Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Usporiadat
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
otázka Pozri príspevok
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......

No kde som sa to dostal Tuším sa musím skontrolovať
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Veľmi sa ospravedlňujem, ale bol som mimo domova a nemohol som odpovedať na žiadny z mailov, pokúsim sa to dobehnúť.

Domúdržba + záhradný servis. To je môj obor počas sezóny. V zime pracujem v dielni s drevom... Myslím že tu padla taká otázka..., ale idem si to prečítať celé.

Všetky pekne ďakujem za snahu poradiť.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Xanti Pozri príspevok
Mne osobne sa vidí veľmi nízka. Bežnejšie sú sumy na dvojnásobok aj u začínajúcich živnostníkov.

Bude TI robiť JU alebo len paušalne výdavky. Ja by som podľa ceny typovala na paušalne výdavky ( a to sa mi zase vidí trošku moc ).
Bude to JU.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

húžva Pozri príspevok
Bude to JU.
Tak môj názor poznáš, je to dobrá cena za vedenie JU ( podľa mňa až prinízka)
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

marjankaj Pozri príspevok
Aj tak som nepochopil otázku.
On sa chce účtovníctvom živiť, alebo pre seba hľadá účtovníka.
Hľadám účtovníka.
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

otázka Pozri príspevok
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......
Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
húžva Pozri príspevok
Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.
húžva, na otázku ste odpovede dostali .Ak potrebujete niečo naviac, tak treba otázku doplniť .Inak sa Vám pomoci nedostane , ak nevieme o čo ide.

Až teraz som si všimla Vaše príspevky vyššie .
Naposledy upravil Zita5 : 09.05.10 at 18:26
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
húžva Pozri príspevok
Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.
Však ak hľadáte účtovníka a nájdete ho , tak o všetko sa postará .Vám ide hlavne o účtovníka .

Okolo čoho, čo treba - okolo účtovníctva, alebo okolo podnikania ?
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Zita5 Pozri príspevok
Však ak hľadáte účtovníka a nájdete ho , tak o všetko sa postará .Vám ide hlavne o účtovníka .

Okolo čoho, čo treba - okolo účtovníctva, alebo okolo podnikania ?

Prepáčte asi som neporozumel dobre Vašej otázke. Myslím, že podnikanie od účtovníctva nejde oddeliť, takže aj, aj.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
húžva Pozri príspevok
Prepáčte asi som neporozumel dobre Vašej otázke. Myslím, že podnikanie od účtovníctva nejde oddeliť, takže aj, aj.
Má to chápať tak, že si chcete sám robiť jednoduché účtovníctvo a potrebujete poradiť ?
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Na toto je jediná odporúčaná rada na efektívny postup - deľba práce. Už v prvotnopospolnej spoločnosti existovala. Roľník, ktorý vedel vykovať kosák urobil hneď viac a stal sa z neho kováč, lebo nestíhal orať a siať. Kým robil každý obidve činnosti, nedosiahli produktivitu. Ak si chceš robiť aj výrobu, aj vlastné účtovníctvo, tak máš tri cesty. Prvá je .... pri bežnom snažení, že skrachuješ aj ako výrobná jednotka aj účtovník. Škoda kvôli samostatnému učeniu a vedeniu účtovníctva zmariť dobrú podnikateľskú príležitosť. Ak ju stratíš, nebude z Teba už podnikateľ a ešte ani účtovník, ktorý by sa uplatnil inde. Druhá je, že časom zanevrieš na jedno, alebo druhé a stane sa z Teba buď výrobár, alebo účtovník. Jedno z rozhodnutí sa ukáže byť mylné. Ale k takému stavu nemusíš dospieť vlastnou cestou pokusu a omylu. Stačí, ak vieš dobre predpokladať. Tretia cesta je zvládať obidva odbory, ale za cenu obrovského množstva intenzívneho snaženia. Tvoj nick napovedá ... že by si to mohol aj zvládnuť. Na účtovníctve nie je ťažké začať a pokračovať ... ale do termínu a správnosti ho dokončiť. Najťažšie sú prvé dva roky. Neznamená to však, že tie ostatné už budú ľahké, lebo zákony aj tlačivá sa neustále menia. Určite si niečo dopredu vyberieš. Ja by som odporučil aspoň prvý rok pokračovať v rozvoji výroby a vyrobiť zdroje na zaplatenie kvalifikovaného účtovníctva. Podľa účtovníctva, ktoré dostaneš ako hotové .... a jeho ceny sa potom rozhodneš, či sa Ti oplatí samostatne sa o to pokúšať.
A ešte na záver - to účtovníctvo sa jednoduchým nevolá preto, lebo je fakt jednoduché. Ale preto, lebo je trochu jednoduchšie, ako podvojné.
Naposledy upravil a_je_to : 11.05.10 at 10:31 Dôvod: doplnok
1 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ahojte, chcela by som sa spýtať na názor ohľadom ceny jednoduchého účtovníctva. Koľko by som si mala zapýtať mesačne za urobenie jednoduchého účtovníctva ked robím nasledovné: 7 kníh jázd (z toho 4 dosť rozsiahle nakoľko ide o autoškolu), mzdy u troch zamestnancov a jedného dohodára plus všetky výkazy k tomu, platby, kompletný peňažný denník, mesačne asi 200-250 položiek, vypisujem všetky príjmové, výdavkové, pohľadávky, záväzky, mám na starosti všetky úhrady faktúr a odvodov(aby boli načas) a spracovanie všetkých výkazov a odoslanie v termíne. Firma je štvrťročný platca DPH, robím daňové priznanie k DzMV, ročne DPzFo so všetkým čo k tomu patrí, a tiež RZZP. Bola som zamestnanec, zamestnávateľ chce aby som si založila živnosť. A ešte všelijaké drobné papierovačky k tomu. Dalo by sa povedať že robím všetku papierovú prácu. Ďakujem.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

maad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
aj paušál si mohla....
aká ste lokalita?
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Prešovský kraj, paušál som nemohla lebo bral dotáciu od ÚPSVaR a tam je teraz podmienka ak berie dotáciu nemôže účtovať paušál, musí si viesť riadne účtovníctvo.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

maad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
Naozaj je 70€ priveľa????
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

maad Pozri príspevok
Prešovský kraj, paušál som nemohla lebo bral dotáciu od ÚPSVaR a tam je teraz podmienka ak berie dotáciu nemôže účtovať paušál, musí si viesť riadne účtovníctvo.
v zákone????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
Si mu mala vrátiť jeho doklady ... nespracované aby si našiel niekoho kto mu to urobí lacnejšie ... ved to nie je problém ... síce si sa s tým vymordovala, ale pochybujem že by našiel niekoho tak na rýchlo ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať