Zavrieť

Porady

Kto je nad OSBD

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o nasledujúce skúsenosti s bytovým družstvom. Chceme zateplovať dom 16 bytov, tento rok si bytové družstvo spomenulo, že pri zateplovaní a všetkých papierovačiek okolo toho majú oveľa viac práce ako doteraz a chce nám dať schváliť zmluvu o určitom poplatku za tieto práce, mi sme túto zmluvu neschválili, pretože si myslíme, že mesačné poplatky od nás sú na to, že nás predsa spravujú, čo znamená, že robia všetky úkony, ktoré potrebujeme. Im sa to zdá málo a bez toho, že tú zmluvu neschválime, mi povedali, že sa s nami ani nebudú baviť, čiže zateplenie ani úver nevieme vybaviť, pretože potrebujeme k tomu podklady z bytového družstva. Pripadá mi to ako vydieranie, pretože vedia, že to potrebujeme, čiže budeme nútení tú zmluvu schváliť.
Vie mi niekto povedať, či vôbec majú na to právo, sú ako štát v štáte. Nie je nad nimi žiadna kontrola. Myslia si , že potrebujeme mi ich a nie opačne. Nevieme, čo máme teraz robiť.
Na koho by sme sa mali obrátiť?
Usporiadat
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

verkaz Pozri príspevok
Keď nesúhlasia so správcom(družstvom) aj tí, ktorí nie sú vlastníkmi bytu, poraď im, nech si podiel od družstva odkúpia a budete o všetkom môcť rozhodovať sami. V skutočnosti je to tak, že až vtedy, keď sú s niším nespokojní sa začínajú títo družstevníci uvedomovať, že nemôžu o ničom rozhodovať.
Ano myslim, ze si to pomaly zacinaju uvedomovat, pretoze mame 2 vchody po 16 bytov, no v nasom vchode je v podstate aj skoro vsetko v pohode. Sem tam nejaky nesuhlas. Vo vedlajsom vchode to je uplne naopak. Doteraz sme si kazdy vchod robili schodze sami a spolocne sme sa skoro ani nevideli. Minuly rok nastal problem so zatekanim strechy a tu sa zacali nezhody. Zacal som sa tomu trochu venovat (po zvoleni za zastupcu vlastnikov bytov - 5 bytov z 32) na podnet toho ze zastupca najomnikov odstupil a UBD prevzalo vsetky nalezitosti zvolavania schodze co im aj vyhovovalo. Vo vedlajsom vchode sice maju tiez zastupcu najomnikov ale tam je problematicke zvolat aj potrebny pocet najomcov. Zajtra prebehne nova volba zastupcu najomnikov v nasom vchode, tak verim ze konecne budeme moct podniknut aj kontrolne cinnosti voci UBD a usmernovat ich vydavky z nasho fondu
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak ti držím palce a nech ti to dobre dopadne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať