Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Rok 2012 - 10 rad doktora Bukovskeho
3 0
Andronika Andronika

Andronika je offline (nepripojený) Andronika

Včera som na tej stránke strávila celé hodiny, sú tam rady na všetko - http://pohoda.weblahko.sk/Rady-babky-bylinkarky.html
4 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Robila som čistku v PC a tak prikladám niečo čo môže zaujať.
1 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Chcem sa podelit s vami o velmi dobru radu, ako bojovat s chudokrvnostou. Moj syn po zdravotnej komplikacii, ked stratil asi 2l krvi a dostal nasledne transfuziu, mal dlhsiu dobu znizeny pocet cervenych krviniek. Podla rady jedneho pana doktora zacal jest skoro kazdy den cervene-krvave jelitka, teda krvavnicky. Krvny obraz syna sa tyzden, co tyzden radikalne menil k lepsiemu, za co vdaci tejto zabijackovej dobrotke. Bravcova krv ma 100% vplyv na krvny obraz a bezozbytku sa spracovava v ludskom tele v podobe vzrastajucich cervenych krviniek. Nielen ze chutne, ale aj zdrave, mnam, vela zdravia.
2 0
Paola.01 Paola.01

Paola.01 je offline (nepripojený) Paola.01

Milý poraďáci, toto je môj prvý príspevok do porady, tak dúfam že som trafila správnu tému. Veľmi by som potrebovala nejaký návod - radu na obnovenie, alebo zlepšenie imunity. Mojim problémom sú časté bakteriálne aj virózne ochorenia. Napríklad v decembri som bola liečená na bronchitídu-ATB, január - zápal močového mechúra - ATB a momentálne mám nejakú virózu, tak dúfam že nebudem musieť ísť k dr. pre ďaľšie lieky. Všetky moje choroby majú dlhší priebeh min. 2-3 týždne a aj obyčajné virózy sa končia komlikáciami, teda liekmi. Musím dodať, že chorá bývam len posledné tri roky - začalo to po pôrode môjho syna. Predtým som nevedela čo je to choroba, okrem preventívok som k dr. vôbec nemusela chodiť...Posledné roky však chodím od lekára k lekárovi, dokonca som si v súkromnej klinike nechala urobiť kompletné rozbory všetkých telesných tekutín :-) a nechala som sa otestovať na všetky choroby sveta, už dvakrát som navštívila homeopatov, dlhodobo (už tri roky) užívam v jesennom a zimnom období denne probiotiká, vitamin C a imunoglukán a zdravo a aktívne žijem, teda keď zrovna niesom odstavená chorobou a napriek tomu som veľmi často obmedzovaná vírusmi. Veľmi mi pomôže akákoľvek rada, lebo naozaj neviem, čo s tým ďalej.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

skús toto pozrieť http://www.zdravie.sk/files/article/...cka-liecba.pdf
0 0
Paola.01 Paola.01

Paola.01 je offline (nepripojený) Paola.01

Dáši, po tejto knižke som už pátrala, lebo jej autor o liečbe hovoril na inom diskusnom fóre. Istý čas som dodržiavala jeho rady, práve na jeho odporúčanie užívam 1000mg konkrétneho vitamínu c denne a v čase choroby tak ako povedal - konské dávky, ktoré redšej nešpecifikujem, lebo by ste si mysleli že som blázon :-) Nuž ale choroby sa aj tak vracali a ich priebeh vitamín c nijako nezlepšil a zdalo sa mi toho vitamínu naozaj stráášne veľa, takže odporúčania som dodržiavala iba cca 2 mesiace. Je pravda, že som nemala kompletné info, takže si to prečítam v komplet verzii. Ďakujem.
0 0
Paola.01 Paola.01

Paola.01 je offline (nepripojený) Paola.01

Lujza ďakujem, preštudujem si to.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Paola, odporúčam Mladý jačmeň, Chlorellu.
Tiež stravovanie podľa krvných skupín. Na nete je toho dosť popísaného alebo sú aj knihy. Vylúčiť zo stravy akýkoľvek cukor, mlieko a bielu múku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Paola.01 ešte raz som si prečítala, čo si napísala. Podľa všetkého je za tým stres. A to, ke´d máš malé dieťa sa ťažko rieši.
U nás doma (bez ohľadu na knižku o vitamine C) som zaviedla pár pravidiel - ke´d len vidím, že sa u niekoho schyľuje k nachladnutiu, tak okamžite ho prinútim zjesť 2 tabletky vitamínu C (po pravde, neskúmala som obsah vitamínu, dala som dve ) a jednu tabletu zinku. úplne na začiatku, pomaly ke´d počujem prvé zakašlanie alebo smrknutie . Ak bolí hrdlo - tak varím šalviu. Ak počujem zakašlanie, tak krájam cibuľu a zasypam cukrom. Ak tešie z nosa - tak aspoň 3x denne solux. Ak sa nepodarí kašeľ zdolať, tak daľší stupeň je mlieko s maslom a medom. Ja viem, veľa ľudí povie, že mlieko zahlieňuje. Minule som čítala rady lekára, ktorý povedal, že práve pri vlhkom kašli je to mlieko fajn, lebo ten hlien obaľuje choroboplodné zárodky a tie sa ľahšie vykašliavajú. A keď sa len trochu dá, tak juniora nechávam aspoň dva dni doma zo školy.
Na močový mechúr je vynikajúci čaj zo zlatobyle. Ak len trochu cítiš problémy, tak okamžite aspoň liter takéhoto horúceho čaju za deň. Plus brusnice. Prípadne aj urologický čaj. Alebo žihľava. Ale zlatobyľ je najlepšia.
Na silné bolesti pri menzes je výborný čaj z myšieho chvosta. Takisto teplý až horúci a opakovane. Čaje si buď pestujem sama alebo kupujem sypané. nepoužívam bylinkové čaje sáčkové.

Po pravde, už si ani nespomínam, kedy kto u nás jedol ATB. A to junior chodil aj na alergológiu, trpel častými zápalmi stredného ucha (skončili sme dokonca s trubičkami v ušiach). A ešte horšie na tom bol manžel. Ten na zimu využíval minimálne 2xATB, zvyšok presmrkal a prekašlal.

Varím pre všetkých doma a polotovary používam výnimočne. Snažím sa minimalizovať všetky prídavné látky v potravinách - napríklad pijeme iba obyčajny čierny čaj, do ktorého si radšej dáme citron doma. Nie je problém si uvariť zázvorový čaj z čerstvého zázvoru a medu.
A hlavne sa snažíme minimalizovať stresy. Kedysi, keď malý len zakašlal, hneď som cítila veľký nepokoj aj ja. ˇi to zase zvladneme, keď bude chorý, čo to urobí... teraz to už neriešim...Príde, odíde...

mmch, odkedy takto varím doma a stravuje sa takto aj manžel, zmizli jeho žalúdočné problémy. občas samozrejme sa niečo vyskytne, ale kedysi to bolo denno denne. Teraz možno raz za mesiac a aj to dokážem identifikovať, čo to bolo.
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dáša_ Pozri príspevok
Paola.01 tak daľší stupeň je mlieko s maslom a medom. Ja viem, veľa ľudí povie, že mlieko zahlieňuje. Minule som čítala rady lekára, ktorý povedal, že práve pri vlhkom kašli je to mlieko fajn, lebo ten hlien obaľuje choroboplodné zárodky a tie sa ľahšie vykašliavajú.
Dávam iba časť citátu, týkajúcu sa mlieka. Na kašeľ som mala recept od kmotry zhruba takýto: mlieko, med, kačacia masľ, pálenka. Keďže kačacia masť nie je stále dostupná, recept som stratila. Teraz mám kamarátku, ktorá chová kačice, takže masť by bola, len nemám recept. Bolo to asi v tomto zmysle: Neviem koľko čoho tam išlo - mlieko, med, kačacia masť a pálenka. Dalo sa to zohriať a po dúškoch sa pilo, pomerne horúce. Kto má babičku, tak niektorá si snáď na to spomenie. (Aby sa to neprehnalo s množstvom mlieka - viac pálenky nevadí, bude sa lepšie spať.)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A ešte som chcela povedať - podľa mňa neteba robiť všetky zmeny naraz. Ale postupne pomaly, jednu zmenu nechať zažiť, potom ´dalšiu, skúšať. A skôr sa prikláňať k jednoduchším veciam, nie zložitým jedlám.
Ja napríklad momentálne riešim chlieb. Okolo máme samé super a hypermarkety a chlieb z nich nestojí za veľa. jedna súkromná pekáreň - ale tá robí skôr taký chlieb francúzskeho typu. Ani jeden z tých chlebov sa nedá na druhý deň jesť. Objavila som v jednej predajni dosť ďaleko lepší chlieb. Je síce hodne drahší, ale dlhšie vydrži. Lenže za tú cenu by som ho už mohla aj doma robiť. A tak váham, čo bude ďalej
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pleseň na nohách
Pleseň na nohách premôžete z kúpeľov šalvie a levandule.

Kúpeľ pripravíte tak, že do 2 litrov vriacej vody pridáte hrsť šalvie a pol hrsti levandule.
Necháme pol hodinky vylúhovať a potom ponoríme napadnuté nohy. To opakujeme 2x týždenne kým pleseň nezmizne.
7 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Paola.01 Pozri príspevok
Milý poraďáci, toto je môj prvý príspevok do porady, tak dúfam že som trafila správnu tému. Veľmi by som potrebovala nejaký návod - radu na obnovenie, alebo zlepšenie imunity. Mojim problémom sú časté bakteriálne aj virózne ochorenia. Napríklad v decembri som bola liečená na bronchitídu-ATB, január - zápal močového mechúra - ATB a momentálne mám nejakú virózu, tak dúfam že nebudem musieť ísť k dr. pre ďaľšie lieky. Všetky moje choroby majú dlhší priebeh min. 2-3 týždne a aj obyčajné virózy sa končia komlikáciami, teda liekmi. Musím dodať, že chorá bývam len posledné tri roky - začalo to po pôrode môjho syna. Predtým som nevedela čo je to choroba, okrem preventívok som k dr. vôbec nemusela chodiť...Posledné roky však chodím od lekára k lekárovi, dokonca som si v súkromnej klinike nechala urobiť kompletné rozbory všetkých telesných tekutín :-) a nechala som sa otestovať na všetky choroby sveta, už dvakrát som navštívila homeopatov, dlhodobo (už tri roky) užívam v jesennom a zimnom období denne probiotiká, vitamin C a imunoglukán a zdravo a aktívne žijem, teda keď zrovna niesom odstavená chorobou a napriek tomu som veľmi často obmedzovaná vírusmi. Veľmi mi pomôže akákoľvek rada, lebo naozaj neviem, čo s tým ďalej.
presne toto isté mám aj ja od druhého pôrodu. Už tri roky ma nonstop "škrabe v hrdle". Obvodná mi už medzi riadkami povedala, že som simulant, ani ma na žiadne odborné vyšetrenie neposlala, urobila mi iba bežné krvné testy, ktoré nič neukázali. Sama som sa vybrala k imunologičke, ktorá mi povedala, že pôrod je spúšťačom mnohých vecí o ktorých sme dovtedy ani netušili, tak ma objednala na podrobnejšie odbery, ale až na marec. Zatiaľ mám nejaký sprej do nosa nakoľko pri vyšetrení zistila, že mám na mandliach "vychodené cestičky" po ktorých mi stekajú hlieny a to mi vraj spôsobuje akoby zápal hrdla.
Užívam ho tretí týždeň a škrabanie ustalo.
Ja jednoznačne odporúčam návštevu imunológa.
2 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Treba spraviť alergologické a imunologické testy,ale pokiaľ máte v poriadku imunitu,homeopatia by tento stav u mladého,inak zdravého človeka mala zvládnuť.Je ale fakt,že proces ozdravovania je u dospelých na rozdiel od detí pomalší.Ozdravenie u dieťaťa tak pol roka,u dospelého druhý rok liečby.Vačšinou.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Možno sa Vám niečo hodí:
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

všeličo....
http://www.rodina-peniaze.sk/zdrava-...inu.21231.html
3 0
Paola.01 Paola.01

Paola.01 je offline (nepripojený) Paola.01

Ďakujem za všetky rady, rozhodla som sa vyskúšať ten zelený jačmeň a nahodila som kľudový režim. Aj podľa materiálov čo ste sem hodili, zrejme môže byť za tým stres... No je fakt že žijem v zahraničí, takže mi nemá kto postrážiť malého, takže tri roky som nonstop s ním, nemala som kľud ani na pár hodín, teda jedine keď spí:-) Mirica-LV, napíš potom ako si u toho dr. dopadla, snáď ale budeš mať všetko OK. Čo sa týka mňa, ja uvažujem nad tým imunológom, teda v prípade že ten kľud a podpora organizmu vo forme toho jačmeňa nepomôžu... No a Dáši, ja som si už pekáreň na chlieb kúpila, je to výborná vec, kupujem celozrnnú a špaldovú múku a pridávam si do nich troška orechov a pod. a chlebíky sú z nej super.... a skúsila som na kašel ten mliečno medový recept, okrem toho že dobre chutí, myslím že aj pomohol - ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať