Zavrieť

Porady

duch alebo zdravotne problemy?

Dobrý den

obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, lebo si už fakt neviem dať rady.

V poslednej dobe sa mi strašne často stáva že sa v noci zobudím a nemôžem sa nadýchnuť, mám pocit akoby ma niečo tlačilo ku posteli, a zvieralo mi to hrudník, nemôžem vydať ani hláska, ruky a nohy mam v strašnom kŕči a nemôžem pohnúť ani jednou časťou tela. po cca 30 - 45 sekundách to prechádza a vraciam sa do normálu, no som extrémne vyčerpaný, a už celú noc nedokážem zaspať. niekedy mám pocit ako by nadomnou stál človek alebo vidím nejakú tvár.

chcel by som vedieť či nemate nejaký podobný zážitok, či nepoznate osobu ktorej sa stalo niečo podobné a ako to riešila
Usporiadat
Téma je uzavretá.
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

sa v noci zobudím a nemôžem sa nadýchnuť, mám pocit akoby ma niečo tlačilo ku posteli, a zvieralo mi to hrudník, nemôžem vydať ani hláska, ruky a nohy mam v strašnom kŕči a nemôžem pohnúť ani jednou časťou tela. po cca 30 - 45 sekundách to prechádza a vraciam sa do normálu, no som extrémne vyčerpaný, a už celú noc nedokážem zaspať


takto sa prejavuje panická porucha, chod za neurológom, prípadne psychiatrom, alebo si prečítaj tu o panickej poruche, možno sa tam nájdeš
http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.html
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Sakra, zas ma tu niekto obviní z prílišného mudrovania, ale musím podotknúť, že zadávateľ založil tému pred 2 a pol rokom a mal problémy aj takéto :
http://www.porada.sk/t124196-gynekolog.html
http://www.porada.sk/t179949-problem...nym-uctom.html

Takže podľa mňa tie nočné ťažoby boli práve preto, že namiesto spania zisťoval, kedy a s kým jeho partnerka mala naposledy sex, kam sa strácali jeho peniaze z účtu a pri štúdiu dvoch VŠ http://www.porada.sk/t141555-student-na-2-vs.html toho naň bolo asi veľa.

Ale stojím si za tým, že aj veci ktoré sa vlastnou hlavou a súčasnou vedou nedajú vysvetliť, majú vysvetlenie.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ale je to tema a myslim, ze potrebna, zle noci su naozaj zle
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Darinka, netvrdím, že nemôže existovať niečo, čo nám nedá pokoj. V prvom rade však treba vylúčiť zdravotný problém.
Aj gymka tu písala o možnosti panickej poruchy. Väčšina ani len netuší, ako taký panický záchvat vyzerá a ako sa prejavuje.
Začína to zvieraním a búšením srdca a vyzerá to na problém pre internistu alebo kardiológa. Potom sa pridruží dýchavica a v záchvate o ktorom človek ani netuší, že je záchvat, postihnutý PP tak plytko a rýchlo dýcha, až sa mu nestačí okysličovať celý organizmus a tak sa kyslík ,,stiahne" do najdôležitejších životných orgánov a ,,nezavzdušní" údy. Tak dochádza k tŕpnutiu prstov, resp. celých končatín, tŕpnutiu pier a končeka jazyka. Vtedy sa treba snažiť upokojiť a dýchať pomaly ,,do brucha", alebo vziať obyčajný sáčok a dýchať do neho. Je to veľmi zjednodušene napísané, ale pre človeka, ktorý niečo takéto zažil a opakuje sa to a možno práve o tom tu čítal, to môže byť cenná rada.

K temným silám a exorcistom sa vyjadriť neviem, ani k geopatogénnym zónam, ale verím, že aj tieto veci existujú.
Napriek tomu po skúsenostiach na Porade sem-tam odbehnem do histórie zadávateľa a porozmýšľam, či nebudem plytvať energiou.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prejavy, ktore su popisane v zadani temy su priznacnymi prejavmi panickych poruch a uzkosti.

Usmievam sa, ako niektori tu z rukava sypu diagnozy a priciny. Suhlasim, ze najskor treba vylucit pri takychto prejavoch zdravotne problemy, potom sa zamerat na dusevne priciny a az na poslednom mieste sa venovat nadprirodzenym javom- co vsak s dusevnym stavom uzko suvisi.
2 0
bogibaba bogibaba

bogibaba je offline (nepripojený) bogibaba

PANICKA CHOROBA S UZKOSTOU. POMAHAJU ANTIDEPRESIVA. TREBA IST CIM SKOR ZA PSYCHIATROM,A HLAVNE SA NEBAT KED MAS PANICKY ZACHVAT,ONO PREJDE, NIC SA TI NESTANE. AJ JA SOM SI VELA VYTRPELA KYM SA ZISTILA PRICINA. SKORE UZDRAVENIE!
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
aj psychológ a podpora rodiny, veľa spravia, keď človek vie, že niekto za ním stojí a podrží ho v ťažkej chvíli
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať