Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
durisovad Pozri príspevok
Ja si uz roky davam do kavy mlieko, chuti mi to a nijako mi to neublizilo, nemam ziadne zazivacie problemy. Prirovnanie cukru a soli sa mi vidi trochu prehnane, ja by som skor cukor s citronom - a to je aj na chut celkom prijemne. Myslim si, ze kazdy organizmus vie, co je pren prospesne a co mu skodi. Moja babicka hovorievala - co kto lubi, s tym sa neotravi.
Ale co sa tyka tych chuti, videla som jednu osobu, ktora si posolila citron a velmi si na nom pochutnavala.
Ano, toto je spôsob myslenia a správania sa väčšiny ľudí...a preto sú všetci takí "zdraví"... a farmaceutický preimysel rozkvitá...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som aj nepriek pitiu kavy s mliekom zdrava, farmaceuticky priemysel nepodporujem nakupmi v lekarni. Netvrdim, ze to niekomu moze skodit, ale mne to chuti a neskodi.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
durisovad Pozri príspevok
Ja som aj nepriek pitiu kavy s mliekom zdrava, farmaceuticky priemysel nepodporujem nakupmi v lekarni. Netvrdim, ze to niekomu moze skodit, ale mne to chuti a neskodi.
&ja som tu slivovicu nespomenul nahodne... kamarat tvrdil ze mu huti a neskodi... potom zamrzol. Nebyt alkoholu bol by vinikajucim odbornikom.
Tiez som si myslel ze cokolada a ine sldadkosti mi neskodia. MOzno mi ani teraz neskodia ked mam cukrovku... Nie vsetko sa da brat ze ked mi to teraz neskodi tak mi to neskodi nikdy. Je to 50 na 50 a ja ti drzim palce aby si nikdy nepocitila ziadne zdravotne tazkosti. Babka si davala kazdy den a to dva krat stamprdlu becherovky a dozila sa 92 rokov, moja mama si dala za poharik a zabilo ju to. Kazdy mame inu naturu a kazdemu skodi nieco ine, resp. niekomu viac niekomu menej. Ja uz asi 2 roky nepijem mlieko, nejem ziadne jogurty iba kyslu smotanu a zijem, som tu a nemam ziadne zazivacie problemy ktore som pred tym maval. Mozno je to tym mliekom, mozno nie, nemozem to potvrdit ani vyvratit. Ale jedno viem iste, kavu si viem vychutnat lepsie ako ked som si ju daval s mliekom. To mlieko nema ziadny zmiernujuci ucinok ako sa tvrdilo, je to len o chutovych bunkach a okrem toho mlieko v kombinacii s kavou pomahaju odvapnovat kosti takze kem ma clovek sklon k osteoporoze, nemal by pit kavu s mliekom. Ale ako hovorim, je to kazdeho osobna vec, nikomu nevnucujem svoje myslienky ani navyky
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Ja si uz roky davam do kavy mlieko, chuti mi to a nijako mi to neublizilo, nemam ziadne zazivacie problemy. Prirovnanie cukru a soli sa mi vidi trochu prehnane, ja by som skor cukor s citronom - a to je aj na chut celkom prijemne. Myslim si, ze kazdy organizmus vie, co je pren prospesne a co mu skodi. Moja babicka hovorievala - co kto lubi, s tym sa neotravi.
Ale co sa tyka tych chuti, videla som jednu osobu, ktora si posolila citron a velmi si na nom pochutnavala.
...len jednu ...????

Citrón a soľ .....šak celé Mexico na tomto žije ...pochutnáva si ...

Kultura pití tequily

V Mexiku se Tequila nepodává s pomerančem a skořicí, jak jsme zvyklí, protože jde jen o komerční tah výrobců Zlatých tequil pro trhy, jako je Evropa. Tímto rituálem se často zastírá nekvalita Zlaté tequily Mixto. Vysoce kvalitní Blanco tequilu ze 100% agáve se obvykle vychutnává po malých doušcích. Použití soli má své odůvodnění: když pijete nadměrné množství tequily v prostředí, jako je v Mexiku (vysoká vlhkost a horko), tak sůl zadržuje vodu v těle, aby nedošlo k odvodnění. Citrón, též podávaný k tequile, obsahuje enzym s názvem purin, který napomáhá rychlejšímu odbourání alkoholu v těle. Tequila ze 100% agáve obsahuje velké množství fruktózy, kterou náš organismus mění rychle na energii.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
...len jednu ...????

Citrón a soľ .....šak celé Mexico na tomto žije ...pochutnáva si ...

Kultura pití tequily

V Mexiku se Tequila nepodává s pomerančem a skořicí, jak jsme zvyklí, protože jde jen o komerční tah výrobců Zlatých tequil pro trhy, jako je Evropa. Tímto rituálem se často zastírá nekvalita Zlaté tequily Mixto. Vysoce kvalitní Blanco tequilu ze 100% agáve se obvykle vychutnává po malých doušcích. Použití soli má své odůvodnění: když pijete nadměrné množství tequily v prostředí, jako je v Mexiku (vysoká vlhkost a horko), tak sůl zadržuje vodu v těle, aby nedošlo k odvodnění. Citrón, též podávaný k tequile, obsahuje enzym s názvem purin, který napomáhá rychlejšímu odbourání alkoholu v těle. Tequila ze 100% agáve obsahuje velké množství fruktózy, kterou náš organismus mění rychle na energii.
http://www.google.sk/search?q=ag%C3%...ed=0CBAQ_AUoAQ
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ako si zlepšiť zdravie bez liekov
9 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dúfam že nebudem
http://ona.idnes.cz/stop-padani-vlas...0638_krasa_ves
http://ona.idnes.cz/byliny-pro-krasu...4725_krasa_abr
Naposledy upravil lujza.j : 15.09.11 at 21:04
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Tolko tu bolo popisane o bylinkach ale nikto nespomenul lastovicnik. TO je taka divo a vsaderastuca bylinka, ktoru pouzivame na vypalovanie bradavic. Pusta taku zltu vodicku. Ale malokto vie, ze tinktura ( treba sa drzat navodu ako si ju pripravit, nesmie sa robit D0 ale az D3, popis ako si pripravit je pisany v knizke alternativna medicina) je velmi dobra, posobi dobre na organizmus vramci čistenia od toxinov, prevencia proti zlcnikovym kalmenom. Nemala by chybat v ziadnej domacnosti a moze sa uzivat dlhodobo. Ak by mal nieko zaujem, kludne sa ozvite, nemusite kupovat knizku, ja dam navod ako si pripravit tinkturu
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
Tolko tu bolo popisane o bylinkach ale nikto nespomenul lastovicnik. TO je taka divo a vsaderastuca bylinka, ktoru pouzivame na vypalovanie bradavic. Pusta taku zltu vodicku. Ale malokto vie, ze tinktura ( treba sa drzat navodu ako si ju pripravit, nesmie sa robit D0 ale az D3, popis ako si pripravit je pisany v knizke alternativna medicina) je velmi dobra, posobi dobre na organizmus vramci čistenia od toxinov, prevencia proti zlcnikovym kalmenom. Nemala by chybat v ziadnej domacnosti a moze sa uzivat dlhodobo. Ak by mal nieko zaujem, kludne sa ozvite, nemusite kupovat knizku, ja dam navod ako si pripravit tinkturu
http://www.google.sk/search?q=lastov...ed=0CBAQ_AUoAQ

to ten blyskáč
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Ešte stále sa dá vychytávať slnko.
Má to vplyv aj na vytváranie D vitamínu? Vraj v septembri už nie. A pritom slnko riadne páli.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
blyskač ? lastovičník väčší nie je blyskač, o om nepocul. Ale vidim ze vyrobky sa daju kkupit... aj tak si tinktury z byliniek robievam sam, to nekupujem ;-)
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Skúste popozerať, čo sa Vám bude páčiť:
6 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
je obdobie gaštanov-treba nazbierať tolko kolko mate rokov +1navyše ,dať do plateného vrecka a vložiť pod vankúš gaštany vytiahnú všetky neduhy z tela
na bolavé kríže treba nazbierať 10 kusov gaštanov rozrezať a zaliať alpou,tri týždne lúhovať ,scediť a potierať
Naposledy upravil maca.tt : 24.09.11 at 15:51
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

maca.tt Pozri príspevok
je obdobie gaštanov-treba nazbierať tolko kolko mate rokov +1navyše ,dať do plateného vrecka a vložiť pod vankúš gaštany vytiahnú všetky neduhy z tela
na bolavé kríže treba nazbierať 10 kusov gaštanov rozrezať a zaliať alpou,tri týždne lúhovať ,scediť a potierať
idem to robiť, teraz druhý rok, staré mám ešte vo vrecku v posteli, neviem aké neduhy mali vytiahnuť, ale chorá som bola ako hovädo.celý minulý december som sa všakovak kurírovala, až nakoniec som skončila s tromi rôznymi ATB, ktoré som vybrala behom troch týždňov.
skôr som ich brala na zlepšenie geopatogénnych zon. gaštany už mám nazbierané. inak ich treba zbierať v miestach je predpoklad, že je dobrá energia. tie moje sú z dvora materskej škôlky.
0 0
Luborrr Luborrr

Luborrr je offline (nepripojený) Luborrr

Človek môže pre svoje zdravie urobiť veľa počas celého roka. Teraz na jeseň je dôležité chrániť sa pred chorobami. Treba si vybudovať dobrý imunitný systém. Ja sa snažím jesť dostatok vitamínov, pijem zázvorový alebo mätový čaj s medom, na večeru chleba s cesnakom alebo cibuľou. Otužujem a pravidelne cvičím Takisto je dôležité aj primerané obliekanie, aj keď je to s týmto počasím dosť náročné. Tieto triky mám osvedčené. A keď sa náhodou aj pritrafí kašeľ, naordinujem si sirup Hedelix. Ako alternatíva mi vždy zaberie a kašeľustúpi.
0 0
bejka24 bejka24

bejka24 je offline (nepripojený) bejka24

Ako ste už viacerí spomínali budovanie imunity má veľký význam najmä farmaceutické spoločnosti sa snažia tlmiť bolesť nie však príčinu o čom som sa osobne presvedčila. Mala som veľké zdravotné problémy s ischiasom a všetci mi odporúčali "všelieky", ktoré mi však nepomohli, ale naopak ešte viac zhoršili už tak zlú situáciu. Dočítala som v knižke o čínskej medicíne o dôležitosti podpory imunitného systému, pravidelnej detoxikácii a regenerácii organizmu. Rozhodla som sa vyskúšať základnú liečbu a (i keď patrím do kategórie neveriacich Tomášov) naozaj to zabralo. Najviac sa mi páčilo ich motto - Neexistuje choroba, ktorá by sa nedala liečiť. Najlepšie na tom je, že môžem znovu športovať a robiť to čo predtým predstavovalo nesmierne bolesti, pomohla som nie len sebe ale aj mojim známym. Ak chcete môžem Vám poslať materiály mailom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bejka24 Pozri príspevok
Ako ste už viacerí spomínali budovanie imunity má veľký význam najmä farmaceutické spoločnosti sa snažia tlmiť bolesť nie však príčinu o čom som sa osobne presvedčila. Mala som veľké zdravotné problémy s ischiasom a všetci mi odporúčali "všelieky", ktoré mi však nepomohli, ale naopak ešte viac zhoršili už tak zlú situáciu. Dočítala som v knižke o čínskej medicíne o dôležitosti podpory imunitného systému, pravidelnej detoxikácii a regenerácii organizmu. Rozhodla som sa vyskúšať základnú liečbu a (i keď patrím do kategórie neveriacich Tomášov) naozaj to zabralo. Najviac sa mi páčilo ich motto - Neexistuje choroba, ktorá by sa nedala liečiť. Najlepšie na tom je, že môžem znovu športovať a robiť to čo predtým predstavovalo nesmierne bolesti, pomohla som nie len sebe ale aj mojim známym. Ak chcete môžem Vám poslať materiály mailom.
a čo ti bráni to sem prilepiť?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Jablko
Účinky a zopár receptov.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať