Zavrieť

Porady

Najvýhodnejšia doba darovania

Riešim problém dedenia. Na svojho zatiaľ slobodného dospelého syna by som chcela prepísať nejaký nehnuteľný majetok (pol jedného bytu a ďalší byt), zamestnáva ma však otázka, kedy by to bolo najlepšie. Ide mi o to, aby majetok, ktorý zdedí on, patril len jemu aj po uzavretí manželstva. Chcem proste zamedziť tomu, aby sa v prípade rozpadu manželstva neocitol na ulici a aby to, čo zdedí po svojich rodičoch, patrilo len jemu a nie aj jeho nejakej budúcej manželke... istota je istota, dnes sa dejú škaredé veci... Neviem ako je to teda, nehnuteľný majetok, ktorý si donesie jeden z partnerov do manželstva, patrí len jemu aj v manželstve, alebo tam vzniká spoluvlastnícky vzťah aj jeho manželky? A ako je to tiež, keby zdedil nehnuteľný majetok počas manželstva? Napísala som to hrozne komplikovane, ospravedlňujem sa. Vďaka za reakcie.
Naposledy upravil arizona : 15.05.10 at 06:44
Usporiadat
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Laco-monter

vo svojom pravopise nevidím žiadné hrubé chyby .
No vidíš, a okrem tých iných, ktoré máš vo svojom pôvodnom texte, máš hneď jednu aj v tejto svojej vete : správne má byť "žiadne" a nie "žiadné" = zákon o rytmickom krátení
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

niella Pozri príspevok
Laco-monter

vo svojom pravopise nevidím žiadné hrubé chyby .
No vidíš, a okrem tých iných, ktoré máš vo svojom pôvodnom texte, máš hneď jednu aj v tejto svojej vete : správne má byť "žiadne" a nie "žiadné" = zákon o rytmickom krátení
hrube chyby su zámena "i" za "y"

Ináč, kto sa zaoberá takýmito hovadinami, že kde aký dlžeň, je podĺa mňa

chorý perfekcionista, ktorý nebude NIKDY a s ničím SPOKOJNÝ !
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Laco-monter Pozri príspevok
hrube chyby su zámena "i" za "y"

Ináč, kto sa zaoberá takýmito hovadinami, že kde aký dlžeň, je podĺa mňa

chorý perfekcionista, ktorý nebude NIKDY a s ničím SPOKOJNÝ !
Teda "hovadinami" (myslím tým gramatiku v odborných témach) sa tuším zaoberáš iba ty a ešte možno takí traja ďalší. Čo keby si si založil jazykové okienko?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
niella Pozri príspevok
...Chcem proste zamedziť tomu, aby sa v prípade rozpadu manželstva neocitol na ulici ...
Tak tomuto Ty naozaj nezamedzíš. Môžeš urobiť kroky, ktorými svoj majetok vložíš výslovne do jeho "rúk"... ale ako s ním ďalej on sám naloží, je naozaj už len na ňom......
niella Pozri príspevok
... istota je istota, dnes sa dejú škaredé veci...
...vždy sa diali... aj sa diať budú......veľa z nás sa učí naozaj až na vlastných chybách... dovtedy všetko znie ako bohapustá "prúpovídka"... ...môžeš s ním nanajvýš tak hovoriť o nástrahách, ktoré pribúdajú... ale za ruku ho do nekonečna vodiť nemôžeš... ...
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

Ajuška Pozri príspevok
Tak tomuto Ty naozaj nezamedzíš. Môžeš urobiť kroky, ktorými svoj majetok vložíš výslovne do jeho "rúk"... ale ako s ním ďalej on sám naloží, je naozaj už len na ňom......

...vždy sa diali... aj sa diať budú......veľa z nás sa učí naozaj až na vlastných chybách... dovtedy všetko znie ako bohapustá "prúpovídka"... ...môžeš s ním nanajvýš tak hovoriť o nástrahách, ktoré pribúdajú... ale za ruku ho do nekonečna vodiť nemôžeš... ...
Prečo nie - pokiaľ sa nechá .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Riešim problém dedenia. Na svojho zatiaľ slobodného dospelého syna by som chcela prepísať nejaký nehnuteľný majetok (pol jedného bytu a ďalší byt), zamestnáva ma však otázka, kedy by to bolo najlepšie.
KEDY ?
To je predsa jedno ...dnes , zajtra ...o rok , dva ....

Ide mi o to, aby majetok, ktorý zdedí on, patril len jemu aj po uzavretí manželstva.
Pri normálnej darovacej zmluve ???...V pohode sa poriešilo ...
Ja mám svoje , manželka má svoje ...a obaja máme aj spoločné ...

Chcem proste zamedziť tomu, aby sa v prípade rozpadu manželstva neocitol na ulici a aby to, čo zdedí po svojich rodičoch, patrilo len jemu a nie aj jeho nejakej budúcej manželke
Že nejakááá...??? ...krása , ešte ani spolu nie sú , kua , už sa také problémy riešia ...
Ja som na svoju svokru kvér vytiahol až po 20 rokoch manželstva ......prežila

... istota je istota, dnes sa dejú škaredé veci
Hej , hej ...dejú ...ale pri takýchto začiatkoch sa ešte len potom začnú diať , ak si tento názor zachováš ...
... Neviem ako je to teda, nehnuteľný majetok, ktorý si donesie jeden z partnerov do manželstva, patrí len jemu aj v manželstve, alebo tam vzniká spoluvlastnícky vzťah aj jeho manželky?
NIE
A ako je to tiež, keby zdedil nehnuteľný majetok počas manželstva?
Jeho by bolo , len jeho...
Napísala som to hrozne komplikovane, ospravedlňujem sa.
Ani nie ...len si názor každý utvára...
Vďaka za reakcie.
Hádam stačí takto ....či...?...
Škaredé počasie je vonku , nebudeme si ešte náladu kaziť ešte viac ...nepatrí sa..
Naposledy upravil buchač : 16.05.10 at 11:41
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Nuž, najprv som si myslela, že nebudem reagovať, ale napokon som sa predsa rozhodla vyjadriť svoje znechutenie nad príspevkami Kokolačíka, Petry Novej, buchača... , ktorí sa veľmi dobre pobavili na môj účet, a musím povedať, že sa ma to veľmi dotklo. To je tu pravidlo? Nie som tu dlho, nevedela som, že keď prosím o odbornú radu, stanem sa terčom nevhodných a rádobyvtipných poznámok. Tiež som nikoho z nich nežiadala o hodnotenie môjho úmyslu. Neovládam ešte všetky nástroje, ktoré sú tu k dispozícii, čiže napr. hodnotenie, či bodovanie. Preto by som sa aspoň takouto formou chcela poďakovať za seriózne rady Hanelie, Arizone, Zuziane, Márii27, Xanti...
2 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

niella Pozri príspevok
Riešim problém dedenia. Na svojho zatiaľ slobodného dospelého syna by som chcela prepísať nejaký nehnuteľný majetok (pol jedného bytu a ďalší byt), zamestnáva ma však otázka, kedy by to bolo najlepšie. Ide mi o to, aby majetok, ktorý zdedí on, patril len jemu aj po uzavretí manželstva. Chcem proste zamedziť tomu, aby sa v prípade rozpadu manželstva neocitol na ulici a aby to, čo zdedí po svojich rodičoch, patrilo len jemu a nie aj jeho nejakej budúcej manželke... istota je istota, dnes sa dejú škaredé veci... Neviem ako je to teda, nehnuteľný majetok, ktorý si donesie jeden z partnerov do manželstva, patrí len jemu aj v manželstve, alebo tam vzniká spoluvlastnícky vzťah aj jeho manželky? A ako je to tiež, keby zdedil nehnuteľný majetok počas manželstva? Napísala som to hrozne komplikovane, ospravedlňujem sa. Vďaka za reakcie.
niella Pozri príspevok
Nuž, najprv som si myslela, že nebudem reagovať, ale napokon som sa predsa rozhodla vyjadriť svoje znechutenie nad príspevkami Kokolačíka, Petry Novej, buchača... , ktorí sa veľmi dobre pobavili na môj účet, a musím povedať, že sa ma to veľmi dotklo.

Preto by som sa aspoň takouto formou chcela poďakovať za seriózne rady Hanelie, Arizone, Zuziane, Márii27, Xanti...
Stručne :
- Buchač je skrátka "búchač" - glosátor.

- Začali sme normálne.
Ale keď nad normálnou/odbornou odpoveďou ty ako laik mudruješ, tak sa nediv, že som začal mudrovať aj ja.

- Porozmýšľaj, keby tak toto čítala nejaká priateľka tvojho syna, či by sa jej to nedotklo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- napriek oprave v názve - tu si nechala jemne povedané "nelogickosť" - a to sa zas môže dotknúť tých, čo tomu rozumejú a snažili sa ti poradiť.

- kto sa bojí, nech nechodí do lesa (a na net ).
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov a vecí vydaných v rámci predpisov o reštitúcii majetku jednému z manželov, ktorý mal vydanú vec vo vlastníctve pred uzavretím manželstva alebo ktorému bola vec vydaná ako právnemu nástupcovi pôvodného vlastníka.
Z hľadiska charakteru nadobúdacieho úkonu sú v zmysle ustanovenia § 143 Občianskeho zákonníka z bezpodielového spoluvlastníctva zo zákona vyňaté veci, ktoré boli získané dedením, darom (darovacou zmluvou), vydaním v rámci predpisov o reštitúcii majetku.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
niella Pozri príspevok
Riešim problém dedenia. Na svojho zatiaľ slobodného dospelého syna by som chcela prepísať nejaký nehnuteľný majetok (pol jedného bytu a ďalší byt), zamestnáva ma však otázka, kedy by to bolo najlepšie. Ide mi o to, aby majetok, ktorý zdedí on, patril len jemu aj po uzavretí manželstva. Chcem proste zamedziť tomu, aby sa v prípade rozpadu manželstva neocitol na ulici a aby to, čo zdedí po svojich rodičoch, patrilo len jemu a nie aj jeho nejakej budúcej manželke... istota je istota, dnes sa dejú škaredé veci... Neviem ako je to teda, nehnuteľný majetok, ktorý si donesie jeden z partnerov do manželstva, patrí len jemu aj v manželstve, alebo tam vzniká spoluvlastnícky vzťah aj jeho manželky? A ako je to tiež, keby zdedil nehnuteľný majetok počas manželstva? Napísala som to hrozne komplikovane, ospravedlňujem sa. Vďaka za reakcie.
niella Pozri príspevok
Nuž, najprv som si myslela, že nebudem reagovať, ale napokon som sa predsa rozhodla vyjadriť svoje znechutenie nad príspevkami Kokolačíka, Petry Novej, buchača... , ktorí sa veľmi dobre pobavili na môj účet, a musím povedať, že sa ma to veľmi dotklo. To je tu pravidlo? Nie som tu dlho, nevedela som, že keď prosím o odbornú radu, stanem sa terčom nevhodných a rádobyvtipných poznámok. Tiež som nikoho z nich nežiadala o hodnotenie môjho úmyslu. Neovládam ešte všetky nástroje, ktoré sú tu k dispozícii, čiže napr. hodnotenie, či bodovanie. Preto by som sa aspoň takouto formou chcela poďakovať za seriózne rady Hanelie, Arizone, Zuziane, Márii27, Xanti...
Najprv som si myslel , že nebudem reagovať ...

A ani nebudem , ale poznámku si neodpustím .......

Poznámka : .................................................. ...........................
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

niella Pozri príspevok
Nuž, najprv som si myslela, že nebudem reagovať, ale napokon som sa predsa rozhodla vyjadriť svoje znechutenie nad príspevkami Kokolačíka, Petry Novej, buchača... , ktorí sa veľmi dobre pobavili na môj účet, a musím povedať, že sa ma to veľmi dotklo. To je tu pravidlo? Nie som tu dlho, nevedela som, že keď prosím o odbornú radu, stanem sa terčom nevhodných a rádobyvtipných poznámok. Tiež som nikoho z nich nežiadala o hodnotenie môjho úmyslu. Neovládam ešte všetky nástroje, ktoré sú tu k dispozícii, čiže napr. hodnotenie, či bodovanie. Preto by som sa aspoň takouto formou chcela poďakovať za seriózne rady Hanelie, Arizone, Zuziane, Márii27, Xanti...
Joj, či si dobre vybrala z tých možností. Elitnú spoločnosť.

P.S. Skús sa zamyslieť nad tým, že či aj odborná rada nemá morálny a etický rozmer. S takým názvom a obsahom! A každý má na ňu svoj uhol pohľadu.
Naposledy upravil Petra Nová : 17.05.10 at 11:33
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

niesebakritická Pozri príspevok
som sa predsa rozhodla vyjadriť svoje znechutenie nad príspevkami Kokolačíka, Petry Novej, buchača
Nová Petra Pozri príspevok
Joj, či si dobre vybrala z tých možností. Elitnú spoločnosť.
Peťka.
Nebuď prieberčivá :
- veď sme sa bavili aj normálne
- a s Ďurom ste si tiež "hrkútali"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať