Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač
YouTube dal zbohom kontroverznému Igorovi Bukovskému. Zrušil mu kanál
https://zive.aktuality.sk/clanok/1y5...usil-mu-kanal/
demokracia ako vyšitá...nástup fašizmu...kontroverzný každý, kto nepodporuje farmalobby Pfizeru ako naši vádni činitelia, ktorí za to berú nemalý groš, vedno s lekármi a "vedcami" typu čekan, ten smrad nás chcel vyhnať do Afriky a karma ho dobehla
1 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Skvelá správa. Bukovsky je s titulom aktívne nevykonavajuci lekársku prax a bez atestácie. Môže riešiť tak vitamín D , brokolicu a orechy.
https://zive.aktuality.sk/clanok/1y5...usil-mu-kanal/
Naposledy upravil duves : 27.09.21 at 07:18
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j
lujza.j
anet
Vsetci zaockovany (podotykam s 2 davkami Pfizeru), co poznam, sedia doma s pozitivnym PCR testom. Vekova hranica 17,19,50,52,70 ... a nadajaju sa Ivermectinom
Ta som si rypla, ze sup na tretiu vcelu ... ta ani nahodou mmch na jar vyjedli veterinarny, teraz predpokladam, ze humanny ... ty kokso zaockovany, odcerveny az do het
Uz mnohy zaockovani rovno povedia, ze ste ich dobre odrbali
77rocny 2x fajzerovany v nemocnici s covidom-takze ťažký prebeh......keď sa jeho dcéra pýtala ako je na tom... lekárka na ňu vybehla,že keby bol očkovany ???? ona,že je očko....aha tak nič.... liečenie 2 lieky na riedenie krvi......tak na emboliu nezomrie teda...inak nič kyslík v nose a čau....,že na virusovy zápal pľúc nič nie je....bravó....majú sa pripraviť na najhoršie...tak to nemusí byť ani v nemocnici?! Lebo anopirin a fraxiparin si dá aj doma... kyslík tiež...
Zomrel...
77 rokov koľkí sa toľko ani bez covidu, aj v dobe predkovidovej nedožili, moja mama v tom veku prestala chodiť na dialýzu a žila pokojne (užila si, lebo dialýzový denný režim nie je život) ešte 5 rokov
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ten šmejďák ma dobre premysleny biznis. Sledoval som ho roky rano na Markize a vždy s ročnym odstupom rozprával niečo iné, rozporoval si sám sebe. No vždy prichádzal s novymi "genialnosťami", prezentoval na tabuliach nejake guličky, čo sa s čím vstrebava a čo nie a čo ma aky učinok. No genialne pre trulov. Museli ho žrať a aj žerú.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bizňis Bukinovi pôjde aj naďalej...o to nemusíme mať obavy.
...a aj keby krachol, tak čo ? Nebol by ani prvý a ani posledný.
Lenže on proste nekrachne...furt sa nájde kvantum obdivovateľov, ktorí mu poskytnú podporu. Myslím si, že na FB toho bude požehnane.

Ale to je vedľajšie.
Tu ide fakt o to, že Buki si vymýšľal a zavádzal, prípadne si prispôsoboval informácie podľa svojho a to už roky rokúce pred Covidom.
Lenže dávať niečo ohľadom diét a či zdravého životného štýlu a tárať niečo okolo liečby covidu je kuwa rozdiel ....

P.S.:
Ale o mne je všeobecne známe, že ja pupuša nemusím...mám ho prečítaného už dávno.
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino určite áno... ja len...že marketing k očkovaniu ako keby proti smrti...a veľa ľudí tomu aj verí....len všetko je indivindi...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

duves
Ten šmejďák ma dobre premysleny biznis. Sledoval som ho roky rano na Markize a vždy s ročnym odstupom rozprával niečo iné, rozporoval si sám sebe. No vždy prichádzal s novymi "genialnosťami", prezentoval na tabuliach nejake guličky, čo sa s čím vstrebava a čo nie a čo ma aky učinok. No genialne pre trulov. Museli ho žrať a aj žerú.
Príslovie" Pokiaľ dokážeš rozoznať dobrú radu od zlej, žiadnu radu nepotrebuješ" Každý nech si tára čo chce(potrebuje aby sa mu verilo), pokiaľ viem prvý prišiel s potrebou vitamínov D,C a inými ako prevencia, a koľkí politici nám dnes tvrdia že po zaočkovaní sa nenakazíme, čo nie pravda a vedome klamú
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tiež sa ho zastanem nie je všetko len čierne a len biele.V tom čo robí sa naozaj vyzná a poznám iných podstatne väčších šmejdov čo sa aj v telke hrajú na nutričných poradcov.V tejto oblasti Buchi vie čo robí aj ked sú veci v ktorých s ním nesúhlasím.Ale to že v niektorých veciach mám iný názor neznamneá že bude nepriateľl.Má na svoj názor právo ako každý a ako aj ja.
7 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
YouTube dal zbohom kontroverznému Igorovi Bukovskému. Zrušil mu kanál
https://zive.aktuality.sk/clanok/1y5...usil-mu-kanal/
Tak si ho ľudia nájdu inde.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
Ten šmejďák ma dobre premysleny biznis. Sledoval som ho roky rano na Markize a vždy s ročnym odstupom rozprával niečo iné, rozporoval si sám sebe. No vždy prichádzal s novymi "genialnosťami", prezentoval na tabuliach nejake guličky, čo sa s čím vstrebava a čo nie a čo ma aky učinok. No genialne pre trulov. Museli ho žrať a aj žerú.
Ono vôbec nie je jedno, ak niekto berie doplnky výživy (niekto ich totiž musí brať), kedy a s akými časovými odstupmi ich má brať a tiež ako ich kombinovať, čomu sa vyhnúť. Čo bolo na jeho prístupe v tomto zlé? Ešte lepšie je ľuďom robiť osvetu, ako dostať do seba všetko potrebné cez prirodzené potraviny. Čo odporúčal tiež.
.
Čo sa týka problémov okolo gastra, tak veľmi dobrú službu vytvoril pre pacientov MUDr. Klucho z nemocnice v Nových Zámkoch cez svoj WEB ešte asi pred 20 rokmi a to vo svojom voľnom čase. Tak to bola skutočne veľmi dobre podaná pomocná ruka pre ľudí s problémami!

Dnes má podľa Bukiho cca 70-75% ľudí problémy s gastrotraktom, jeho činnosť som v tomto zmysle kvitovala najviac. Plus jeho telesná schránka je dôkazom a príkladom pre ľudí, že sa dá zdravo žiť.

Myslím si, že dosť široký záber získali https://www.uzdravtesejidlem.cz/co-je-scd/. Založil pacient, ktorý bol už na kortikoidoch.
.
Buki nebol určite odstavený za to, čo si popísal vyššie. Pozri si jeho témy, s ktorými začínal. A do toho prišiel Covid a dovolil si robiť rozhovory so spolužiakmi z medicíny a ich postupmi liečby.a tak pod.
Ktorý lekár má dnes v ambulancii čas na pacienta viac ako 15 min.? Už to je luxus.
.
Keby štát dozeral a reguloval zloženie potravín - soľ, tuky, cukry, a zbytočná chémia.
.
Je zaujímavé, že nelekári si postavili svoj biznis na výžive a svojom poradenstve okolo výživy, ale nekolú niekomu oči, a aj pravidelne vystupujú vo verejných médiách.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-)) My máme udeniny zaradené do stravy už s kojacou matkou a rozhodne si svoje párky a klobásky nedá nikto zobrať.A dieťaťu kyslých uhoriek zavarených s Dekom lebo ked mu to taaak chutí.:-))
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-)) My máme udeniny zaradené do stravy už s kojacou matkou a rozhodne si svoje párky a klobásky nedá nikto zobrať.A dieťaťu kyslých uhoriek zavarených s Dekom lebo ked mu to taaak chutí.:-))
Viem, zmieňovala si sa už tom, že sa u rodičov v ambulancii nedá zmeniť ich prístup v stravovaní detí.
Čo sa týka regulácie potravín, príkladom mi je Maďarsko, iné nepoznám, tak ich ani nespomínam. Prečo sa v HU nemôžu sadiť plodiny GMO, ak nie celkom, tak aspoň čiastočne vláda reguluje dovoz nevhodných potravín vrátane alkoholu zo zahraničia a znižuje dovoz vybraných potravín cez ceny týchto položiek. Domáci siahne skôr po domácom lacnejšom variante.
Keď sa dokážu vytvárať zákony v iných oblastiach veľmi rýchlo, prečo by tu mal byť zrazu problém? Lekárov bude ubúdať, náklady na zdrav. starostlivosť určite klesať nebudú.
.
Chápem lekára ako autoritu ešte stále, verím na prístup hoci i cez priamy zákaz nekonzumácie nezdravých jedál s apelom aj na zdravie rodičov, aby sa dožili dospelých detí, vnúčat.
Pokiaľ sa budú tvoriť programy v televíziách pre divákov na úrovni 6. tr. ZŠ, tak by situáciu mohli zachrániť už iba intelektuáli na rôznych iných poliach.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
"Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí."
Keby si mal pravdu, tak menej solventná rodina bude vypekať doma a variť domáce jedlá. Pribaliť na desiatu ovocie, odšťavené ovocie 1:1 s vodou alebo čaj.
Žalostne tu chýba osveta od plienok.
A tu máš toho, koho nemusíš.
https://www.google.com/search?q=akv+...hrome&ie=UTF-8
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Má Min. školstva problém zakázať v školách automaty na žbrndy?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
No ja budem s Tebou polemizovať,nemajú peniaze ale na vegetu a všelijaké sajrajty typu mliečna ryža kupiť na to majú penazí dosť.V tomto čase sa jablká váľajú po zemi,ale tuším jablkové koláče široko daleko robím sama,chudobné rodiny na dedine všelijaké Milky a radšej pomaranče.Nedá sa na to dívať.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
No ja budem s Tebou polemizovať,..
Ale šak o tom vravím aj ja...
A keby si ešte videla, čo kupujú zasraní degeši, to je len žúžo...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-)) My máme udeniny zaradené do stravy už s kojacou matkou a rozhodne si svoje párky a klobásky nedá nikto zobrať.A dieťaťu kyslých uhoriek zavarených s Dekom lebo ked mu to taaak chutí.:-))
Štát reguluje zloženie potravín, viď potravinový kódex, dvojaké potraviny ap.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-)) My máme udeniny zaradené do stravy už s kojacou matkou a rozhodne si svoje párky a klobásky nedá nikto zobrať.A dieťaťu kyslých uhoriek zavarených s Dekom lebo ked mu to taaak chutí.:-))
Viem, zmieňovala si sa už tom, že sa u rodičov v ambulancii nedá zmeniť ich prístup v stravovaní detí.
Čo sa týka regulácie potravín, príkladom mi je Maďarsko, iné nepoznám, tak ich ani nespomínam. Prečo sa v HU nemôžu sadiť plodiny GMO, ak nie celkom, tak aspoň čiastočne vláda reguluje dovoz nevhodných potravín vrátane alkoholu zo zahraničia a znižuje dovoz vybraných potravín cez ceny týchto položiek. Domáci siahne skôr po domácom lacnejšom variante.
Keď sa dokážu vytvárať zákony v iných oblastiach veľmi rýchlo, prečo by tu mal byť zrazu problém? Lekárov bude ubúdať, náklady na zdrav. starostlivosť určite klesať nebudú.
.
Chápem lekára ako autoritu ešte stále, verím na prístup hoci i cez priamy zákaz nekonzumácie nezdravých jedál s apelom aj na zdravie rodičov, aby sa dožili dospelých detí, vnúčat.
Pokiaľ sa budú tvoriť programy v televíziách pre divákov na úrovni 6. tr. ZŠ, tak by situáciu mohli zachrániť už iba intelektuáli na rôznych iných poliach.
Ani u nás sa nesmú vysievať GMO len výskumný ústav
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
buchač
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
"Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí."
Keby si mal pravdu, tak menej solventná rodina bude vypekať doma a variť domáce jedlá. Pribaliť na desiatu ovocie, odšťavené ovocie 1:1 s vodou alebo čaj.
Žalostne tu chýba osveta od plienok.
A tu máš toho, koho nemusíš.
https://www.google.com/search?q=akv+...hrome&ie=UTF-8
väčšina bohatých rodín na hom office žiadne varenie ale jedlo s donáškou (niektoré majú požehnane Ečiek, ale v rámci regulačných noriem štátu)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať