Zavrieť

Porady

Pohreb otca

Ahojte,


jeden nas pracovnik mal pohreb otca, pohreb nevybavoval, ale sa zucastnil. Pohreb sa ale konal v sobotu. Mam mu dat napriek sobote v piatok §, alebo nema narok na § s nahradou mzdy a musi si v piatok vziat dovolenku?

Dakujem vsetkým za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    soraya
    Ahojte,


    jeden nas pracovnik mal pohreb otca, pohreb nevybavoval, ale sa zucastnil. Pohreb sa ale konal v sobotu. Mam mu dat napriek sobote v piatok §, alebo nema narok na § s nahradou mzdy a musi si v piatok vziat dovolenku?

    Dakujem vsetkým za pomoc
    Podľa § 141 ZP ods. 2 písm. d.2. - pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytuje na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča.....
    Ak bol pohreb v sobotu, , tak nič.

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    presurfovala som všetky články ohľadom náhrad mzdy na pohrebe matky-otca. Otázne pre mňa stále zostáva skutočnosť, že naši zamestnanci majú 12 hodinové služby, samozrejme adekvátne k tomu voľná - v mesiaci riadny mesačný fond prac. času. V ZP §141 ods. 2 písm d)2 sa píše 1 deň na obstaranie pohrebu a 1 deň na pohreb. V oboch prípadoch zamestnanec mal 12 hodinovú službu. Počítať 12 hodín alebo 8 hodín v zmysle PZ.
    Vďaka za pomoc......príjemný začiatok týždňa

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    pandorasbox Pozri príspevok
    presurfovala som všetky články ohľadom náhrad mzdy na pohrebe matky-otca. Otázne pre mňa stále zostáva skutočnosť, že naši zamestnanci majú 12 hodinové služby, samozrejme adekvátne k tomu voľná - v mesiaci riadny mesačný fond prac. času. V ZP §141 ods. 2 písm d)2 sa píše 1 deň na obstaranie pohrebu a 1 deň na pohreb. V oboch prípadoch zamestnanec mal 12 hodinovú službu. Počítať 12 hodín alebo 8 hodín v zmysle PZ.
    Vďaka za pomoc......príjemný začiatok týždňa
    nik mi nevie poradiť prosím?

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Jeho 1 pracovný deň trvá 12 hodín. Ja by som mu ich preplatila. Ak sa mýlim, dúfam, že ma niekto opraví.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.