Zavrieť

Porady

Študent VŠ a pracovný pomer

Študentka VŠ - denné štúdium dostala ponuku na prácu. Podmienka zamestnávateľa je buď pracovná zmluva alebo živnosť.

Poraďte prosim Vás ak uzatvorí pracovnú zmluvu a neprestane byť študentkou denného štúdia na VŠ budú mať rodičia nárok na prídavok na dieťa a daňový bonus?

Vďaka za odpoveď.
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Áno, zárobková činnosť študenta počas denného štúdia na VŠ sa nesleduje, nárok na prídavok na dieťa a daňový bonus patrí naďalej, až do skončenia štúdia na VŠ II. stupňa, resp. dovŕšenia 25 rokov veku dieťaťa, ak dieťa tento vek dovŕši ešte pred skončením štandardnej dĺžky štúdia na VŠ II. stupňa.
0 0
Hanka U. Hanka U.

Hanka U. je offline (nepripojený) Hanka U.

Ďakujem za odpoveď. Prajem všetkým pekný víkend.Hana
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja by som predsa len ešte otvorila túto tému, chceli by sme zamestnať denného študenta VŠ na normálny 8 hodinový pracovný pomer (so školou si to už zariadime, tomu by som sa tu nechcela venovať), no a chcela by som sa opýtať, či je niekde napísané, že denný študent nemôže mať uzatvorený takýto pracovný pomer ... nie pracovný pomer na kratší pracovný čas, ale riadny pracovný pomer ... lebo že vraj to je niekde napísané, že denný študent nemôže mať uzatvorenú takúto pracovnú zmluvu ... tak by som si to chcela tu u vás overiť, ako to vlastne je
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

A prečo by nemohol. Ak to stíha, samozrejme môže a platí na neho to, čo bolo písané aj v príspevkoch vyššie.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Luckasari
ja by som predsa len ešte otvorila túto tému, chceli by sme zamestnať denného študenta VŠ na normálny 8 hodinový pracovný pomer (so školou si to už zariadime, tomu by som sa tu nechcela venovať), no a chcela by som sa opýtať, či je niekde napísané, že denný študent nemôže mať uzatvorený takýto pracovný pomer ... nie pracovný pomer na kratší pracovný čas, ale riadny pracovný pomer ... lebo že vraj to je niekde napísané, že denný študent nemôže mať uzatvorenú takúto pracovnú zmluvu ... tak by som si to chcela tu u vás overiť, ako to vlastne je
Podľa môjho vedomia a svedomia, ak študent začne pracovať na riadnu pracovnú zmluvu (8 hodín), prestane byť denným študentom a bude sa posudzovať ako každý iný občan z hľadiska daní a odvodov. Pretože keď bude cez deň robiť, nebude asi denne študovať (iba externe, alebo nejakou inou formou) ???
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ajobs
Podľa môjho vedomia a svedomia, ak študent začne pracovať na riadnu pracovnú zmluvu (8 hodín), prestane byť denným študentom a bude sa posudzovať ako každý iný občan z hľadiska daní a odvodov. Pretože keď bude cez deň robiť, nebude asi denne študovať (iba externe, alebo nejakou inou formou) ???
veď práve, toto sa mi nezdá, ale vraj to je aj niekde napísané, tak som to chcela nájsť ...
a keby sme uzatvorili pracovnú zmluvu napr. na 6 hodín ... to by asi mohlo byť, nie? neviem ozaj
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Luckasari
veď práve, toto sa mi nezdá, ale vraj to je aj niekde napísané, tak som to chcela nájsť ...
a keby sme uzatvorili pracovnú zmluvu napr. na 6 hodín ... to by asi mohlo byť, nie? neviem ozaj
Skutočne by ma zaujímalo, či bude aj fyzicky (nemyslím tým telesne) niekde pracovať, aj študovať, alebo je v tom nejaká finta ???
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

bude normálne aj skutočne pracovať ...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Luckasari
bude normálne aj skutočne pracovať ...
.......a stihne aj študovať ???????????
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Môže úplne normálne pracovať na osem hodín denne a pokiaľ nezmení druh štúdia bude stále posudzovaný ako denný študent. Ak prejde pri tej príležitosti na externé šútium, potom už nebude posudzovaný ako denný študent. A stíhať to môže napr. tak, že v škole bude do 14.00, v robote každý deň do 22.00 a vlasten to stíha.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Luba2
Môže úplne normálne pracovať na osem hodín denne a pokiaľ nezmení druh štúdia bude stále posudzovaný ako denný študent. Ak prejde pri tej príležitosti na externé šútium, potom už nebude posudzovaný ako denný študent. A stíhať to môže napr. tak, že v škole bude do 14.00, v robote každý deň do 22.00 a vlasten to stíha.
tak tak, len mi ide o to, či ozaj môže, aby nestratil štatút denného študenta ...

no a potom mám ešte otázočku, tento pracovný pomer budem normálne posudzovať ako každý iný, riadne odvody, všetko tak ako to je pri zamestnancovi - nie študentovi?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Áno ako pri každom inom zamestnancovi.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Na odľahčenie jeden humorný príbeh, že " zamestnanec pracoval 24 hodín denne, a keď nemal hodinovú obedňajšiu prestávku, tak robil vlastne 25 hodín ! " Ale určite ten študent z nášho príspevku to stihne, veď ešte má k dobru celú noc
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Luba2 veľmi pekne ďakujem za cenné infošky
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

ajobs
Na odľahčenie jeden humorný príbeh, že " zamestnanec pracoval
24 hodín denne, a keď nemal hodinovú obedňajšiu prestávku, tak robil vlastne 25 hodín ! " Ale určite ten študent z nášho príspevku to stihne, veď ešte má k dobru celú noc
Mala som tak zamestnaného jedného chalana, končil v tom roku VŠ - informatiku - dennú a v priebehu týždňa bol tuším 2x v škole. Tvrdil, že keby takto nemohol robiť, nudil by sa. Bolo to úplne bez problémov.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Luckasari
tak tak, len mi ide o to, či ozaj môže, aby nestratil štatút denného študenta ...
štatút denného študenta je tuším uvedený v nejakom "školskom zákone", a tuším to vôbec nesúvisí, či pracuje alebo nepracuje, ale či študuje, resp. či robí skúšky lepšie ako na číslu 4
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Luba2
Mala som tak zamestnaného jedného chalana, končil v tom roku VŠ - informatiku - dennú a v priebehu týždňa bol tuším 2x v škole. Tvrdil, že keby takto nemohol robiť, nudil by sa. Bolo to úplne bez problémov.
takto presne chceme aj my zamestnať, len on prišiel s tým, že sa pýtal mzdára, personalistu, a že mu povedal, že nemôže mať pracovný pomer na 8 hodín, že len dohoda o vykonaní práce, alebo kratší pracovný čas ... tak som si to začala overovať, ako to vlastne je
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

vladan
štatút denného študenta je tuším uvedený v nejakom "školskom zákone", a tuším to vôbec nesúvisí, či pracuje alebo nepracuje, ale či študuje, resp. či robí skúšky lepšie ako na číslu 4
Vladi díky, ty si taký mzdový a personálny poklad
a náhodou ešte čísielko toho školského zákona by si mi nevedela poradiť? že by som tam mrkla ...
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

A nepovedal mu to náhodou preto, aby ste na ňom ušetrili na odvodoch? Keď mu dáš dohodu o brigádnickej práci študenta, neodvádzaš zdravotné a sociálne. Ale to je limitované polovicou fondu pracovného času v priemere za obdobie, počas ktorého u Vás má dohodu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Luckasari
a náhodou ešte čísielko toho školského zákona by si mi nevedela poradiť? že by som tam mrkla ...
pozri zákon č. 131/2002 o vysokých školách ... napríklad § 69
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať