Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pisane dost tendencne v style "nepite vodu, ryby do nej s**u a tr*kaju v nej"...
Ps: najkvalitnejsia a najvstrebatelnejsia bielkovina pre cloveka je z hovadzieho masa. Podla mna existuje este jedna kvalitnejsia, ale ludi zatial kulturisti nejedia. :-)))))))
Naposledy upravil Nandrolon : 17.12.18 at 16:37
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Šuhaji z Porady kuk...síce staršie, ale stále aktuálne...


https://casprezeny.pluska.sk/clanok/...a-to-prejavuje
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... nic nove :-)))))) zalezi kus od kusu. Po cca 20 r. klesa endogenny TST u muzov. Aj preto sa traduje, ze idealny sex je 18 r. chlap s 30r. jezibabou. Lenze to asi maloktory zazije :-)))))
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

afrikánka
Šuhaji z Porady kuk...síce staršie, ale stále aktuálne...


https://casprezeny.pluska.sk/clanok/...a-to-prejavuje
Robíš prieskum? potom a nečuduj rakcii sebera. Ten teraz preťahuje jedličky
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Africanka ma zas dobru naladu, lebo vo stvrtok obaja oslavujeme ;-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Z linku vyberám :

Dotkly jsme se také tématu očist a rakoviny. Řekla jsem jí, že se čistím díky receptu Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru, který pochází od Johanny Budwigové, který velmi chválila a který skvěle zabírá na rakovinu, jako prevence i jako léčba. Johanna Budwigová byla za objev spolupráce lněného semínka, lněného oleje a mléčné bílkoviny (tvarohu, sýru cottage nebo kefíru) v boji s rakovinou, nominována i na Nobelovu cenu a to několikrát. Tato směs rostlinného oleje a proteinů poskytuje nemocnému tělu potřebnou výživu, aby se vyléčilo samo na molekulární úrovni. Rakovinné buňky se přitom odbourávají nebo absorbují a tělo se uzdravuje už během tří měsíců této diety. Jde o dietu bohatou na nutriční složky, bez aditiv a bez živočišných produktů, s výjimkou právě tvarohu.

---------------------------------
Oponentúra :

Takmer určite nepravdivé tvrdenie, že Budwig bol nominovaný na Nobelovu cenu, sa stále pridáva k tomuto článku. Toto tvrdenie sa uskutočnilo niekoľkokrát, vrátane 29. apríla 2005 , 23. júla 2006 , 6. júla 2007 , 27. októbra 2007 , 5. mája 2008 a naposledy spoločnosť Flaxeater 23. decembra 2009 (ktorú som vrátil).

(Takéto tvrdenia nie sú nezvyčajné v "alternatívnych" zdravotných kruhoch, tvrdí to Joel D. Wallach a úhľadne odhalili Joel D. Wallacha, "minerálneho lekára" ). "Nominácia" v týchto prípadoch často znamená získanie vašich kamarátov poslať list do Štokholmu.

Je nevyhnutné, aby niektorí Budwigoví nadšenci znovu pridali toto tvrdenie *, takže je lepšie, ak sa tento článok zaoberá týmto problémom.

Znova to bolo pridané dnes (20. apríla 2010), pričom odkaz je reklama v novinách. Zmenil som to.

Preto som v nasledujúcom texte dodal:

Zástancovia Protokolu Budwig často tvrdia, že bola nominovaná na Nobelovu cenu šesť (1) alebo sedemkrát. [2] Mená kandidátov však nikdy nie sú verejne oznamované a ani im nie je povedané, že boli zaradení do ceny. Všetky nominácie za cenu sú zapečatené 50 rokov od udelenia tejto ceny. [3] [4]

čo je tak blízko, ako môžete povedať, že je to falošné. (Je samozrejme nemožné preukázať, že nebola nominovaná na Nobelovu cenu až do 50 rokov po jej smrti (2053)).

Navrhujem, aby sme obnovili niečo ako vyššie uvedený text, aby sme zabránili tomu, aby ľudia znova pridali do tejto kačice.

Je mi ľúto, nevšimol som si reklamu, keď som ho pridal. Je tu tiež toto . Silver seren C 18:18, 20. apríla 2010 (UTC)

Zdá sa, že je to 50 rokov od vymenovania, nie 50 rokov od smrti. Takže nemusíte čakať do roku 2053

https://translate.google.com/transla...ig&prev=search

-------------------------------------------
Čo ste si povedali, wow, naozaj stačí tvaroh a naozaj sa nemusím obávať choroby, ktorú u nás ročne diagnostikujú 25-tisíc ľuďom a zomrie na ňu okolo 13-tisíc Slovákov? Alebo ste pozdvihli jedno obočie a povedali si, že zas jeden z tých bludných receptov, na ktoré ani nekliknete?

Zaváži u týchto ľudí argument, že táto vedkyňa svoje tvrdenia nepodložila vedeckými štúdiami? Ak ich ohúrila informácia o tom, že bola sedemkrát nominovaná na Nobelovu cenu, bude ich zaujímať, že zoznamy nominovaných sú tajené 50 rokov, a tak prakticky o komkoľvek možno povedať, že bol x-krát nominovaný na Nobelovu cenu? Použijú sedliacky rozum, na ktorý sa často odvolávajú pri obhajovaní zaručených potravinových kúr, a zamyslia sa, prečo teda tú Nobelovu cenu aj nedostala a prečo rakovina stále existuje?

https://pizano.blog.sme.sk/c/348137/...-cokolvek.html

----------------------------------------------

Záver :

Ten nech si urobí každý sám....zvýrazňovať slová a vety aj tak nemá význam.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jeden z najlepších príspevkov k článku od Pizano. Ak tu niekto tuší, čomu sa doteraz táto osoba odborne venovala, študovala, akú prax, bola by som rada, keby o nej niekto priložil. Inak ide iba o autorské riadky a jej karma článkov je viac ako výpovedná. Nulová. Strata času.
Jej články sú fakt zmesky gulášov. Odbieha ako koza od kríka ku kríku.

"Gulaš
Autorka mieša šalát s jablkami...

Mala by si vybrať jednu tému a tú si poriadne naštudovať, lebo zobrať všetko takto zoširoka, zovšeobecniť, vysmiať sa tomu a potom ešte napísať, že slovo SLOBODA sa jej hnusý a preto ani protiarumenty nečita...

Detoxikačne kury sa roba všade vo svete, vo všetkých kultúrach, hádam od vzniku ľudstva, aj Jesus sa postil 40 dni na púšti (šarlatan jeden) a nemusia stať stovyk eur, stači voda s citronom človek ešte aj ušetrí, takže nad spochybnováním tohto faktu mi zostal rozum stať...

Rovnako aj štúdie vitaminom existuju na tony, najviac sa robili v USA v 50 rokoch, slečna asi žije v nejakom vakue, pretože aj toto spochybnovať mi pride na hlavu postavené...

a ta stranka lovci šarlatanov, tak to už totalny gulaš, ti tiež asi nechodia na denne svetlo a miešaju choroby z prekyslenia organizmu (vedecky overené fakty) članky inkvizitorov Sisyfos (skrachovaní vedci čo v živote nič nedosiahli, tak opľuvaju druhých (napr. Stanislava Grofa), smeju sa z alternativnej mediciný (činska tradična medicína sa učí na čínskych univerzitách) atd atd....

PRECO SI TO NAJPRV NENASTUDUJU ROVNAKO AKO AUTORKA CLANKU ???


Svet nieje čierno biely....
mínus Reagovať | 8 Prasavec 06.02.2014 9:37 | Oznám správcovi | Odkaz"

Ja som si Budwig odkrútila viac ako rok. V žiadnom príspevku som však nenašla presný návod ako sa má používať, takže aj príspevky sú o ničom ako jej článok.
Nevie o tom zhola nič. V jej prípade chytiť pero do ruky je riadna trúfalosť. Tá patrí ku konšpirátorom ako odstrašujúci vzor.
.
Okrem toho som si v štyridsiatke odkrútila aj 40 dňový pôst, nič tak človeka nepresvedčí ako vlastná skúsenosť. Necítila som po celý čas hlad a chodila som do práce.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Korela, akosi sa strácam v tom tvojom príspevku. To sú tvoje názory, alebo kopíruješ niečo z netu ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Ako to tak pozorujem, tie probiotika su obrovsky boom.10 rokov spat ich nikto nespominal a teraz od nadchy po rakovinu probiotika, probiotika, probiotika. Esteze to na mna posobi opacne, teda poriadna antireklama.
Este beriem, ak ich doporucuju az niekolko dni po douzivani ATB. Ale ak ich niekto uziva priamo s ATB, co doporucuje vacsina, tak to je ich lepsie po kupe splachnut naraz do zachodu. Efekt to bude mat rovnaky, akurat sa nemusi otravovat s ich uzivanim.
Dovolím si preskočiť ostatné príspevky o probiotikách a opriem sa o tento.
Mng mi rok hovorí, že si zisťuje, že nárast celiakie mohli spôsobiť antibiotiká. Časovo by to sedelo. V podstate s ním súhlasím, dnes sa vie o antibiotikách a ich vplyve na črevá oveľa viac ako kedysi. A keďže máme túto dg doma a pamätám si na obdobie, keď dieťaťu alergologička predpísala po sebe š e s ť antibiotík, a čo potom nasledovalo, telo už úplne kolabovalo od slabosti po vyhadzovanie veľkých fľakov migrujúcich po tele, a nikto nevedel určiť žiadnu dg, ani na infekčnom pre celé Slovensko. A do školy sa muselo chodiť. Podnes neviem, ako to to dieťa zvládlo. Už pri dg ešte naraz 6 rôznych antibiotík bez prestávky!!! Dnes už nemá ani alergiu, ale nie kvôli lekárom. Keby zostalo v ich rukách, už je pod zemou.
.
Osobne som v živote mala asi max. 5 antibiotík. Prvé v piatich rokoch do mňa nemohli rodičia dostať, nedokázala som ich prehltnúť, neboli veľké, ale injekcie mi nerobili problém. Netuším dôvod, asi skúsenosť z min. života, inak si to neviem predstaviť. Potom v pätnástich, lebo hrozila reumatická horúčka, a ešte 2x medzitým a teraz v júli.
To mi vybehla horúčka z ničoho nič, najväčší horor preskočím, keď prišli zo 112 už boli večer pootvárané okná a telo sa mi pocitovo ochladilo, ani ma nechceli vziať na CP, uprosila som ich, nakoľko viem čo predchádzalo do ich príchodu, prešla rontg. aj sonom, ešte netaktný lekár, čo mi ho vykonával, mi povedal, ...že viete, že si môžete tieto vyšetrenia hradiť aj sama, namiesto toho, aby mi urobil sono všetkého, a práve ten zapálený orgán mi obišiel. Na dg mi prišli až ráno o šiestej, keďže ma nič nebolelo, a ani pri poklepoch, mali urobiť naraz všetky odbery a nie postupne, po infúziách som sa aspoň vypotila a tak.
.
Nedávno som sa dočítala o tých mojich antibiotikách, že mi nasadili najnovší druh rady asi takej, keď už žiadne človeku nezaberajú. Neviem, či boli v mojom prípade nutné, aj keď som na svoj vek až také množstvo nebrala. Zápal síce 25 tis. leukocytov, a údajne sa na tú dg teraz predpisujú automaticky, ale v diskusiách pacienti, že do roka sa začnú trhať šľachy. No, ak je to pravda, tak ide o dobré svinstvo. Brala som s nimi hneď aj probiotiká podľa receptu a lek. správy. Inak mi predpísali hneď pre istotu dvojitú dávku AT.
Našťastie niekto v diskusii k týmto AT napísal, že keď sa popritom berie Mg, človeku nič nehrozí, čo som brala, lebo si dávam denne jednu 375 mg s B6.
Asi mesiac bolo dobre, a po mesiaci začali črevné problémy, je jasné, že z čoho. Tak mi bolo odporúčané začať brať probiotiká s prebiotikami mesiac, mesiac pauza a znova. Uvedomujem si, že tak rýchlo sa mi vnútorné prostredie nezotaví, a už som pocítila ich nežiadúci účinok oslabením imunity, chrípkou.

Takže s názormi na tieto doplnky výživy by som hľadela opatrne a nie hneď striktné znevažovania a reči o biznise, nakoľko ich účinok sa už prejavuje.
Kedysi bolo kyslé mlieko z nepasterizovaného mlieka min. raz za týždeň na stole, ak nie viac, v zime kys. kapusta. Detto pravá bryndza a jogurty. V mestách boli mliečne bary, výborné syrárne, také malé pravé salaše. Dnes? Nepoznám. A ľudia boli rozhodne zdravší ešte v päťdesiatych rokoch.
Aziati fičia na fermentovaných potravinách, tu na kyslých s umelými sladidlami, čo sú vo všetkom možnom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
Korela, akosi sa strácam v tom tvojom príspevku. To sú tvoje názory, alebo kopíruješ niečo z netu ...
Je to z tejto diskusie k jej článku. Príspevok som dala do uvodzoviek ako vždy, ak niekoho citujem.
https://pizano.blog.sme.sk/c/348137/...-cokolvek.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Istý MUDr. Šíma absolutne neodporucal jesť banány, vraj je to najhoršie medzi ovocím, pretoze sa trha nedozrete, a potom sa pokazi najrychlesie zo vsetkych plodin.
Naopak, presadzoval zeleninu a hrusky pre ich zasaditost a odporucal obmedzovat citrusove plody.
Vieme, aké banány sa majú jesť.
Podľa odporúčania lekára TČM ja osobne mám jesť banán raz do týždňa, ale nemusím žiadny. Pri kúpe banánov si treba všímať, či špičky nie sú biele, pretože ide o pleseň, ktorá je už aj v banáne samotnom. Ale videla som ju aj pri bio banánoch. Tak to si sledujte.
Po tretie, najzdravšie sú banány pre organizmus tie správne zrelé so začínajúcimi hnedými bodkami, pretože v tom štádiu je banán najsázadovitý. O. i.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Je to vela rokov, co som prvykrat citala o Dr. Budwigovej, mam to doma vytlacene aj s dietou. Pred par dnami som mala dlhy telefonat s mladou zenou, ktora je po operacii prsnika Pred par dnami som mala dlhy telefonat s mladou zenou, ktora je po operacii prsnika mesiac na tejto diete a cuduj sa svete, ma take dobre vysledky vysetrenia krvi, ake nikdy nemala. Pytala som sa jej, ci pozna Novu germansku medicinu a po skonceni rozhovoru som nasla Dusekove cerstve dvojdnove video Duse K na tuto temu, nahoda?
V nedelu u dcery navsteva, mlada zena po dvoch potratoch, uz neveri, ze bude mat deti, tak som jej povedala o doktorke Mouckovej a isla pozriet, co najdem nove od nej. Davam tu tieto veci s dobrym umyslom, ze mozno niekomu pomozu. Neodradia ma hlupe prispevky, pozbierane kade tade s umyslom najst nieco za kazdu cenu a znevazovat autora. Ale uz som to tu myslim pisala.
http://www.protiprud.sk/zdravie/1718.htm
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

sušené slivky
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/zaz...GFZK2j3ogLOn5Q
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tento clanok o doktorke Mouckovej obsahuje mnozstvo dobrych rad a aby nezanikol v tom balaste, radsej ho zopakujem
https://www.cestyksobe.cz/rady-lecit...zdraveni/21921
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Davam tu tieto veci s dobrym umyslom, ze mozno niekomu pomozu. Neodradia ma hlupe prispevky, pozbierane kade tade s umyslom najst nieco za kazdu cenu a znevazovat autora. Ale uz som to tu myslim pisala.


Som nevedel, že len jedna stránka mince je múdra, že len strana má pravdu...tá druhá je hlúpa.
Zvrátený názor....



Takže asi takto

Bodaj by sa každý vyliečil len tou TČM, bodaj by každému pomohli tie Dušekove onačiny ... bodaj by nemusel pod skalpel, pod rtg žiarenie, bodaj by nemusel do seba dávať chemo, ale stačil by len ten tvaroh, ľan a jogurt.

Ale šak aj toho sa tí chorí v budúcnosti dočkajú...lebo nebudú mať na tú liečbu....a pekne krásne pôjdu pá, k Pánovi (alebo v čorty).

Fakt je pravdou a veľkou pravdou..." Kto neprežil na vlastnej koži, ten nepochopí !"

-------------------------

Janku - arizonu som si vždy vážil, aj keď som nepoznal osobne.
Múdre slová na pripomenutie...už ale neprispeje žiadnym príspevkom.



arizona
08.06.10, 20:20

Vážení,

snažila som sa tu zalozit temu, kde by sme si poradili navzajom, pripadne by sme poradili iným, ktorí majú problém, ale zacali ju zneuzivat rozny dilery zarucených prostriedkov na liecbu rakoviny, alebo rozni mudrci, ktorí videli nejake video a teraz mudruju a radia hluposti,prosila by som admina ak sa da zrusit tieto prispevky, nakolko ich povazujem za reklamu a skodlive pre zivot.
...
Každý človek má možnosť si vybrať názor, ktorý mu vyhovuje , čomu uverí, čomu dá prednosť, ako sa rozhodne...

Držím všetkým liečiacim sa aj vyliečeným palčeky a želám veľa, veľa zdravia
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
Tento clanok o doktorke Mouckovej obsahuje mnozstvo dobrych rad a aby nezanikol v tom balaste, radsej ho zopakujem
https://www.cestyksobe.cz/rady-lecit...zdraveni/21921
Ja som ju počúvala , jej rady používala moja babka, poznám ich však iba z rozprávania svojej mamy. Ona to už na nás nepraktizovala. Svokra ešte na deťoch áno, najmä antiparazitárne opatrenia cez chodidlá deťom v predškolskom veku, alebo pretretím chrbtice.
Spev spomína stále, v jej mladosti bola iná doba, ja sa previbrujem a zdvihne mi náladu kvalitná hudba, bez reklám, navolím si druh hudby, ktorá mi momentálne vyhovuje. Ale s pľúcami to nepohne, to je fakt, iba sa uvoľní celé telo.
Moučková ako lekárka podáva prosté a prístupné rady, je zahodno si ich prečítať či vypočuť. Každý národ mal svoje ľudové recepty pre zdravie. Keď to fungovalo v minulosti, bude to aj dnes. Vždy ide o menej agresívne opatrenia, ako cez lieky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tak nás budú ubíjať i naďalej, zdá sa.
Rakúsko ako predsedajúca krajina Rady Európskej únie vypustilo z pripravovanej legislatívy „Novej dohody pre spotrebiteľov“ spomedzi nekalých obchodných praktík postihovanie dvojakej kvality výrobkov.
https://www.webnoviny.sk/je-to-nehor...vin-zo-zakona/
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

buchač
kukučka
Davam tu tieto veci s dobrym umyslom, ze mozno niekomu pomozu. Neodradia ma hlupe prispevky, pozbierane kade tade s umyslom najst nieco za kazdu cenu a znevazovat autora. Ale uz som to tu myslim pisala.


Som nevedel, že len jedna stránka mince je múdra, že len strana má pravdu...tá druhá je hlúpa.
Zvrátený názor....



Takže asi takto

Bodaj by sa každý vyliečil len tou TČM, bodaj by každému pomohli tie Dušekove onačiny ... bodaj by nemusel pod skalpel, pod rtg žiarenie, bodaj by nemusel do seba dávať chemo, ale stačil by len ten tvaroh, ľan a jogurt.

Ale šak aj toho sa tí chorí v budúcnosti dočkajú...lebo nebudú mať na tú liečbu....a pekne krásne pôjdu pá, k Pánovi (alebo v čorty).

Fakt je pravdou a veľkou pravdou..." Kto neprežil na vlastnej koži, ten nepochopí !"

-------------------------

Janku - arizonu som si vždy vážil, aj keď som nepoznal osobne.
Múdre slová na pripomenutie...už ale neprispeje žiadnym príspevkom.



arizona
08.06.10, 20:20

Vážení,

snažila som sa tu zalozit temu, kde by sme si poradili navzajom, pripadne by sme poradili iným, ktorí majú problém, ale zacali ju zneuzivat rozny dilery zarucených prostriedkov na liecbu rakoviny, alebo rozni mudrci, ktorí videli nejake video a teraz mudruju a radia hluposti,prosila by som admina ak sa da zrusit tieto prispevky, nakolko ich povazujem za reklamu a skodlive pre zivot.
...
Každý človek má možnosť si vybrať názor, ktorý mu vyhovuje , čomu uverí, čomu dá prednosť, ako sa rozhodne...

Držím všetkým liečiacim sa aj vyliečeným palčeky a želám veľa, veľa zdravia
Máš pravdu. V lete som skoro zomrel, pomohla iba operácia a antibiotika.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no vidis, zvladol si to aj vlastnymi slovami
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať