Zavrieť

Porady

zivotne poistenie - ake?

Zdravim poradakov,

mozno je tu dost podobnych tem, ale ja som sa v ani jednej nenasiel, nasiel som len ciastocne odpovede
ocitol som sa v situacii, ktoru clovek musi riesit vacsinou raz za zivot...idem kupovat nehnutelnost, beriem hypoteku a potrebujem si uzavriet zivotne poistenie. V tychto veciach sa absolutne nevyznam a nechcem dopadnut ako mnohi predo mnou ked uzavreli nevyhodne poistky a prisli o svoje peniazky. Preto si radsej dam poradit od viacerych, skusenejsich, ako od jedneho poradcu. a teraz zopar cisel. mam 28 rokov, planujeme zit spolu s priatelkou (raz v buducnosti snad aj manzelkou ) moj prijem je cca 820 eur, pracujem v administrative / IT sektor, hypoteku beriem na vysku 40000 Eur, na dobu 30 rokov. Je vyhodne uzavriet poistku v banke ako sucast hypotekarnej zmluvy, alebo sa nechat poistit separatne cez nejaku poistovnu? Aku sumu by som mal mesacne platit poistne + aka suma by mala ist na sporenie (investicne? kapitalove? ) Samozrejme ma zaujima najvyhodnejsi pomer "cena / vykon / kvalita" taktiez by ma zaujimalo aku dlzku poistky (sporenia) mam uzavriet? je byhodnejsie na 30 rokov, kym dosplacam hypoteku alebo az do dochodkoveho veku, do 65-ky?

Viem ze tych otazok je prilis vela, ale ja som do toho absolutny laik a potrebujem mat v tom aspon trosku jasno, pred tym ako nieco uzatvorim, predsa len nejde o hlinene gulicky. Este dodam ze v spolocnej domacnosti budeme byvat dvaja, ale moj plat bude vacsinovy prijem.
Aka kolvek rada mi velmi pomoze.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No práve som si predstavila sumu pod tými plus plus plus .. a riadne mi dvihlo peňaženku vo vačku od prievanu

Skromne Stanislav skromne....
však to čo som napísal je také ideálne, akurát na nejakých 50 eur mesačne, na zhruba 70,000 eur...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však to čo som napísal je také ideálne, akurát na nejakých 50 eur mesačne, na zhruba 70,000 eur...
Hm... no to by som aj ja zvládla.. platiť ... ale tvoja poisťovňa ma nece ALe aj tá sumička sa mi zdá nereálna, lebo poistky sú trošku a o hodne drahšie. Myslím na takú sumu poistnú
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Hm... no to by som aj ja zvládla.. platiť ... ale tvoja poisťovňa ma nece
zdravotný dotazník je korán...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zdravotný dotazník je korán...
Od vrchu po spodok ÁNO, len pri tuším pri otázke č.1 by bola odpoved NIE.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Od vrchu po spodok áno, len pri tuším pri otázke 1 by bola odpoved NIE.
aj na otázku č.8... a na otázku číslo 10 zároveň?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
aj na otázku č.8... a na otázku číslo 10 zároveň?
Dobre tak na č. 8 by bola naozaj odpoved ANO, ale na č. 10 by bola odpoved NIE.
A ešte č. 9, 15 a 16 by boli NIE.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ale už dosť lebo vieš priveľa podrobností o mojom zdravotnom stave. A zbytočne mrníkujeme tému zadávateľovi.

Si za svojím názorom stojím, podľa mňa je poistka potrebná ak má človek úvery aby chránil svojich blízkych.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No ale už dosť lebo vieš priveľa podrobností o mojom zdravotnom stave. A zbytočne mrníkujeme tému zadávateľovi.

Si za svojím názorom stojím, podľa mňa je poistka potrebná ak má človek úvery aby chránil svojich blízkych.
neboj sa, nezneužijem...
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Obdobie poistenia na maximum.
Poistná suma ??? ... najskôr fara, potom Mara, potom deti, a kde je ešte lízing - či iná zlodejská kravina ...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
plus úrazovku, plus oslobodenie od platenia,príp. kritické choroby... To stačí na začiatok...
V poslednom čase okolo vidím, ako sa z obyčajnej malej zlomeniny stane maródka na niekoľko mesiacov - zákon schválnosti - u živiteľov rodiny!
0 0
pitter99 pitter99

pitter99 je offline (nepripojený) pitter99

Dobre ranko, dakujem velmi pekne vsetkym za rady, predsa len, uz mi to zacina byt trosku jasnejsie, aj ked niektore prispevky si musim citat aj 2x hold, kazdy je doma v niecom inom...este mozno by bolo dobre spomenut, ze moj financny limit na poistku je cca 50 - 60 Eur. Dali by sa s tou sumou spravit nejake kuzla? alebo oddelit to a spravit len nejaku zakladnu zivotnu poistku napr. trvale nasledky, smrt, kriticke choroby (som zdravy, robotka bezrizikova, nikdy som nemal vaznu chorobu, nefajcim, pijem v rozumnej miere , sport rekreacne) a setrenie na prilepsenie si v buducnosti poriesit nejak inac (napada ma stavebne sporenie, podielove fondy)?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pitter99 Pozri príspevok
Dobre ranko, dakujem velmi pekne vsetkym za rady, predsa len, uz mi to zacina byt trosku jasnejsie, aj ked niektore prispevky si musim citat aj 2x hold, kazdy je doma v niecom inom...este mozno by bolo dobre spomenut, ze moj financny limit na poistku je cca 50 - 60 Eur. Dali by sa s tou sumou spravit nejake kuzla? alebo oddelit to a spravit len nejaku zakladnu zivotnu poistku napr. trvale nasledky, smrt, kriticke choroby (som zdravy, robotka bezrizikova, nikdy som nemal vaznu chorobu, nefajcim, pijem v rozumnej miere , sport rekreacne) a setrenie na prilepsenie si v buducnosti poriesit nejak inac (napada ma stavebne sporenie, podielove fondy)?
Hm... kritické choroby sú fajn len ak si obeháš poisťovne a dáš si spraviť cenové ponuky na poistky zistíš, že pripoistenie kritických chorôb je neskutočne drahé a odčerpe Ti to hodne prostriedkov z tvojho limitu na poistku. A nepíšeš v akej výške berieš úver.

Podľa mňa základná poistka by mala obsahovať :
poistenie pre prípad umrtia ( týka sa chorôb a aj úrazu )
poistenie trvalých následkov úrazu ( s progresiou )
poistenie smrti následkom úrazu ( týka sa len úrazu )
poistenie invalidity
poistenie denného odškodného pre prípad PN a hospitalizácie v nemocnici
----------------------------------------------------------------------
to sú poistenia, a k tomu by som hodila nejakú kapitálovú alebo investičnú časť.
Samozrejme poistenia a výška by sa pohybovali v okolí výšky úveru. Ako som písala, je zbytočná poistka na 10 000 eur, ked beriem 50 000 eur úver.
1 0
pitter99 pitter99

pitter99 je offline (nepripojený) pitter99

Dik Xanti, vidis zasa som mudrejsi v prvom prispevku som pisal ze hypo bude na 40000 a zrejme na 30 rokov. kolko stoji ta zakladna poistka, cca? a kolko stoji ta investicna cast? ci to je poriesene ako celok? sa ospravedlnujem mozno za hlupe otazky, uz sa pytam asi ako Talian, musite sa na mne dobre bavit, hehe
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pitter99 Pozri príspevok
Dik Xanti, vidis zasa som mudrejsi v prvom prispevku som pisal ze hypo bude na 40000 a zrejme na 30 rokov. kolko stoji ta zakladna poistka, cca? a kolko stoji ta investicna cast? ci to je poriesene ako celok? sa ospravedlnujem mozno za hlupe otazky, uz sa pytam asi ako Talian, musite sa na mne dobre bavit, hehe
No videla som pár poistiek, mnohé majú investičnú časť zahrnutú pri poistnej a tak ani srnka netuší koľko ide na šporenie.

Ono v takom prípade sa to preklápa vekom, známi - starší manželský pár mali rovnaké poistky ... rovnakou myslím, rovnaká poistná suma, rovnaká výška poistného krytia, rovnaká doba platenia poistenia.... ale on bol starší a tak pri výpise z poisťovne bolo vidno, že mu ide oveľa menšia časť do šporenia.

Ja osobne mám investičnú poistku ( nakoľko kapitálovka by bola vzhľadom na môj zdrav.stav neakceptovateľná )od nemenovanej poisťovne . Som spokojná, lebo viem, že každá zložka mojej poistky je samostatná. Viem koľko mesačne zaplatím do investičnej časti - viem si to zmeniť ak by som chcela šporiť viac.
Viem koľko zaplatím za poistenie trvalých následkov úrazu, viem koľko platím za poistenie smrti následkom úrazu.
Ak sa rozhodnem môžem si Tie výšky upraviť ( bolo by to pre mňa ťažké, kedže roky pribúdajú a ja som na ID ale zdravý človek s tým problém nemá, upraví si krytie podľa potreby ) , a podobne sa dá upraviť aj to riziko smrti ( ja to nemám bohužial ).
No a čo sa týka PN a hospitalizácie tak na tej mojej poistke by sa to dalo urobiť ( ja nemôžem mala by som výluku kvôli ochoreniu, takže sa mi to neoplatí ) ale je to drahšie ako cez inú nemenovanú poisťovňu ( aj v tej inej som poistená na úraz ale už bez investičnej časti, rozložila som si krytie )
Treba obehať poisťovne, vyžiadať si ponuky a prehodnotiť, podmienky výluky a krytie. Lebo v každej je iné

Ale známy ma úver na 60 000 € a mesačne platí na poistky ( má ich rôzne od rôznych poisťovní aby mal vykryté základné veci, a aby ho to vyšlo čo najmenej ) cca 50 €.

Totiž poistka na 35 000 € krytie je oveľa drahšia ako dve poistky na 17 000 € krytie.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pitter99 Pozri príspevok
Dik Xanti, vidis zasa som mudrejsi v prvom prispevku som pisal ze hypo bude na 40000 a zrejme na 30 rokov. kolko stoji ta zakladna poistka, cca? a kolko stoji ta investicna cast? ci to je poriesene ako celok? sa ospravedlnujem mozno za hlupe otazky, uz sa pytam asi ako Talian, musite sa na mne dobre bavit, hehe
ale pitter, to sa nedá takto povedať kolko čo stojí- to je individalné na každého človeka- kolko ma rokov, či je muž alebo žena, či pracuje manualne alebo nie -či človek fajčí alebo nie-a je tam ďalších cca.100 iných kritérií-takže to sa nedá povedať všeobecne kolko to stojí...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

pitter99 Pozri príspevok
Dik Xanti, vidis zasa som mudrejsi v prvom prispevku som pisal ze hypo bude na 40000 a zrejme na 30 rokov. kolko stoji ta zakladna poistka, cca? a kolko stoji ta investicna cast? ci to je poriesene ako celok? sa ospravedlnujem mozno za hlupe otazky, uz sa pytam asi ako Talian, musite sa na mne dobre bavit, hehe
Na toto ti dam uplne jednoduchu odpoved! Chod do poistovni a pytaj sa, vybavuj!!! Tu ti to nikto presne nepovie. Co ludia mohli ti poradli, zvysok je na tebe
0 0
estoklasova estoklasova

estoklasova je offline (nepripojený) estoklasova

Pitter , tak aby si mal predstavu co sa tyka cien
smrt 26 000eur
trvale nasledky urazu 30 000 eur s progresiou 400%
smrt urazom 14 000eur
doba nevyhnutneho liecenia 10eur / den
kriticke choroby - 16 000 eur
mesacne to vychadza 41,37 eur
Fakt len pre priklad toho ako to vychadza konkretne pre Teba .
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

moja rada, neviem ci to tu mozem napisat, ale ja mam piostku v amslico, tiez som nikdy predtym nemala, ale podla toho co o tej poistke viem, tak ponuka najviac. Napriklad co ma napadlo, tak amslico poistuje na 32 chorob , co ine na max 16,, co viem...ale to by si sa musel niekoho opytat co stym robí aj na ine vyhody. Ja nie, ale jedna znama by ti vedela nezavezne poradit.....tak ak daco tak ma kontaktuj sukr spravou...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať