Zavrieť

Porady

DPH - prijatá faktúra z ČR

Dobry den,

Mam taký problém, prišla nám faktúra z ČR za službu (aj my aj v ČR sme platitelia DPH). Faktúra bola uvedená bez DPH. Mám to samozdaniť? ak áno, v akom riadku DPH to mám uviesť? som začiatočník.
Usporiadat
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ak je to služba podľa § 15 - riadky 11, 12 a následne odpočet riadok 21
2 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

jeso Pozri príspevok
ak je to služba podľa § 15 - riadky 11, 12 a následne odpočet riadok 21
Prečítala som si ten §15, ale aj tak mi to nie je jasné. V tomto prípade je miesto dodania kde? Ak je miesto dodania u nás, tak to ide na riadky 11,12? A ak je miesto dodania v Čechách, tak to ide na iné riadky?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Podľa § 15 ods. 1 je miesto dodania tam, kde je zdaniteľná osoba usadená, takže SR a preto platí odpoveď od jeso - r. 11, 12 a 21.
Samozdaňuješ podľa § 69 ods. 3.
Ak by si prijala službu, pri ktorej je miesto dodania v inom ČŠ, bola by na faktúre vyčíslená DPH príslušnej krajiny.Túto DPH si nemôžeš u nás uplatniť, preto ju účtuješ do nákladov. Pri splnení podmienok môžeš požiadať o vrátenie dane iný ČŠ.
Naposledy upravil lenkam68 : 25.05.10 at 05:15 Dôvod: Doplnenie textu
2 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Mám faktúru za letáky od českej firmy. Fakturujú nám tlač letákov, ktorá prebieha u nich a distribúciu-roznos letákov prebieha u nás. Všetko dávam pod jedným číslom na riadky daňového priznania 7,8,19 a 21. Môžem to tak mať? Nemusím tú distribúciu oddeliť a ako službu dať na riadky 11,12 a 21 ?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Mám faktúru za letáky od českej firmy. Fakturujú nám tlač letákov, ktorá prebieha u nich a distribúciu-roznos letákov prebieha u nás. Všetko dávam pod jedným číslom na riadky daňového priznania 7,8,19 a 21. Môžem to tak mať? Nemusím tú distribúciu oddeliť a ako službu dať na riadky 11,12 a 21 ?
Poradíte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oni to aj distribuujú? podľa mňa je to všetko služba s prenosom DP.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

KEJKA Pozri príspevok
oni to aj distribuujú? podľa mňa je to všetko služba s prenosom DP.
Nie fakturujú si distribúciu ale dávajú to roznášať do inej firmy.
Na faktúre je uvedená tlač, ale myslia sa tým letáky, čiže tie malé papieriky + ich tlač dokopy. Celú sumu z faktúry dávam do intrastatu, čiže tú tlač+distribúciu. Asi to mám úplne zle, že? Ako z toho von?
0 0
moniq81 moniq81

moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

A čo v prípade, že ide o službu poskytnutú v ČR platcovi DPH od platcu, fakturovanú bez DPH, lebo u nich je oslobodená - veterinárne ošetrenie. Vstupuje do DPH alebo nie, robí sa samozdanenie alebo nie?
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Dobry den, vazeni a mili poradaci!
Chcel by som sa spytat - UJ - platca DPH - nadobudla sluzbu z CR - tiez od platcu DPH. Ide o webhosting - reklamne sluzby resp. poskytuvanie webovych stranok, hostovanie. Viete mi, prosim, poradit, o aky paragraf DPH sa mam opriet pri samozdanenie, pripadne ako to zauctovat v JU, resp. do ktorych riadkov vpisat pri podani danoveho priznania k DPH?
Dakujem vam vsetkym za snahu a ochotu!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

r. 11 , 12 - výstup a r. 21 vstup
par. 15 ods. 1 zákona o DPH
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Vdaka! A co sa tyka zauctovania v JU - normalne zauctujem fakturu bez DPH a potom vystavim dva interne doklady - pricom jeden bude akoze dan na vystupe a druhy ako dan na vstupe, ci? A do nich uctujem len DPH? Vezme mi program iba sadzbu? Ci je to jedno? Dakujem Vam velmi krasne!
0 0
joey1986 joey1986

joey1986 je offline (nepripojený) joey1986

riadok 7 (základ) a riadok 8 (19 % zo základu) v daňovom priznaní DPH
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

joey1986 Pozri príspevok
riadok 7 (základ) a riadok 8 (19 % zo základu) v daňovom priznaní DPH
prečo?
0 0
joey1986 joey1986

joey1986 je offline (nepripojený) joey1986

ospravedlňujem sa, to bolo k úplne inému príspevku, nejak mi zblbol net, pardóon
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Pekny den
Poradi a vysvetli mi laicky niekto nasledovny problem:Fakturujem material 520,-€ a pracu 130,-€ do Rakuska.Ja aj Rakuska firma sme platcami DPH.Ja im vystavim fakturu bez DPH , v danovom priznani DPH do ktoreho riadku napisem ake hodnoty , je nutne rozdelit material a pracu ? Do knihy "dan na vystupe" do kolonky cena bez dane vpisem zaklad dane bez DPH a do kolonky "dan" vpisem 19% zo zakladu dane???
Prosim o skoru odpoved.Dakujem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Pekný deň prajem,
ja potrebujem poradiť. Platca DPH na Slovensku má faktúru z ČR od platcu DPH s daňou, slovenský podnikateľ túto daň nechce žiadať späť a preto nevie či do nákladov má dať celú čiastku teda aj s DPH alebo iba základ dane a o DPH vôbec neúčtovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana1303 Pozri príspevok
Pekný deň prajem,
ja potrebujem poradiť. Platca DPH na Slovensku má faktúru z ČR od platcu DPH s daňou, slovenský podnikateľ túto daň nechce žiadať späť a preto nevie či do nákladov má dať celú čiastku teda aj s DPH alebo iba základ dane a o DPH vôbec neúčtovať.
Ako platiteľ dph pri nákupe od platiteľa v EÚ ste mali nakupovať bez dph a samozdaniť v tuzemsku, teraz buď faktúru zašlete na prepracovanie, alebo zaúčtujete celú do nákladov.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...ďakujem....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať