Zavrieť

Porady

Vedenie skladu v JU

Prosím Vás , ak si vo vnútornom predpise účtovnej jednotky určím,že všetky druhy zásob budem účtovať priamo do spotreby,tak nebudem povinná viesť vôbec žiadny sklad? Týka sa to ale asi len JU. V PU som v postupoch nič také nenašla. Tak tam sa tomu asi vyhnúť nedá

podľa postupov účtovania pre JU
§ 11
Zásoby

(8) Zásoby sa neúčtujú v knihe zásob ale priamo do spotreby, ak sú tieto druhy zásob určené vnútorným predpisom účtovnej jednotky.
Usporiadat
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Prosim Vas ako je to s vedenim skladu presnejsie s vydajom materialu zo skladu ktory sa predava po malych castiach (v gramoch) kazdy den. Davala som to hned do spotreby ale nie som si ista ci je to tak spravne ked mi nieco ostane aj na druhy rok.Musi sa viest vydaj kazdy den?to by som mala asi tristo vydavkovych.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

opravujem-vydajok
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
mariana11 Pozri príspevok
No ale porušil by sa nejaký zákon ?

A čo ak je szčo , ktorý má pultový predaj, a robí len sám, teda nehrozí nijaké manko ani krádež. Aspoň v tomto prípade by to nebolo možné?
Lebo v PÚ je v postupoch jasne napísané, že aj v priebehu účtovného obdobia sa musí dať preukázať stav zásob. Ale j JÚ nič také nie je.

Ahojky, ja len tak v skratke, tiež som sa niečo navysvetľovala szčo - ktorá vedie maličký predajný stánok - načo je vlastne dobrý sklad a evidencia, ktorá s tým súvisí - ona si nakupuje, ona si predáva. Ona mi tvrdila, že ju predsa nik neokradne, iba ak samu seba. Ale vyhrala som, boj. Povedala som, ze si to bude bud robit sama, - čo by znamenalo vôbec ale ak bude so smnou spolupracovať a budu plu - denné správy, podklady pre príjemky a výdajky v správny čas - tak sa na to dám a pomôžem jej. No a malý predajný stánok sa rozbehol stali sme sa platitelmi dph a ja si neviem predstavit ako by som robila a papierovo podkladala napr. možnosť odpočtu dph pri registrácii, nakolko dodávatelia sú platitelia dph. Som spokojná pretože čísla, ktorá uvádzam do výkazov majú hlavu a pätu, sú na základe určitých podkladov. szčo je spokojná tiež, vie, kolko sa čoho predalo, čo sa pokazilo, čo je na sklade. Má prehľad a taktiež zisťuje že účtovníctvo nie je len hranie sa s kalkulačkou, papierikmi a počítačom, ale zisťuje, že aj ona sa musí hrabkať v zákonoch, aby aspoň trošku mala pojem očo tu ide. že to nie je len vybaviť živnostenský list a podnikaaaaaaaaaaaaať, ale že tých povinností je nekonečne veľa.

papa, aj som si trošku uľavila srdiečku, lebo niekedy už je toho doooooooooooooooooooosť
2 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Kedze mi nikto neporadil rozmyslam stale nad tym a studujem rozne porady. rozmyslam spravne v tomto priklade:

pneuservis- Blocek :prezutie auta+ vyvažovacie závažie

v pen. denniku je to prijem za vyrobky a sluzby , uctujem mesacne podla mesacnej uzavierky.

ale vrta mi v hlave : je to material ktory je uz vlastne sucastou kolesa treba taky material viest na sklade? co si myslite?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Nevie nikto?
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Rusalka 24 Pozri príspevok
Prosim Vas ako je to s vedenim skladu presnejsie s vydajom materialu zo skladu ktory sa predava po malych castiach (v gramoch) kazdy den. Davala som to hned do spotreby ale nie som si ista ci je to tak spravne ked mi nieco ostane aj na druhy rok.Musi sa viest vydaj kazdy den?to by som mala asi tristo vydavkovych.
Ten materiál si musela aj nejakom množstve nakúpiť. Na základe toho založiš karty, nasledujú príjemky. Ak to ďalej predávaš napr. cez erp - mozes si z erp vytlačit dennú tovarovú pasku podľa plu. A ozaj ked to ty nakupujes, nijako nespracúvaš a potom predávas nie je to tovar?
O čo konkrétne ide?
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Rusalka 24 Pozri príspevok
Kedze mi nikto neporadil rozmyslam stale nad tym a studujem rozne porady. rozmyslam spravne v tomto priklade:

pneuservis- Blocek :prezutie auta+ vyvažovacie závažie

v pen. denniku je to prijem za vyrobky a sluzby , uctujem mesacne podla mesacnej uzavierky.

ale vrta mi v hlave : je to material ktory je uz vlastne sucastou kolesa treba taky material viest na sklade? co si myslite?

Ty prezúvaš auto a ponúkaš vyvažovanie pneumaitky? Tak predsa ponúkaš službu, nie tovar.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Ano, je to sluzba ale material (závažie) je na blocku zvlast a ja len neviem ci sa ma viest to zavazie na sklade a kazdy den dat vydaj tak ako si pisala predtym...alebo to budem davat hned do spotreby.
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Rusalka 24 Pozri príspevok
Ano, je to sluzba ale material (závažie) je na blocku zvlast a ja len neviem ci sa ma viest to zavazie na sklade a kazdy den dat vydaj tak ako si pisala predtym...alebo to budem davat hned do spotreby.

Závažie si nakúpila, podľa mňa by si mala mať na tento druh materiálu skladovú kartu, urobíš príjem podla doslej fa a výdaj urobíš na základe dennej plu. Ved pri každom vyvažovaní nepredáte aj závažie. Kolko budes mat na dennej plu páske závaží tolko ich vydáš za cenu podla plu - teda za predajnú cenu.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Dakujem za opoved, myslela som si ze to asi budem musiet robit.len som sa trosku neskoro spamatala.nerobila som nato denne plu takze neviem kolko som denne predala.akurat nakup viem.tak ten minuly rok uz musim nechat tak a zalozit si kartu ked nabuduce nakupime.a robit kazdy den uzavierku plu.dakujem este raz a pekny den.
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Rusalka 24 Pozri príspevok
Dakujem za opoved, myslela som si ze to asi budem musiet robit.len som sa trosku neskoro spamatala.nerobila som nato denne plu takze neviem kolko som denne predala.akurat nakup viem.tak ten minuly rok uz musim nechat tak a zalozit si kartu ked nabuduce nakupime.a robit kazdy den uzavierku plu.dakujem este raz a pekny den.

Ja len pre istotu, tie denne plu su z erp. Teda ak si aj na predajni, tak po záverečnej si ich môzes tlačiť sama, ak nie je ochota u niekoho iného.
Naposledy upravil janulka : 17.02.11 at 10:51
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Budem ja, len teraz citam v knihe od pokladne ze uzavierka plu mi spocita obrat od poslednej takej uzavierky plu takze ked som ju nikdy nerobila tak mi tam spocita za cele roky? som to totalne zamotala
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Zaviedla som si skladovu kartu 1-Závazie
kedze závazie predavam na gramy je vedena v gramoch.Ale na dodacom liste je to pocitane na kusy takto:

zavazie 5 g 100 ks jed.cena 0,123
zavazie 25 g 50 ks jed.cena 0,234

tak ako to mam vlastne viest ked neviem kolko kusov som predala ale iba gramy?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Rusalka 24 Pozri príspevok
Zaviedla som si skladovu kartu 1-Závazie
kedze závazie predavam na gramy je vedena v gramoch.Ale na dodacom liste je to pocitane na kusy takto:

zavazie 5 g 100 ks jed.cena 0,123
zavazie 25 g 50 ks jed.cena 0,234

tak ako to mam vlastne viest ked neviem kolko kusov som predala ale iba gramy?
V zmysle Postupov účtovania pre JÚ ...
§ 11 Zásoby

(8) Zásoby sa neúčtujú v knihe zásob ale priamo do spotreby, ak sú tieto druhy zásob určené vnútorným predpisom účtovnej jednotky.

To znamená, že je na tebe, ktorý materiál budeš evidovať na sklade. Ak si vo vnútornom predpise určíš, že napr. "závažie" (alebo drobný materiál potrebný pri oprave pneumatík - napr. do sumy napr. 3 Eur za kus, alebo za balenie), nebudeš viesť na sklade, tak potom nákup tohto závažia vôbec nemusíš zapisovať do skladu.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Ajked nakupim naraz material za 300 eur? nezalezi na sume?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Rusalka 24 Pozri príspevok
Ajked nakupim naraz material za 300 eur? nezalezi na sume?
To závažie bude stáť 300 Eur? Koľko to bude kusov? Alebo ešte nakúpiš iný materiál?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

mam asi dve take danove doklady a su tam stovky kusov a tiez dajake duse a ventily, nakupujeme radsej naraz viac a potom sa to pouziva cely rok kym to nespotrebujeme.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

ale niektore zavazie je aj chybne, niekedy dame par kuskov zdarma,proste sialenstvo. nikdy mi to poctovo sediet ani nebude.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Rusalka 24 Pozri príspevok
mam asi dve take danove doklady a su tam stovky kusov a tiez dajake duse a ventily, nakupujeme radsej naraz viac a potom sa to pouziva cely rok kym to nespotrebujeme.
Ak ti na konci roka niečo zostane, môžeš sklad viesť aj takým spôsobom, že nebudeš jednotlivý materiál (hlavne taký drobný, ako to závažie) viesť v ks, ale napr. závažie 5g, závažie 10g ... Zo skladu potom môžeš vydávať celé balenie - napr. výdaj závažie 5g - 1 bal.
Na konci roka spravíš inventarizáciu skladu a sumu zapíšeš do výkazu o majetku a záväzkoch.
1 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

no, to sa vlastne kupuje na krabice po 100 kusoch tak to by nebol zly napad.Jednoduche dam prijem na sklad 100 kusov a ked jednoducho sa mi minie vsetko tak v ten den dam vydaj 100 kusov?mohlo by to tak byt?len ako to podlozim?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať