Zavrieť

Porady

Ytong alebo Heluz

Ahojte, neviem sa rozhodnúť či potiahnuť múry z Ytong lambda(375mm) alebo Heluz family(440mm). Takto to vidím ja - Výhody ytongu: blbuvzdorný systém, jednoduchá výstavba vrátane nadväzujúcich prác (elektro...). Nevýhody: vyššia cena za materiál. Výhody Heluz family44: lepšie R=5,35 (ytong R=4,31), dobrá cena. Nevýhody: aby bolo dodržané R treba dodržať precíznosť pri výstavbe - myslím tým používať nanášací valec na celú plochu tehly (nie namáčať)-murári to ľúbia zľahčovať..., špeciálne náradie, drážky sa už robia ťažšie. Spoločný menovateľ je že nechcem zateplovať. Ktorý z týchto materiálov si vybrať?
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mirkaska Pozri príspevok
Sľúbila som, že napíšem o našich skúsenostiach s tehlami Heluz. Kúpili sme presné brúsené tehly 30 cm Heluz Plus na celoplošné lepidlo na obvodové múry a 24 cm na nosné priečky.
Nedostatky tehál:

  • obvodové tehly šírka 29 cm, niektoré 29,5 , iba pár 30 cm
- povedali nám, že došlo k chybe v sklade, že nám omylom naložili 29cm tehly, ale na všetkých štítkoch v paletách bola veľkosť 30 cm.
- 8 hodín trvalo, kým sa zložili 2 kamiony tehál na pozemok (nedalo sa prísť súčasne s kamionom a s druhým autom s rukou), v ten deň na obed sa začala dávať vyrovnávacia malta, druhý deň od obeda zakladali prvý rad až do stredy obeda. Potom sa začalo murovať a pri druhom či treťom rade sme zistili, že vlastne murujeme z tehál 29cm a nie 30 cm. Čo už s tým potom robiť? Máte dohodnutých murárov, vybavenú dovolenku u ďalších 3 ľudí, naplánované veci,...

  • mnohé tehly nie sú pravouhlé, ale majú trošku tvar lichobežníka – či už po výške alebo po dĺžke – tehly sa nedali klásť pekne tesne k sebe, ak by sme chceli mať rovné steny, inak by sme mali medzi nimi odskoky
  • nosné murivo – tehly 24 cm – boli vysoké 249,5 mm, nie 249 mm ako obvodové murivo, čo pri 4 radoch tehál robí 2 mm, museli sa zbrusovať
  • nízke tehly nad preklady, rozmer má byť 24 cm x 30 cm, skutočný rozmer 24,5 -24,7 x30 cm , tiež sa muselo zrezávať na rozmer 24 cm, aby netrčali zo steny
  • problémy s valcom , tie som spomenula v predchádzajúcom príspevku

Jednoznačne nás sklamali, obchodný zástupca povedal, že nám reklamáciu uznajú, som zvedavá ale nejako ho to nerozrušilo, akoby takýchto prípadov mali veľa. My sme boli dosť prekvapení, lebo ani cez referencie od známych ani z internetu sme ešte nepočuli, že by mal niekto takého problémy. Včera manžel bol na jednej stavbe, na dom boli použité presné Porotherm tehly, a na naše prekvapenie, rozmery sedeli na milimeter. Stena úplne rovná. L

A dôsledky?
- problémy pri murovaní
- časové straty, vyššie náklady na murovanie
- oveľa vyššie náklady na prácu a materiál pri omietaní zvonku aj zvnútra


Druhýkrát by sme sa asi pre tehly Heluz nerozhodli. Dom síce stojí, naše predstavy boli iné, a zostáva nám už len povedať si, že pre nejaké tehly sa svet nezrúti.


Ak máte niekto skúsenosti s uplatňovaním reklamácie u firmy Heluz, prosím vás o informácie o priebehu.
Lebo Wienerberger založil Rakušan a pod jeho dohľadom sa aj robia tehly po Europe aby mu nekazili meno,ale Heluz robia zlatéČeskéručičky . Ja som teraz vytiahol múry Porotherm a tehla bola super rovná a presná rozmerovo. Z cca 50 paliet 4 tehly rozbité ale z toho min.3 pri vykládke lebo boli spodné na palete.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Heluz vlastní pán s menom Heluz inak (Nemec).
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

ak sa môžem spýtať, s čím súhlasíte v mojom príspevku?
0 0
enton enton

enton je offline (nepripojený) enton

Chcem sa opytat tych, co zacali stavat a neplanuju zateplovat, ako riesili sokel? Ci vysuvali 1. radu tehal oproti zakl. doske a o kolko cm?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mirkaska Pozri príspevok
ak sa môžem spýtať, s čím súhlasíte v mojom príspevku?
Dal som to ako užitočné a zároveň súhlasím s tým že ste sa nedali odpinkať ako väčšina zákazníkov na Slovensku ale hájite si svoje spotrebiteľské práva.Ak buedem len trochu môcť pomožem a poradím .Zatiaľ len držím palce.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
enton Pozri príspevok
Chcem sa opytat tych, co zacali stavat a neplanuju zateplovat, ako riesili sokel? Ci vysuvali 1. radu tehal oproti zakl. doske a o kolko cm?
Viac to záleží od vkusu a hrúbky muriva ,ako od toho koľko cm .Bežne sa vysúva 380 mm múr 40-50mm.
0 0
enton enton

enton je offline (nepripojený) enton

Uvazujem nad 380 mm murivom a 50 mm vysunutim, tak ste ma v tom uistili...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a to sa moze len tak vysuvat mur ak to nieje v projekte? Nebude to mat nasledky na strop, pomurnice atd..?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
a to sa moze len tak vysuvat mur ak to nieje v projekte? Nebude to mat nasledky na strop, pomurnice atd..?
Bude ,treba to dorátať ,alebo lepšie zúžiť základ domu.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

220870 Pozri príspevok
Dal som to ako užitočné a zároveň súhlasím s tým že ste sa nedali odpinkať ako väčšina zákazníkov na Slovensku ale hájite si svoje spotrebiteľské práva.Ak buedem len trochu môcť pomožem a poradím .Zatiaľ len držím palce.
Ani sa nechceme dať! Bolo to pre nás sklamanie. Vy ste sa nikdy nestretli s takýmito nedostatkami u Heluzu? Len tak mimochodom - Váš názor na tehly podporil naše rozhodnutie pre Heluz.
Obchodný zástupca povedal, že si príde všetko nafotiť, že nemusíme písať žiadny oficiálny list, že on rieši reklamácie. Neviem, či to naozaj stačí a či nemusíme nič písať.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak vám to dnes nevyrieši (neprinesie inú tehlu) tak na nete sú čísla na celú firmu.Viem z iných firiem ,že dealer je tam preto ,aby okamžite reagoval deň ,dva.Ak to dnes nevirieši tak napíšte reklamáciu.U Heluz som sa zatiaľ s ničím podobným nestretol.Ani neviem, ako to u nich v takýchto prípadoch beží.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Ja osobne mam heluz taktiez brusenu na celoplosne lepidlo.
-vykladka dvoch kamionov cca 3,5 hod,asi preto,ze som mal zabezpecenu vlastnu vykladku/36 paliet tehal+2palety lepidlo a malta/,a to lialo ako z krhly po cely cas vykladky.
-na tehla bol nalepeny informacny letak a tam boli uvedene aj rozmerove tolerancie a ak ma pamät neklame tak iba rovinnost bola uvedena 0,4 mm ale musim sa pozriet ked budem na stavbe.
-ked ste vedeli,ze budete mat murarov tak ste mali robit z klasickej tehly na maltu ale to je iba moj nazor.
-sirka tehly je aj u mna + - nejaky ten mm ale mam murarsku snuru a vodovahu a predpokladam,ze aj vasi majstri
-29 tehlu heluz ani nevyraba tak Vam nemohli v sklade nieco ine nalozit a ak Vam to hovorili,tak ste boli oklamany
-ja som sa rozhodol pre heluz preto,lebo sused stava z porothermu brusenej a z tehly pri styku s vodou vystrelovali castice tehly a na tehle boli dierky ako po brokoch,s heluzom som spokojny
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

enton Pozri príspevok
Chcem sa opytat tych, co zacali stavat a neplanuju zateplovat, ako riesili sokel? Ci vysuvali 1. radu tehal oproti zakl. doske a o kolko cm?
inak ak by si trošku pogooglil na tzb.-info tak tam nájdeš skúšku kde sa skúšali takto vysunuté tehly. A kukal si aj http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470. Tam máš zateplenia soklu. Vyber si podľa uváženia
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

A keby si este lepsie pogooglil tak
http://www.stavebnictvi3000.cz/clank...izolace-soklu/
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Mirkaska Pozri príspevok
Ani sa nechceme dať! Bolo to pre nás sklamanie. Vy ste sa nikdy nestretli s takýmito nedostatkami u Heluzu? Len tak mimochodom - Váš názor na tehly podporil naše rozhodnutie pre Heluz.
Obchodný zástupca povedal, že si príde všetko nafotiť, že nemusíme písať žiadny oficiálny list, že on rieši reklamácie. Neviem, či to naozaj stačí a či nemusíme nič písať.
Ja som tiez riesil reklamaciu s heluzom, nic som nepisal riesil som vsetko cez stavbniny. Sice som nemal brusene ale 38 trend na maltu 6mm a tehlu vysky 244mm. Maltu mi dodali ok, len tehla bola na vysku 238mm cize klasika na obyc. maltu 12mm, asi sa im nechcelo vyrabat novy rozmer tehly tak mi supli nizsiu bez toho aby ma upozornili, pritom som predtym komunikoval s pani z Heluzu.
Vela ludi by si to nevsimlo a nechalo tak, ja som to cez stavebniny reklamoval. Zastupca prisiel cca 20.dec. , vymena sa realizovala az niekedy v aprili, kedze obcodny zastupca pre SR vedel ze pôjde do AT robit obchodaka tak sa na mna vykaslal. Ked nastupil novy uz to islo, do 2 tyzdnov 31paliet vymenili za inu tehlu. Z mojes strany s reklamaciou zatial dobre skusenosti, len treba ich obhanat a otravovat, Financne vyrovnanie zatial neprebehlo , snad sa dockam do dalsich vianoc
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
už som počul všeličo ale o tehle vysokej 244mm ešte nie.Možno fakt len zle počúvam.
0 0
dabratranec dabratranec

dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

andiablo Pozri príspevok
inak ak by si trošku pogooglil na tzb.-info tak tam nájdeš skúšku kde sa skúšali takto vysunuté tehly. A kukal si aj http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470. Tam máš zateplenia soklu. Vyber si podľa uváženia
Podľa linku a detailu 2 - musí byť prvá rada muriva užšia? Môže byť už prvá rada odsadená od deky?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

220870 Pozri príspevok
už som počul všeličo ale o tehle vysokej 244mm ešte nie.Možno fakt len zle počúvam.
Nepocuvas zle, dali ju do cennika 05/2009 ale k vyrobe uz nedoslo. Asi nebol dostatocny zaujem
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

vladoziak Pozri príspevok
A keby si este lepsie pogooglil tak
http://www.stavebnictvi3000.cz/clank...izolace-soklu/
no tak toto som presne myslel
0 0
dan501 dan501

dan501 je offline (nepripojený) dan501

Ja som staval z klasickeho Ytongu nie lamdy a spravil bysom to znova lamda je iba reklamny tah. To lepsie R pre heluz je iba v jednom smere a kedze nechces zateplovat neviem ako chces spravitt prestup tehla beto.zaklad
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať