Zavrieť

Porady

Skoda Fabia 1,4 TDI

Viem, ze na nete sa daju najst fora k autam a mam ich aj precitane ale mam pocit, ze tam pisu sami "experti".
Chcem sa opytat co hovorite na toto auto Skoda Fabia 1,4 TDI combi, r.v. 11/2006, cize 2007. Najlepsie by bolo keby sa ozvali ludia co s tymto autom maju alebo mali skusenosti. Zaujimaju ma vase nazory +- na toto auto. Vdaka
Usporiadat
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Neviem prečo nevidím, kedy táto diskusia skončila. Nevadí, chcem sa spýtať, ako to nakoniec dopadlo, či si stanco007 nakoniec tú fabiu kúpil, pretože teraz ja pozerám po takej - ibaže rok výroby 2008. Tak neviem, napíšete sem, prosím, ešte svoje skúsenosti? Už viem, že má hrozný zvuk, že má dobrú spotrebu. Ale čo s údržbou? Tá ktorú mám vyhliadnutú má najazdených 100000 km a je za 6000 eur. Má vymenený olej, filter. Nemá vymenený rozvodový remeň (dúfam, že som to dobre napísala). Je to veľa?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Zuzana2 Pozri príspevok
Neviem prečo nevidím, kedy táto diskusia skončila. Nevadí, chcem sa spýtať, ako to nakoniec dopadlo, či si stanco007 nakoniec tú fabiu kúpil, pretože teraz ja pozerám po takej - ibaže rok výroby 2008. Tak neviem, napíšete sem, prosím, ešte svoje skúsenosti? Už viem, že má hrozný zvuk, že má dobrú spotrebu. Ale čo s údržbou? Tá ktorú mám vyhliadnutú má najazdených 100000 km a je za 6000 eur. Má vymenený olej, filter. Nemá vymenený rozvodový remeň (dúfam, že som to dobre napísala). Je to veľa?
2-3x týždenne chodím HC - BA, striedali sme sa s kolegom, on na 1.4TDI. Nejde to v nízkych otáčkach, ani vo vysokých, má to blbý zvuk (okej, na zvuku sa nejazdí), interiér vŕzga na rôznych neidentifikovateľných miestach a nedá sa to odstrániť, na predných sedadlách oboch ľudí do kolena neskutočne tlačí stredová konzola, vzadu ak sú kľučky, tak neexistuje poloha aby netlačili na nohu zboku... Pri ľahkej nohe a 120km/h robil spotrebu cez 6 litrov. Nápravy hrkotali, čapy musel meniť 2x do roka. Interiér vyzerá nevábne, ale to je subjektívne. Oveľa viac som bol spokojný s mojou ex-Vectrou 2.0DTI 16V (74kW) 1999, lebo som jazdil za cca 6L/100km, napriek vyššej váhe sa nápravy relatívne držali, interiér nevŕzgal a vyzeral určite lepšie aj napriek veku. Z tohto mne osobne vyplýva, že by som to auto nechcel ani zadarmo.
1 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Vďaka za názor. Pridá sa ešte niekto?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Práve v pondelok ideme prvýkrát na STK s našou Fábiou 1,2, kúpená pred štyrmi rokmi. Doteraz sme nemuseli absolutne nič meniť, len bežné servisné prehliadky. Sme absolutne spokojní
Tak ako sme chceli malé mestské "presúvadlo", tak aj zodpovedá našej predstave.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

TomasHC Pozri príspevok
2-3x týždenne chodím HC - BA, striedali sme sa s kolegom, on na 1.4TDI. Nejde to v nízkych otáčkach, ani vo vysokých, má to blbý zvuk (okej, na zvuku sa nejazdí), interiér vŕzga na rôznych neidentifikovateľných miestach a nedá sa to odstrániť, na predných sedadlách oboch ľudí do kolena neskutočne tlačí stredová konzola, vzadu ak sú kľučky, tak neexistuje poloha aby netlačili na nohu zboku... Pri ľahkej nohe a 120km/h robil spotrebu cez 6 litrov. Nápravy hrkotali, čapy musel meniť 2x do roka. Interiér vyzerá nevábne, ale to je subjektívne. Oveľa viac som bol spokojný s mojou ex-Vectrou 2.0DTI 16V (74kW) 1999, lebo som jazdil za cca 6L/100km, napriek vyššej váhe sa nápravy relatívne držali, interiér nevŕzgal a vyzeral určite lepšie aj napriek veku. Z tohto mne osobne vyplýva, že by som to auto nechcel ani zadarmo.
som posledný, čo by tu vychvaloval škodofky, ale trošku zareagujem :
že nejde pri nízkých otáčkach - to je nezvyk u teba, začne šlapať až ked zapne turbo, pri tdi to úplne až trhne....to je len nezvyk u teba., že nejde pri vysokýh otáčkach je nezmysel.....nie je to žiadny trhač asfaltu ale ani 1,2 htp...
ako vieš, že sa nedá odtrániť to vrzganie ? ale uznávam, je to auto nižšej triedy, žiadny luxus..
tú spotrebu cez 6 litrov som mal na octafke combi - služobnej - 1,9 tdi a to som ju teda vôbec nešetril, pri 1,4 tdi som za 3 roky sa nedostal ani raz cez 5,5 - dialnica a bratislava..ked som skúšal chodiť ako dedkovia - 90km/h. bola spotreba 3,8 l....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

bjuty smis Pozri príspevok
som posledný, čo by tu vychvaloval škodofky, ale trošku zareagujem :
že nejde pri nízkých otáčkach - to je nezvyk u teba, začne šlapať až ked zapne turbo, pri tdi to úplne až trhne....to je len nezvyk u teba., že nejde pri vysokýh otáčkach je nezmysel.....nie je to žiadny trhač asfaltu ale ani 1,2 htp...
ako vieš, že sa nedá odtrániť to vrzganie ? ale uznávam, je to auto nižšej triedy, žiadny luxus..
tú spotrebu cez 6 litrov som mal na octafke combi - služobnej - 1,9 tdi a to som ju teda vôbec nešetril, pri 1,4 tdi som za 3 roky sa nedostal ani raz cez 5,5 - dialnica a bratislava..ked som skúšal chodiť ako dedkovia - 90km/h. bola spotreba 3,8 l....
Môže byť, ja sa nehádam, asi som len rozmaznaný
0 0
Hasterman Hasterman

Hasterman je offline (nepripojený) Hasterman

Máme ako trojčlenná rodina fabiu kombi 1.4 16V, 74kW, 2006. Auto je spoľahlivé, dostatočne výkonné a v pohode tam naložíme kočiar aj s nejakými taškami. Pre štyroch také ideálne ak sú dvaja menší,alebo deti. Pre piatich to už nie je to pravé, ale na kratšiu vzdialenosť sa vzadu traja poskladajú. Jazdil som aj s 1.2HTP, ale to je dobré len ako mestské auto. Kolega kúpil 1.4TDI kombi 2007 za 3 000euro, zatiaľ je spokojný, ale má ho ešte len mesiac tak uvidíme. A nová fábia sa mi nepáči, je to len môj názor, ale spracovanie interiéru a použité materiály, podľa mňa je to oproti pôvodnej verzii krok späť. 6000 euro by som za ňu určite nedal, ešte keď už má 100000km najazdených.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať