Zavrieť

Porady

dedenie ale bez manzela

Zdravim, otazka:
vdova sa ide vydavat.So svojim synom vlastnia spolu nehnutelnosti v podielovom vlastnictve a nechce, aby na tieto nehnutelnosti mal narok po jej pripadnej smrti jej manzel (bolo by nakoniec divne, keby dostal nieco, co nikdy nevlastnil a co ma dostat jej syn(ktory uz polovicu tak ci tak vlastni, a bolo by este divnejsie, keby sa v buducnosti mal syn delit este aj s manzelovymi detmi, ktore su de facto pre neho cudzie... ).Bude mat zo zakona jej manzel na majetok narok aj ked nejde o bezpodielove vlastnictvo a nie je pisany na ziadnom liste vlastnictva? A riesi situaciu dedenie zo zavetu, kde vsetko odkaze synovi?
Usporiadat
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

marjankaj Pozri príspevok
Keď už idete do toho takto "obchodne", asi by ste mali spísať predmanželskú zmluvu a tam to všetko zadefinovať.


A vypustiť z toho všetky "sprostosti" (empatia/láska/súdržnosť).
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pri rozvode da delí iba to čo je v BSM
a pri úmrtí sa delí všetok majetok zosnulého(ak je čo dediť) aj dlhy.
Myslím, že hovoríme obaja o tom istom, len trochu inak.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

marjankaj Pozri príspevok
Keď už idete do toho takto "obchodne", asi by ste mali spísať predmanželskú zmluvu a tam to všetko zadefinovať.

Pojem predmanželskej zmluvy v nšom právnom systéme neexistuje. Všetky dohody o BSM musia byť uzatvorené počas manželstva.
7 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Mária27 Pozri príspevok
Pojem predmanželskej zmluvy v nšom právnom systéme neexistuje. Všetky dohody o BSM musia byť uzatvorené počas manželstva.
Ale taká notárska zápisnica s priloženým závetom (kde by nič neodporovalo zákonom o BSM / manželstve/ dedení ) by ju mohla nahradiť.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mária27 Pozri príspevok
Pojem predmanželskej zmluvy v nšom právnom systéme neexistuje. Všetky dohody o BSM musia byť uzatvorené počas manželstva.
S tým súhlasím.
Ale jeden náš klient vraj takú zmluvu uzatvoril. Asi nebude najsprávnejší výraz predmanželská zmluva. Ale podľa §150 pri vysporiadaní BSM treba preukázať podiel vloženia do BSM. Tak tá zmluva asi bude v tomto zmysle. Asi pôjde hlavne o ohodnotenie majetku pred manželstvom.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
plackoo Pozri príspevok
Ale taká notárska zápisnica s priloženým závetom (kde by nič neodporovalo zákonom o BSM / manželstve/ dedení ) by ju mohla nahradiť.
Pri dedení mi to môže byť jedno. Ale aby som nebol "ošklbaný" po prípadnom rozvode napr. o týždeň alebo aj o rok.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

marjankaj Pozri príspevok
Pri dedení mi to môže byť jedno. Ale aby som nebol "ošklbaný" po prípadnom rozvode napr. o týždeň alebo aj o rok.


Pri dedení :
po mne
aj mne
.
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

OK, dik za rady.Poradim spisat zavet-toto riesenie sa mi zda najcistejsie, aby syn neprisiel o majetok, ktory mu bude pravom patrit (okrem ineho aj vlastna strecha nad hlavou), lebo uz polovicu z neho tak ci tak vlastni.Len neviem, ci je lepsie spisat zavet pred sobasom, alebo po?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

cocker.ba Pozri príspevok
OK, dik za rady.....Len neviem, ci je lepsie spisat zavet pred sobasom, alebo po?
To máš 1,2,3 ...
Závet je závet, nemá nič spoločné so sobášom ani rozvodom. Je to spojené len s jednou skutočnosťou, na ktorú moc často nemyslíme.
5 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať