol. Preto Ti nemôžeme odpovedať konktrétne - iba poskytnúť návod akou cestou maš postupovať ....
Exekútor je povinný vyučtovať sumu - ktorá bola strhnutá z účtu (s rozpisom).
0 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

prosím Vás ako mám zaúčtovať fa s PPD, mám to zaučtovať iba v peňažnom denníku alebo si mám tu fa dať do sdaldokonta a PPD v peňažnom denníku zaúčtovať ako výdaj z pokladne a dať tam úhrada fa? Ďakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
mabena Pozri príspevok
prosím Vás ako mám zaúčtovať fa s PPD, mám to zaučtovať iba v peňažnom denníku alebo si mám tu fa dať do sdaldokonta a PPD v peňažnom denníku zaúčtovať ako výdaj z pokladne a dať tam úhrada fa? Ďakujem
Zrejme ide o doslu fakturu:
Doslu fakturu do knihy zaväzkov a uhradu do pokladne (vydavok). Zaroven vyrovnas zaväzok v knihe zaväzkov.
0 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

Ďakujem pekne za odpoveď, áno ide o došlú fa a ešte sa chcem spýtať keď mám fa s bločkom z reg. pokladne tak to už nemusím davať do knihy záväzkov len rovno cez peňažný denník?? Neviem či tomu dobre chápem ale do knihy záväzkom len fa s PPD?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako zaúčtovať pneumatiky zimné na firemné auto na 501 s analytikou drobný majetok do 1700 eur bez odpisovania? Jedna stála 185 eur. dík
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

chcem sa opýtať, je správne keď k faktúre je vytlačený bloček z RP? nejde o zdvojený daňový doklad?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať