Zavrieť

Porady

Cena za účto

Tak musím sa sem ísť opýtať či som nejako prehnala cenu za účto firme ktorá má počet dokladov : vf 1276, pf 794, hotovosť 425,int.doklady 200 a riadkov na bankových výpisoch 2449, riadkov v denníku 6231 a ja som chcela účtovať mesačne 300 €, plus za výplaty navyše a za účt.závierku a daňové na konci 133 €. Oni my napísali, že ostatní účtovníci zlacňujú a im sa to zdá veľmi premrštené, je ? a zlacňujete ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Cena vôbec nie je prehnaná, ja určite nezlacňujem. Tých 300.- Eur mesačne je aj málo...Skôr naopak, teda zvýšenie je opodstatnené, pretože ono to nie je len o zaúčtovaní dokladov, ale aj zodpovednosť. Upgrady softvéru atď, to predsa nikomu neúčtujeme. Tá Tvoja cena je úplne v pohode. Od takého klienta, čo šomre a nevie oceniť účtovníka a ekonóma treba ísť čím skôr preč. Sú aj takí, ktorí si nás vážia chvalabohu.
    Naposledy upravil Economic : 05.05.10 at 17:26 Dôvod: doplnenie

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tiež si myslím, že tá cena je OK, ak nie nízka. Ale môže byť. Závisí aj od zložitosti účt. prípadov.

    Ja som ceny neznižovala, ale klientom, ktorí majú u mňa zmluvne dohodnutý paušál a priniesli mi o dosť menej dokladov ako obyčajne, dala som im zľavu (10-30 %) sama od seba.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Podobne ako JarkaL, cena nie je premrštená, no tiež som klientom, ktorí majú dohodnutý paušál napr. 200 € a vzhľadom k tomu, že všeobecná situácia je taká aká je, nemajú momentálne toľko práce ako predtým, tak som im tiež dala prechodne zľavu sama od seba. Bohužiaľ, je tú finanč. krízu cítiť a nemám tú povahu zobrať za 20-50 dokladov cenu, ktorá síce bola dohodnutá ale za úplne inej situácie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    cloe Pozri príspevok
    Podobne ako JarkaL, cena nie je premrštená, no tiež som klientom, ktorí majú dohodnutý paušál napr. 200 € a vzhľadom k tomu, že všeobecná situácia je taká aká je, nemajú momentálne toľko práce ako predtým, tak som im tiež dala prechodne zľavu sama od seba. Bohužiaľ, je tú finanč. krízu cítiť a nemám tú povahu zobrať za 20-50 dokladov cenu, ktorá síce bola dohodnutá ale za úplne inej situácie.
    Ja mám u väčšiny klientov dokonca účtovanie podľa položiek, takže každý zaplatí len za to, čo skutočne sa zaúčtuje. Myslím, že je to spravodlivé na obe strany. Mám pár aj paušálov, tiež to robím zľavou, keď je dokladov menej.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Áno, aj ja väčšinou účtujem podľa počtu položiek, paušalistov mám len dvoch - také maličké firmy.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    urcite to nie je vela, a to som klient nie uctovnik

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    tak za takú sumu za toľko dokladov by mál klient skákať 2 metre od zeme .... od radosti.... ako dobre "nakúpil" :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.