Zavrieť

Porady

cena železa

prosim vas vie mi niekto povedat za kolko sa da kupit zelezo na viazanie do venca.......potrebujem priemer 6 a 12.....6metrovej dlzky.Ak viete kolko stoji cca kus,tak dakujem za odpovede
Naposledy upravil tiger111 : 11.05.10 at 18:28
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

drozdm Pozri príspevok
super
zas niečo dobre
cakal som zdrazenie, ale 20% je neopodstatnene, zase spekulacia od vyrobcov/predajcov
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

To bude to +1% DPH, nie?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zajtra overím , nechce sa mi veriť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

day Pozri príspevok
cena v porovnani s decembrom +20%
To myslíš s porovnaním podľa akej ceny?
V príspevku č.19 píšeš:urcite nie je dopyt taky velky aby ceny tak prudko stupli (0,45 - > 0,60€/kg)
--------------------------------
Plus 20% k 0.60 €/kg je 0.72 €/kg
a plus 20% k 0.45 €/kg je to len 0,54 €/kg
-------------------------------------------
Tak že akú cenu si mal v decembri a akú máš teraz.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Potvrdené, je to pravda 20 % , a teraz v januári išlo hore už vraj 2x čo ešte nikdy v januári železo nezdraželo ,ale naopak zlacnelo. A vraj pojde ešte hore a aj šrot.
Naposledy upravil pivko : 17.01.11 at 09:32
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

jar88 Pozri príspevok
To myslíš s porovnaním podľa akej ceny?
V príspevku č.19 píšeš:urcite nie je dopyt taky velky aby ceny tak prudko stupli (0,45 - > 0,60€/kg)
--------------------------------
Plus 20% k 0.60 €/kg je 0.72 €/kg
a plus 20% k 0.45 €/kg je to len 0,54 €/kg
-------------------------------------------
Tak že akú cenu si mal v decembri a akú máš teraz.
c19 to je 05/10, vtedy umelo zdvihli, ale vydrzalo to len kratko, potom sa ceny ustalili na cca 550€/t, tato cena bola do 12/10, 12/10 sme kupovali 530 - 540€/t, teraz je 640 - 660€/t bez DPH, tiez, podla mna, zatial bez realneho dovodu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pivko Pozri príspevok
Potvrdené, je to pravda 20 % , a teraz v januári išlo hore už vraj 2x čo ešte nikdy v januári železo nezdraželo ,ale naopak zlacnelo. A vraj pojde ešte hore a aj šrot.
Ešte stále si myslíš, že nákup železa, by bola zlá investícia?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

day Pozri príspevok
c19 to je 05/10, vtedy umelo zdvihli, ale vydrzalo to len kratko, potom sa ceny ustalili na cca 550€/t, tato cena bola do 12/10, 12/10 sme kupovali 530 - 540€/t, teraz je 640 - 660€/t bez DPH, tiez, podla mna, zatial bez realneho dovodu.
Vďaka za odpoveď.
Ale ak si myslíš, že rast ceny železa nemá reálny dôvod, treba pozrieť na svetové ceny ocele. Všetko ide a ďalej pôjde hore.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

jar88 Pozri príspevok
Ešte stále si myslíš, že nákup železa, by bola zlá investícia?
mna lakali na kupu bavlny, inak neviem ako na mna prisli, ze to bude investicia roka atd, tak som ich poprosil aby mi dali "pokoj", nevenoval som tomu pozornost, dnes rano som pocul, ze bavlna je na 140rocnom maxime
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

day Pozri príspevok
mna lakali na kupu bavlny, inak neviem ako na mna prisli, ze to bude investicia roka atd, tak som ich poprosil aby mi dali "pokoj", nevenoval som tomu pozornost, dnes rano som pocul, ze bavlna je na 140rocnom maxime
Veď to je dosť logické. Je to jedna z hlavných plodin pestovaných v USA.
Ako sa majú vrátiť peniaze zaplatené za bavlnené výrobky dovezené z Číny do USA, ak nie peniazmi zaplatenými za bavlnu vyvezenú do Číny.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
jar88 Pozri príspevok
Ešte stále si myslíš, že nákup železa, by bola zlá investícia?
Len že to železo by trebalo kúpiť , doviezť , skladovať a nájsť kupcu , predať , zisk zdaniť a výsledok by bol 3% čisté
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pivko Pozri príspevok
Len že to železo by trebalo kúpiť , doviezť , skladovať a nájsť kupcu , predať , zisk zdaniť a výsledok by bol 3% čisté
A na tie 3% si ako prišiel? (cucáš si ich z prstu ???)
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

jar88 Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď.
Ale ak si myslíš, že rast ceny železa nemá reálny dôvod, treba pozrieť na svetové ceny ocele. Všetko ide a ďalej pôjde hore.
... bez realneho zakladu, ze idu ceny hore na burze to neznamena, ze su na to dovody, je to spekulacia huti a predajcov
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

day Pozri príspevok
... bez realneho zakladu, ze idu ceny hore na burze to neznamena, ze su na to dovody, je to spekulacia huti a predajcov
Na cenách uhlia, rudy a energií hute nič nezmenia.
Ceny uhlia stúpli o 50 až 55%
Ruda o 20%
Naviac stále stúpa aj spotreba ocele v Číne a k tomu si treba pripočítať aj vplyv sezóny.
-------------------------------------------
A ešte k tomu aj záplavy v Austrálii (jeden z najväčších vývozcov koksovateľného uhlia na svete)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať