Zavrieť

Porady

EZU - Registrácia zamestnancov RLFO do SP elektronicky

admin
Od 07.10.2005 sa dá prostredníctvom EZU registrovať zamestnancov.

Podobne ako u mesačných výkazov, prikladajú sa xml súbor (obsahuje údaje z Registračného listu FO) a tradične aj konfirmačný súbor.

Už som to testoval. Zatiaľ mi to prijalo dokumenty, zaradilo, ale stále ich vykazuje ako neskontrolované a nespracované. Tiež vykazuje chybu v databáze a nedokážem si nahratý dokument prezerať.


Výhody:
- konečne nie je potrebné robiť zdvojenú registráciu (tzv. elektronickú a potom papierovú)
- ak prihlasujete viac zamenstnancov naraz, stačí vám vytvoriť "hromadný" RLFO súbor a ten nahrať do EZU

Nevýhody:
- očakával by som registráciu aj prostredníctvom formulára, nielen hotového súboru, čo by bolo vhodné najmä pre tých, ktorí nemajú potrebný softvér,
- na konci mesiaca sa musí vytlačiť sumár RLFO za mesiac, podpísať, opečiatkovať a odoslať /najlepšie doporučene/


No a teraz čakáme na ELDP, ohlasovanie PN, atď .-)
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
bingoooo...už mi to funguje...hurá hurá hurá...a hned mám jednu otázku...ak sa mi teda konečne podarí prebúrať sa na stránku sociálnej poisťovne, ak sa mi podarí otvoriť elektronickú podateľňu a ak nebodaj prejde registračný list a je akceptovaný...treba ten krycí list odniesť na sociálku alebo je už všetko ok? ak posielame výkazy elektronicky už krycí list nedávame...ako je to s registračnými listami?
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Mám info, že netreba.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

brm Pozri príspevok
postup je ten istý ako pri posielaní výkazu...len si namiesto výkazu navolíš registračný list
Ja mám problém, kde si ten registr.list "vytvoriť". Výkaz mi ťahá zo mzdového programu, uložim si ho na disk a odtiaľ ho odosielam na SP. To je O.K.
Personálny program nemám, takže neviem, kde si ten list pripraviť.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
a nie je tam niekde ručné typovanie?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, aká má byť výnimka , ak zamestnanec nastúpil 26. 3 2007, teda odpracoval len 6 dní a výkaz do sociálnej poisťovne mi hlási chybu - výnimka VZ. Má tam byť výnimka? Prosím, pomôžte mi, robím to v MONEY. VĎAKA
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

tonkat Pozri príspevok
Prosím, aká má byť výnimka , ak zamestnanec nastúpil 26. 3 2007, teda odpracoval len 6 dní a výkaz do sociálnej poisťovne mi hlási chybu - výnimka VZ. Má tam byť výnimka? Prosím, pomôžte mi, robím to v MONEY. VĎAKA
Si

V tejto téme je diskusia najmä o elektronickom odosielaní RLFO. Príloha mesačného výkazu je iné tlačivo ako RLFO. A najmä konkrétny problém s výnimkou VZ je už úplne "mimo".

Okrem toho v Tvojom príspevku chýbajú niektoré informácie, na základe ktorých by bolo možné odpovedať jednoznačne. Pokúsim sa "uhádnuť" dôvod chybového hlásenia. Pravdepodobne jeho vymeriavací základ nedosahuje "povinné minimum", ktoré za tých 6 dní predstavuje sumu:

7600 / 31 * 6 = 1471,- Sk.

Druhou možnou príčinou môže byť to, že nie je správne uvedený počet kalendárnych dní poistenia.

Treťou príčinou môže byť to, že vypočítané poistné nezodpovedá VZ, ktorý uvádzaš v prílohe.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
tonkat Pozri príspevok
Prosím, aká má byť výnimka , ak zamestnanec nastúpil 26. 3 2007, teda odpracoval len 6 dní a výkaz do sociálnej poisťovne mi hlási chybu - výnimka VZ. Má tam byť výnimka? Prosím, pomôžte mi, robím to v MONEY. VĎAKA
Môj typ je zasa taký, že nemá uvedenú výnimku na karte zamestnanca: Choď na kartu zamestnanca - mzdy - platby a v dolnej polovici máš uvedené výnimka z vymeriavacieho základu. Štandardne tam uveď 0.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ricij Pozri príspevok
Môj typ je zasa taký, že nemá uvedenú výnimku na karte zamestnanca: Choď na kartu zamestnanca - mzdy - platby a v dolnej polovici máš uvedené výnimka z vymeriavacieho základu. Štandardne tam uveď 0.
Priznám sa, že táto alternatíva mi akosi neprišla na myseľ.
Zatiaľ som nemal tú česť stretnúť MONEY "v akcii".
Väčšina softvérov (aj ten "náš" ) si automaticky doplní výnimku "0", ak mzdárka "nepovie" programu, že treba použiť nejakú inú hodnotu.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

ricij Pozri príspevok
Môj typ je zasa taký, že nemá uvedenú výnimku na karte zamestnanca: Choď na kartu zamestnanca - mzdy - platby a v dolnej polovici máš uvedené výnimka z vymeriavacieho základu. Štandardne tam uveď 0.
Presne toto bol problém. Ďakujem všetkým za ochotu a ospravedlňujem sa za zlé zaradenie. Ináč tiež mi vadí na Money, že niektoré veci mu treba dať ručne a nezabudnúť na ne. Bola som zvyknutá, že takéto veci doplňal sám program.
A ešte jedna vec, keď som si pozrela cez manuálny vstup ten pôvodný a nový odoslaný výkaz do soc. poisťovne, nevidela som tam žiaden rozdiel.
Ďakujem ešte raz.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať