Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

na detoxikaciu nie je vobec potrebne kupovat drahe a pochybne preparaty,staci stary a osveceny recept starych mam a to vypit aspon 2 dcl pohar stavy z kyslej kapusty.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

uz druhy tyzden sa morim s dakym prechladnutim ale nie je to chripka.ma to cudny priebeh,najprv to bolo v nose a po 3 dnoch to spadlo na hrud.
nic ma neboli,iba ma drazdi na suchy kasel-su to take zachvaty a stratila som hlas.ked som aj hovorila,bolo to skor chrapotanie.
poskusala som svoje overene babske recepty,ale tento raz nezabrali.

tak som siahla po svedskych kvapkach a cuduj sa svete,naozaj zaberaju.
pijem 3 razy denne za kavovu lyzicku zmiesanu vo vlaznom caji alebo v letnej vode,este len druhy den,pomaly to pustam do hrdla,riedim to len tak pol na pol.a hlas sa ozaj vracia.
okrem toho som si na trosku vaty dala roztoku kvapiek a vody,tiez v pomere 1:1 a to som si strcila do oboch nosnych dierok,nakolko som nemohla vobec dychat nosom a Vibrocil sa mi uz minul.
vlozila som si to do nosa tak aby som cez to mohla trochu dychat a je to super,ked sa cesty uvolnia,vytiahnem vatu a dycham normalne a ked sa mi nos znova upcha.dam si znova tampon so svedskymi kvapkami.

okrem toho mam na hrudi mastno-mokry zabal a na tom este taky gelovy vankusik,co sa nahreje v mikroske.to mi drzi ten obklad taky teply.
pomaly to zabera.nechem s tym ist k doktorke na lieky,radsej nieco prirodzene.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Zdravím, poradí prosím niekto (nechcem zakladat novú tému) "Čo dávali staré mamy na fokle (modriny), aby sa rýchlejšie zahojili a zmizli?"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou Pozri príspevok
Zdravím, poradí prosím niekto (nechcem zakladat novú tému) "Čo dávali staré mamy na fokle (modriny), aby sa rýchlejšie zahojili a zmizli?"
kuk tu:http://www.porada.sk/t187383-monokel.html
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dik, aj keď tá téma je o inom, ale už som našla, arnika, tvaroh, víno - prikladať.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

zaujimave postrehy http://obcan.mojerecepty.sk/2012/03/lekar-a-bylinkar/
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zaujímavé, ak chcete prečítajte:
http://domacnost.sme.sk/c/6298500/ve...le-a-vine.html
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Minulý víkend som mala drobné vyrážky pod pazuchami - pripisovala som to parfému, vymenila som, okrem toho mi 2 noci aj strašne svrbeli dlane, najmä na ľavej ruke, medzi palcom ukazovákom a prostredníkom - kolegovia ma presvedčili, že to mám z tlieskania (v sobotu som dokopy asi 20-25 intenzívne tlieskala na jednom koncerte). Počas týždňa bol pokoj, tak som to všetko pripísala tomu parfému a tlieskaniu. Túto noc mi však dlane znova svrbeli a znova vyliezli tie vyrážky, ale už aj v jamke lakťa a na lopatkách. Natrela som si ich hydrocortisonom - nedávno mi kožná predpísala na podobnú škvrnu na kolene (bola len jedna a vtedy ma nesvrbeli dlane). Stretli ste sa už s niečim podobným?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
Minulý víkend som mala drobné vyrážky pod pazuchami - pripisovala som to parfému, vymenila som, okrem toho mi 2 noci aj strašne svrbeli dlane, najmä na ľavej ruke, medzi palcom ukazovákom a prostredníkom - kolegovia ma presvedčili, že to mám z tlieskania (v sobotu som dokopy asi 20-25 intenzívne tlieskala na jednom koncerte). Počas týždňa bol pokoj, tak som to všetko pripísala tomu parfému a tlieskaniu. Túto noc mi však dlane znova svrbeli a znova vyliezli tie vyrážky, ale už aj v jamke lakťa a na lopatkách. Natrela som si ich hydrocortisonom - nedávno mi kožná predpísala na podobnú škvrnu na kolene (bola len jedna a vtedy ma nesvrbeli dlane). Stretli ste sa už s niečim podobným?
možno, ale dúfam že nie.... http://www.atopickadermatitida.sk/in...p_detail&id=34
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička"
Naposledy upravil Rozalka : 24.03.12 at 19:00
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rozalka Pozri príspevok
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička"
kuk ešte tu: http://www.choredieta.sk/index.php/i...rgia-potraviny možno si to už čítala....

alebo :http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab...w=1366&bih=643
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Rozalka Pozri príspevok
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička"
u mňa:
1. stres + alkohol + silne korenené jedlo = vyrážky jak v 15-tich.
2. mal som dávno problém s liekmi, ktoré obsahovali fenobarbital - večne som sa "vyhádzal" na rukách a nohách - svrbelo to jak hovado

skús zopár dní dietiť
3 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Rozalka Pozri príspevok
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička"
s tým hydrokortizonom opatrne (nepreháňaj!) .. ale možno by bolo lepšie ponatierať tým 13-tym prameňom - ak bola horká - ale ak sladká, tak veľmi nie - to potom radšej Alpu použi!
kvetinky si nepresádzala.. niečo zo zeminou ..?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

možno to už niekde je...http://www.edusan.sk/pacient/liecive_byliny/
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Katy a R Pozri príspevok
s tým hydrokortizonom opatrne (nepreháňaj!) .. ale možno by bolo lepšie ponatierať tým 13-tym prameňom - ak bola horká - ale ak sladká, tak veľmi nie - to potom radšej Alpu použi!
kvetinky si nepresádzala.. niečo zo zeminou ..?
Presne to sa ma opýtala moja obvodná - nie nepresádzala, pozemky mám v dvoch črepoch na balkóne, a tie obhospodaruje manžel ...
Asi to bude od parfému - po vymenovaní všetkého, čo som za posledný týždeň popila/pojedla.
0 0
mikichan mikichan

mikichan je offline (nepripojený) mikichan

doporucujem vysadit chemikalie a prejst na liecive rastliny vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov - manual fytoterapie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mikichan Pozri príspevok
doporucujem vysadit chemikalie a prejst na liecive rastliny vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov - manual fytoterapie
toto čo je reklama? už 2x tá istá kniha...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať