Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zaujímavé:
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
alabut Pozri príspevok
Ja som sa naucil pouzivat CocaColu pri traviacich tazkostiach. Na podnet nejakeho prispevku tu na Porade. Inak ju nepijem. Psyllium som skusal, vycistilo mi trt, ale hovna sa lepsie smykali po crevach, to je fakt. :-)
tiez vypijem raz za pol roka kolu aby som precistil zlcnik pri zaludocnych tazkostiach pomoze, hlavne rozpusti klince v zaludku ktore sa mi podaria zjest a pretekari na ralye to pouzivaju na zlepenie spojky ked im odide a ina moznost nie je Ale pri traviacich problemoch fakt pomaha.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Juj to bolo podarené
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alabut Pozri príspevok
Ja som sa naucil pouzivat CocaColu pri traviacich tazkostiach. Na podnet nejakeho prispevku tu na Porade. Inak ju nepijem. Psyllium som skusal, vycistilo mi trt, ale hovna sa lepsie smykali po crevach, to je fakt. :-)
Ak bol ten príspevok môj, tak nie Cola, ale Pepsi.
Taktiež pri nich pomáha krajec chleba s masťou a horčicou, alebo žĺtko s cukrom. Druhá varianta: veľmi riedka praženica.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Lujza, veľmi ďakujem za priložené linky, môžeš mi doporučiť druh olivového oleja, ktorý je najvhodnejší na spomínané kúry?
všetko dobré želám a pekný deň
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Stojí za to si tento článok prečítať:
6 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Velmi zaujimave a poucne.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

terezamaria Pozri príspevok
Zaujímavé:
Myslím si, že je to viac než za prečítanie., veľmi ďakujem, potvrdili sa mi veci, ktoré som už poznala, ale dozvedela som sa veľmi veľa nového a opäť som zistila, že najlepšie je počúvať svoje telo, aspoň u mňa to platí.,

Ďakujem a pekný deň želám
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

delonka Pozri príspevok
Lujza, veľmi ďakujem za priložené linky, môžeš mi doporučiť druh olivového oleja, ktorý je najvhodnejší na spomínané kúry?
všetko dobré želám a pekný deň
nemám ti aký konkrétny druh oleja doporučiťja si kupuje olej domáci v HR ak nemám domáci tak iba "made in Hrvatska"tento mám iba na studené použitie a na pitie na varenie mi stačí aj nejaký zmätok
tiež sa chystám na jednu detoxikáciu, ak by som nemala olej o akom píšem sadnem do auta a v prvej dedine v HR si kúpim
verím že aj tu sa dá kúpiť dobrý olej, ale určite to nebude ten čo v akcii 0,5l stojí menej ako 2e ale to je čisto môj názor
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

terezamaria Pozri príspevok
Zaujímavé:
áno zaujímavé. no v mojom prípade, by som si už musela zajednať hrobové miesto,alebo neviem či nie je aj neskoro ksicht samá pigmentová škvrna a o pupáčiky tiež nie je núdza, tak.....
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Zaujímavé recepty bylinkárov z Ruska
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, dazdovky rozpustene v petroleji ma oslovili. :-)
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Je tam toho viac, čo by som sa ja neodvážila užívať... ale tiež nevieme, z čoho sa robia lieky predávané v lekárňach.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Recept našich predkov na zdravie - jesť čerstvé potraviny a hýbať sa.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Prikladám Vám link na chodidlá, kde sú vyznačené akupunktúrne body jednotlivých orgánov. Hore je - vyberte bod podľa oblasti - treba si nájsť bolestivé miesto, ktoré bude na chodidle blikať na červeno. Potom to miesto treba masírovať, veľmi to pomáha.

http://www.patakyovi.cz/zony/chodidla.php
6 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
terezamaria Pozri príspevok
Prikladám Vám link na chodidlá, kde sú vyznačené akupunktúrne body jednotlivých orgánov. Hore je - vyberte bod podľa oblasti - treba si nájsť bolestivé miesto, ktoré bude na chodidle blikať na červeno. Potom to miesto treba masírovať, veľmi to pomáha.

http://www.patakyovi.cz/zony/chodidla.php
To je vsetko pekne... ale je to len ako prva pomoc. Inak je to ovela zlozitejsie. Podla tch bodov sa da zdiagnostikovat zdravotny stav ale chce to ovela viac ne len bolestivy bod. Taka diagnostika trva patakyovym hodinu a mne aj 3 hodiny. Neviem zvladnut cinsky pentagram a ten je dost dolezity. Tam sa zistuje aj stav ostatnych organov a zalezi to nie len od bolesti ale aj stupna bolesti. Mam ich skolu a aby som to zvladal, idem sa k nim ucit nanovo. A pozor trebars pri zapaloch slepeho creva alebo ladvin sa reflexne plosky nesmu masirovat. Ak chce clovek zvladnut aspon trosku reflexnu masaz, mal by si precitat knizku, ktoru vydali. Takze ak si nieto budete niekto stlacat reflexne plosky, prosim nie pri hzapale slepeho creva alebo akutnych problemoch s ladvinami. A ak nahodou nenajdete presne reflexnu plosku tak vam poradim ako... treba sa vyzut a ist sa prejst ale nie po asfvalte ale po trave... ja sm bol vcera bosy v hore.. nie daleko ale reflexne plosky sa rozmasirovali.. a nevadilo ihlicie na zemi ani kamene.
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Inak Patakyovi su velmi prijemní ludia.. manzelia A maju zlvastnu schopnost odnaucit ludi zlozvykom. Pil som kavu s mliekom az dovtedy, pokial p.Patakyova nevysvetlila, ako to skodi organizmu. Odvtedy ked vidim pri kave mlieko tak vidim aj napis Patakyova a mlieko do kavy nedavam Je to nieco co sa v zaludku bije.. na jednej strane zasadite a na druhej kysle. to je ako dat si do ust cukor a na to lyzicku soli, tiez by sa to chutovym bunkam nepacilo, lenze jezyk vie povedat ale zaludok nie... Ale potom prehovori rec tela a clovek nevie preco. MOzno vela krat staci prestat davat mlieko do kavy...
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si uz roky davam do kavy mlieko, chuti mi to a nijako mi to neublizilo, nemam ziadne zazivacie problemy. Prirovnanie cukru a soli sa mi vidi trochu prehnane, ja by som skor cukor s citronom - a to je aj na chut celkom prijemne. Myslim si, ze kazdy organizmus vie, co je pren prospesne a co mu skodi. Moja babicka hovorievala - co kto lubi, s tym sa neotravi.
Ale co sa tyka tych chuti, videla som jednu osobu, ktora si posolila citron a velmi si na nom pochutnavala.
Naposledy upravil durisovad : 12.09.11 at 14:25
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
durisovad Pozri príspevok
Ja si uz roky davam do kavy mlieko, chuti mi to a nijako mi to neublizilo, nemam ziadne zazivacie problemy. Prirovnanie cukru a soli sa mi vidi trochu prehnane, ja by som skor cukor s citronom - a to je aj na chut celkom prijemne. Myslim si, ze kazdy organizmus vie, co je pren prospesne a co mu skodi. Moja babicka hovorievala - co kto lubi, s tym sa neotravi.
Ale co sa tyka tych chuti, videla som jednu osobu, ktora si posolila citron a velmi si na nom pochutnavala.
To prirovnanie soli a cukru nebolo kôli skodlivosti ale kôli tomu ako to vnima jazyk.. teda mozog prostrednictvom jazyku. Ked niekto drzi dietu oddelenou stravou tiez je to len preto ze zaludok do inak zvlada ako ked to da clovek do seba naraz. Samozrejme ze clovek ma jest to na co ma chut a co si telo ziada. Moje telo si z iada litricek dobrej slivovice tak sa pojdem ožrat k tej slivoviícke by to chcelo tak pol kila slaniny a biely chlieb. A kedze slivovicu treba niecim zapit, spravil som si sirup z bazoveho kvetu. na liter vody pol kila cukru, to je to prave Mozno sa z toho nespamatam ale telo si to ziada Najzdravsi narod, s priemerne najdlhsim vekom su cinania... ze by to bolo tym ze sa nezdravo stravuju ?
Ja nechcem nikomu vnucovat moje myslienky ani nic podobneho, ja len ze ked som prestal pit kavu s mliekom, citim to az na sebe. Okrem toho, lepsie si vychutnam kavu, nepotrebujem jej vypit 5 x 3 dcl denne, dam si menej a mensie mnozstvo ale si ju vychutnam. Kavu pijem zasadne bez cukru, s cukrom som kavu pol 2x ta zivota a vobec nechutila. to nebola kava, to bol turecky med. Ale to su moje chute.
Vela sa o tom popisalo a na nete sa da najst o tom ako posobi strava zasadita, ako kysla a ako to ide dokopy. A samotne mlieko zahlienuje. Mlieko je potrava pre mladata... dospely jedinci mlieko nepotrebuju, ci uz sa jedna o ludi alebo zvierata.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať