Zavrieť

Porady

DEfINICIA POJMU TRETIA OSOBA

Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
Dakujem za kazdu radu.
Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    franta51 Pozri príspevok
    Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
    Dakujem za kazdu radu.
    Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.

    Že by to bolo definované v gramatike?
    1. osoba JA
    2. osoba TY
    3. osoba ON
    teda tretia osoba je každý okrem MŇA a TEBA

    buganka je offline (nepripojený) buganka

    buganka
    Ta definicia neviem aká je, ale aj my máme momentálne exklusivku s realitkou a je tam aj bod, že nárok na províziu ajú aj v prípade, že dôjde ku prevodu bez akéhokľvek ich pričinenia. Lopatisticky nám to realiťák vysvetlil tak, že ak by sme nehnuteľnosť akýmkoľvek spôsobom previedli na niekoho ´dalšieho oni chcú svoju dohodnutú províziu. Ja chápem tretiu osobu ako niekoho, kto nie je v zmluve spomenutý ako zmluvná strana.
    Aby som to zhrnula, my máme takú zmluvu, že by sme v tvojom prípade províziu zaplatiť museli.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    franta51 Pozri príspevok
    Podpisal som z jednou realitnou spolocnostou zmluvu o sprostredkovaní podla Obcianskeho zakonnika § 774, a maju v zmluve definované ze predmet zmluvy sa realizuje, t.j. záujemca uzatvorí s tretou osobou platnú zmluvu. KTO JE TRETIA OSOBA? Lebo ja som pocas tohto obdobia bez vedomia realitky prepisal nehnutelnosť na druzku formou darovacej zmluvy. A teraz mi chodia upomienky na uhradenie provizie. Maju na to narok? Pododtykam ze to bola exluzivna zmluva.
    Dakujem za kazdu radu.
    Lebo definicia pojmu tretia osoba nie je ani v Obchodnom, Obcianskom zakonniku.
    Treťou osobou je ktokoľvek, kto nie je prvou ani druhou zmluvnou stranou podľa platnej zmluvy. Teda ktokoľvek iný, kto nie je v zmluve uvedený ako zmluvná strana.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Ospravedlňujem sa Chobotovi...miesto "užitočné" som dal "zábavné"

    DEfINICIA POJMU TRETIA OSOBA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.