Zavrieť

Porady

Zacinajuci zivnostnik - danovy urad a ostatne

Potrebujem surne info, manzel od 1.10. zacal pracovat na zivnost v oblasti IT, zatial sa prihlasil v zdravotnej poistovni, potrebovala by som poradit hlavne co sa tyka danoveho uradu, to ci bude platcom DPH si moze vybrat? a ako je to ak by chcel platit pausal? a ako je to s uctami? co je lepsie? viete mi poradit este co sa tyka socialnej poistovni co a ako? uz dufam nic ine netreba vybavit..... som uz dlhsie mimo tychto veci..... budem mu musiet urobit jednoduche uctovnictvo? ak ano kazdy mesiac alebo iba raz za rok))?
Usporiadat
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Myslím, že tých výdavkov by som mala veľmi málo, že by som nedosiahla ani tých 25%. Vyplýva mi z toho, že potom si nemusím viesť JÚ. K tomu II. piliéru a odvodom: v súčasnom zamestnaním mám odvody len z minimálnej mzdy a nemyslím, že sa to v budúcnosti zmení, pretože máloktorý podnikateľ to robí ina. Takže tak či tak milionárkou nebudem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Nataša
Myslím, že tých výdavkov by som mala veľmi málo, že by som nedosiahla ani tých 25%. Vyplýva mi z toho, že potom si nemusím viesť JÚ. K tomu II. piliéru a odvodom: v súčasnom zamestnaním mám odvody len z minimálnej mzdy a nemyslím, že sa to v budúcnosti zmení, pretože máloktorý podnikateľ to robí ina. Takže tak či tak milionárkou nebudem.
Ale predsa do II.piliera si vstúpila, aby si mala dobrý dôchodok v budúcnosti, no nie !?
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
"čert jak ďábel"
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Môžem sa vás opýtať?
1/ Od 01.01.2006 začínam živnosť. Chcela by som si uplatňovať paušálne výdavky. Musím to nejako dopredu nahlásiť DÚ, že si ich chcem uplatňovať? Alebo jednoducho po skončení zdaň. obdobia urobím takto daňové priznanie?
2/ Že vraj niekedy bolo, že v prvom roku podnikania si mohol podnikateľ uplatniť nejakú percentálnu položku odpočitateľnú od príjmov. Ja neviem či je to len nejaký výmysel alebo pravda.
Poradíte mi prosím?
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Dobrý deň,
aj ja mám jednu otázočku ohľadne začínajúceho živnostníka. Tento má byt v ktorom býva v osobnom vlastníctve a od dane z nehnuteľnosti je oslobodený. Ako sa toto zmení, keď si založí živnosť? A ako to bude, ak bude chcieť tento byt predať a kúpiť si iný?
Ďakujem a želám pekný deň.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

sisas
Dobrý deň,
aj ja mám jednu otázočku ohľadne začínajúceho živnostníka. Tento má byt v ktorom býva v osobnom vlastníctve a od dane z nehnuteľnosti je oslobodený. Ako sa toto zmení, keď si založí živnosť? A ako to bude, ak bude chcieť tento byt predať a kúpiť si iný?
Ďakujem a želám pekný deň.
neviete niekto poradiť?Ide totižto o to, či si vôbec zakladať živnosť. Pretože má rodinu a aby tuto potom ešte viacej finančne nezaťažil. Príjem zo živnosti určite nebude nijak vysoký. Skôr sa jedná o to, že ho do toho "tlačí" zamestnávateľ. Ešte raz ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať