Zavrieť

Porady

Postrek proti burine v zeleninovej záhrade

Ahojte, chystám sa siať zeleninu v záhrade. Poraďte mi nejaký dobrý postrek proti burine, ktorý sa aplikuje po zasiati zeleniny. Mávali sme pár rokov po sebe STOMP E330, ale mám pocit, že už prestáva nejako účinkovať. Máte niekto skúsenosti s niečim iným?
Usporiadat
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Silvernola Pozri príspevok
Ak "Po troch mesiacoch ti pýr vyrastie znova" tak to preto, že si sa ho pred 4 mesiacmi pokúšal ničiť a podzemok ostal v zemi. Každé mechanické ničenie, ktoré podzemné časti rozdelí, vlastne napomáha rozmnožovaniu pýru či pupenca. Aj preto to plečkovanie až po uschnutí. Viacerí sa s tým ponáhľali ihneď ako burina začala zasychať a potom tvrdili, že chémia nefunguje. Všetko chce svoj čas!
Toto naozaj môžem potvrdiť, že je to tak. Pýr je najlepšie chemickým postrekom likvidovať po zbere úrody. Nechať ho riadne vyrásť, postriedkať, nechať vyschnúť a až potom zrýlovať alebo poorať záhradu. Pokiaľ je to možné tak je najlepšie celú záhradu takto ošetriť, pretože pýr po čase bude prerastať z neošetreného záhona. My sme takouto likvidáciou mali s pýrom pokoj, možno aj tri roky, až dokiaľ k nám neprerástol zo susedovej záhrady.
1 0
jajik111 jajik111

jajik111 je offline (nepripojený) jajik111

bežná žienka
220870 Pozri príspevok
Ja potrebujem niečo čo zlikviduje všetko zelené buriny,trávy kríky ,bazu .Potrebujem vyčisťiť pole pred novou výsadbou.Nejaký totálny likvidátor.
použite postrek randap,alebo rondap neviem presne ako sa píše.používa sa na likvidáciu aj krov.ale je fakt silný. tak pozor na okolité rastliny.bežne ho bolo dostať aj v obchodoch kde majú zahradkárske pomôcky,aj v obchode s farbami .
0 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

Ela222 Pozri príspevok
Ahojte, chystám sa siať zeleninu v záhrade. Poraďte mi nejaký dobrý postrek proti burine, ktorý sa aplikuje po zasiati zeleniny. Mávali sme pár rokov po sebe STOMP E330, ale mám pocit, že už prestáva nejako účinkovať. Máte niekto skúsenosti s niečim iným?
Ahoj Ela! Bojovať proti burine je naozaj ťažké. Ja nepoužívam žiadnu chémiu na burinu /na ošetrenie stromov áno/ a ak ti môžem poradiť už asi len k budúcemu roku, tak najdôležitejšie je pri rýľovaní povyberať všetky korienky čo sa len dajú. No a keď sa potom vyskytne nejaká ta malá zelinka , tú ľahko vytrhnem. Samozrejme je dôležité udržiavať v "čistote" aj okolie záhrady-včas pokosiť...Dôležitú úlohu zohráva aj odburinená susedova záhrada, aby vietor nerozfúkal semienka
Nemaj Ela hlavu v smútku. Záhrada by nemala byť trápením, ale relaxom a nečerpaním síl. Tak peknučký usmiaty dník. Babca
Naposledy upravil babca : 10.05.10 at 21:09
1 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

tak aj ja prispejem ,nema vyznam bojovat s pyrom mechanicky ,naozaj treba pouzit totalny herbicid a vystriekat nim celu zahradu vcetne travnika ked je v nom pyr.je lepsie si to vsetko pripravit a stratit jeden rok a iba likvidovat burinu a mat potom desat a viac rokov pokoj.stromceky a kriky treba opatrnejsie aby sme nezasiahli listovu plochu a potom si pripravit nejaky plan kde budu rast trvalky ,travnik a podobne napr.jahody .a tak .potom pouzijem sem tam aj selektivny herbicid napr do travy ked sa tam vyskytnu nejake naletove buriny napr.pupava
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať