Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
".....chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........."
Xsamé sacharidy,ozaj veľmi vhodné pre diabetika.A kde sú bielkoviny a tuky? To akože mám veriť tomu,že s takou stravou funguje v poriadku a dokonca si vyliečil dia??"
.....Okrem toho som užíval preparáty ."..........nooooooo,a užíva ich dodnes asi.
este stále ideš v keto? Máš výsledky?
Ja som LC,vedome som do ketózy nešla,zo začiatku som sacharidy počítala,a bolo ich málo,aj som sa do ketózy dostala,ani som sa neusilovala,ale išla som striktne a podstivo to Lc.Po pár týždňoch som začala mať hnusnú chuť v ústach,to vraj mala byť ketóza.
Po pár dňoch to prešlo.Tak neviem,či som si zvykla,alebo uz nie som v ketôze.
Občas si dám niečo,čo by sa nemalo,a potom mi je blbo.Koláč,chleba,bageta.....
Na jeseň som sa rozožrala a vyvrcholilo to vianocami.Neviem sa dostať do normálu.
Asi to prehaňam so sacharidmi,lebo oriešky,ovocie,zemiak,ryža.....
Chudnutie mi išlo pomaly,10kilo mi trvalo rok,potom dlho nič a potom asi zo stresu 2kiladolu,ale po novom roku sa mi vratili tie 2kilá.
Ono je problém,že zle spím,málo,budím sa.....to brzdí chudnutie.Aj stres.

A ketoza nie je podmienka chudnutia.Tvrdia to aj odborníci.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Nezbláznila som sa.
To je čo za lekárku? Mala by pacienta v prvom rade podporiť. Kto, ak nie ona? Asi sa riadi podľa seba.
Nerieš, čomu nerozumieš, respektíve keď nevieš, o čo išlo...na moju doktorku ja veru nedám dopustiť...a pôjdem aj ďalej.
Trúfam si dokonca tvrdiť, že moja doktorka je oveľa lepšia odborníčka ako je vyššie uvedená...
Alebo čomu nerozumieš...?

Ak by som ťa chcel uraziť, tak poviem, že ty si tak trochu iná už dávno...teda podľa tých príspevkov a čo všetko vystrájaš, ako si do toho svojho zdravia doslova a do písmena zahľadená, podriadila si tomu všetko.
Ale ja ťa nechcem absolútne uraziť. To, čo robíš, to nie je moja vec...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.

P.S.:
...a že dávaš do pozornosti všeliaké celevriti, tak to ma občas serondí.
Nie som zahľadená, bola som chorá. Tak som riešila po svojom. To je všetko. Už dávno sa tak nestravujem, čo aj ľutujem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
Ten Subotič má nejaký titul z medicíny??
".... prekyslenosť organizmu....."
Chujovina! Neexistuje prekyslenosť organizmu.pH organizmu sa nedá zmerať,dá sa zmerať pH slín,moču,krvi.....

"....vždy trvám na pH krvi 7,40...."
Ako môže trvať na niečom,čo je normálny prirodzený stav? Krv má 7,35-7,45.
Ak má viac alebo menej tak si na JIS a nemusíš sa dožiť rána.
Doteraz mi bol ukradnutý,ale odteraz je to u mňa debil a šarlatán.
Čo on chce liečiť,keď tvrdí hentaké sprostosti!
Pozri sa https://www.google.com/search?q=kyse...hrome&ie=UTF-8
dostal ma z mojich veľkých zdrav. problémov týmto spôsobom, a čo spomínaš
" ... chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........." ... potraviny, tak sú všetky (neviem ako zemiaky) z kategórie práve skôr zo zásadotvorných.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
buchač
...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.
Veru tak...nič nové pod slnkom...proste reklama na Subotiča.
Nemám ani najmenší dôvod, čo som u neho skončila, odvtedy som ho nevidela. Stále mi to vnucuješ, nechápem prečo.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
Mne je jedno,ako má rozdelené potraviny,ja tu píšem o jeho tvrdeniach ohľadom ph ľudského tela.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
Keby moja stará mama vedela ako nezdravo sa živí a upravila by si stravu podľa vedeckých metód, nezomrela by ako 93 ročná a ešte by tu možno dnes pobiehala
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... alebo by už ako 93 ročná bola 35 rokov po smrti :-)))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
... alebo by už ako 93 ročná bola 35 rokov po smrti :-)))
Moja 19
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Ako lekárka nie je nejaká šarlatánka. Tí pacienti boli sledovaní v Ľubochni, dokonca myslím, že tam boli chvíľu aj hospitalizovaní, aby ich na začiatku nastavili na prísnu vegánsku stravu. A to je tuším u nás to najvyššie pracovisko, čo sa cukrovky týka. Tam ich odsledovali a teda verím, že naozaj im potreba liekov klesla.
Inak, v Lubochni som ležala pred asi 35 rokmi a spomínam si, že oni tam už vtedy hodne experimentovali s výživou. Robili pokusy aj s hladovkou v začiatkoch cukrovky aj iné.
Takže z tohto pohladu to asi odrb nebude.

Len teda, také tie tanečky okolo toho, že musíš v presné dni jesť iba presne určenu papriku - t.j. žltú, inokedy iba tmavú listovú zeleninu s tofu a hnedou ryžou a podobné reči. Že len s tým individuálnym plánom dosiahneš to pravé orechové. Nevylučujem to, len teda asi by k tomu bolo treba aj nejaké vyšetrenia. A neviem, či sa k vyšetreniam len tak lahko dostaneš....

Nuž ale keby sa niekto podujal vyskušať to, mohol by potom poreferovať
Pokračovanie v dnešnej Pravde...

" Dávky lieku na cukrovku sme mu mohli znížiť už po dvoch týždňoch na protokole, po mesiaci sme ho úplne vysadili a po 19 týždňoch dodržiavania stravovacieho protokolu sme mohli vysadiť aj inzulín. Pacient momentálne neberie žiadne lieky na cukrovku ani na zníženie krvného tlaku, schudol 29 kg a má opakovane výborné výsledky hladín cukru v krvi aj cholesterolu. "
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyz...zdolat-jedlom/

Takže uvažujem.
Jedno a to isté (v podstate) opakovať dva dni za sebou ? Možno nebudem ďaleko od pravdy, že sa o hentom protokole bude písať aj zajtra.
Takže o čo tu vlastne ide ? ... o zdravie jedinca alebo o vtieravú reklamu ? Podľa mňa ide o to druhé.

...a tomu zvýraznenému sa mi teda nechce veriť...

Dáši...šak vyskúšaj a poreferuj...
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

nuž k tomu skúšaniu, takto ti poviem. Podla mna sme ludia rôzni, rozne stavaní, máme rôzne telesné konštrukcie, rôzne podedené veci. A preto sa nedá iba podla jedného predpisu stravovať. Jednému vyhovuje to, inému ono. Nehovorím, že chutí, ale vyhovuje. Preto všeobecné riešenia podla mna nemôžu fungovať. Ale pre niekoho vegan, pre ineho vegetarian, alevo paleo... Respektíve uplne najviac zo všetkého primerané množstvá. A pr všetkom myslím na potraviny v povodnej forme.

ako, pozrela by som si pre zaujímavosť ten jedálniček, ale ak mam byt doma a sama to pripravovať, neverím, že by som to dokázala dodržať na 100%. Lebo hlava je mnohých momentoch silnejšia
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
nuž k tomu skúšaniu, ...
-------------------------
ako, pozrela by som si pre zaujímavosť ten jedálniček, ale ak mam byt doma a sama to pripravovať, neverím, že by som to dokázala dodržať na 100%. Lebo hlava je mnohých momentoch silnejšia
Ta fasa...ty nechceš vyskúšať, ale iný by mal poreferovať...? Zlatááá...
Ale inak súhlasím...každý sme rôzni.
--------------------------
Správne...sama si pripravovať = zblázniš sa....a to je to, čo korela nepochopila.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ved kazda jedna "ina"strava je o chystani.....tiez sa mi nechcelo ...si iba pre seba....ked chces...musis
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Urobte všetko preto, aby v meste bolo viac zelene ako betónu.

https://www.facebook.com/10000968178...3NDIzMDU2Mjcw/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bettylou
Urobte všetko preto, aby v meste bolo viac zelene ako betónu.

https://www.facebook.com/10000968178...3NDIzMDU2Mjcw/
jooj betty, ja keď vidím prievidzské námestie vybudované z eurofondov, je mi vždy smutno... Aka krasna kvetinova výsadba tam byvala predtym .
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

sušené slivky
https://somzena.sk/dovod-preco-mali-...V6aFgBfnrIn638
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ďaleko najlepšie sú slivky pretlačené cez medené rúrky tie naviac posilujú pravdovravnosť
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj také máme, vlani sa urodilo po dlhých rokoch aj sliviek na "pretlačenie"
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pokračovanie k tej diete, čo sme tu pred pár dnami rozoberali

https://documentcloud.adobe.com/link...U9ItGosiAxdRJE
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Pokračovanie k tej diete, čo sme tu pred pár dnami rozoberali

https://documentcloud.adobe.com/link...U9ItGosiAxdRJE
Hm...

Počet sledovaných pacientov 19 mužov a 19 žien.
Použitá literatúra 57 zdrojov.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať