Zavrieť

Porady

Výroba brikiet

Všetci dobre vieme že brikety sú výhodným palivom. V dnešnej dobe je dobré pozerať sa trošku šetrnejšie na prostredie okolo nás a preto ma napadlo, čo takto začať s týmto? Obstaranie lisa, budovu mám k dispozícií, potrebujem nejaké špeciálne povolenie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

    Piccotto3
    Ja pracujem v drevarskej vyrobe a vyrabame z odpadu brikety.Musim povedat ze vyrabame strasne vela takze odpadu je tiez dost.Neviem ci by sa ti oplatilo vyrabat len brikety,skor sa zameraj na nieco ine,kde budes vyrabat nejaky vyrobok z dreva,kde bude aj velky odpad,aby si zarobil aj na tom odpade popri tomu.Neviem ako u vas ,ale u nas je cena jedneho cca50 kg mecha 3-4 eura.

    MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

    MRichardM
    Piccotto3 Pozri príspevok
    Ja pracujem v drevarskej vyrobe a vyrabame z odpadu brikety.Musim povedat ze vyrabame strasne vela takze odpadu je tiez dost.Neviem ci by sa ti oplatilo vyrabat len brikety,skor sa zameraj na nieco ine,kde budes vyrabat nejaky vyrobok z dreva,kde bude aj velky odpad,aby si zarobil aj na tom odpade popri tomu.Neviem ako u vas ,ale u nas je cena jedneho cca50 kg mecha 3-4 eura.

    áno, je to jedna z možností , prevádzkovať to pri výrobe drevených výrobkov, alebo pri spracovaní dreva pre jeho dalšie použitie. Ale mal som na mysli len čisto variantu s briketami. Briketovací lis máme zabezpečený z českej republiky s výrobnou kapacitou približne 80 kg / hod

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    výroba brikiet sa preberala zhruba pred rokom.
    Lis je na konci linky .
    Celá linka pozostáva s triediča, preosievačky, sušičky, kotolne pre sušičku, lis a balenie. Lis potrebuje vlhkosť pilín 8-14%, je daná výrobcom. Cena za tonu mokrých bukových 50-70% je 43-52€ bez dovozu a nákladky. Pre dotácie na výrobu tepla a elektriny z biomasy, cena skoro neklesne.
    Ja zarabam tazbou dreva, kde su odpadky ako konare. A chcel by som zacat tazbou na zivnost a tiez z odpadov vyrabat brikety.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.