Zavrieť

Porady

Novinovy stanok - na co nezabudnut?

Dobry den,



planujem si kupit novinovy stanok a nie som si ista co vsetko budem potrebovat.

Skuste ma prosim doplnit.



1. Register trestov a vybavenie zivnos. opravnenia

2. Nahlasit sa do zdravot. poistovne ( do 8 dni), Socialna poistovna, Dan urad + ohlasit prevadzku na Ziv. urade+ treba Inspekcnu knihu

3. Kupa reg. pokladnice ( tu sa chcem opytat, ci mozem naprogramovat tovar podla skupin - napr. 1- Noviny , 2. cigarety... alebo to treba rozdelit podla jednotl. poloziek. Mam blokovat aj noviny?

4. Reg. pokl. treba nahlasit na dan. urade

5. Musim si viest Pokladnicnu knihu ( denne a mesacne uzavierky - reg. poklad), Penazny dennik, Knihu pohladavok a zavazkov), treba viest aj knihu o zlozkach majetku? A co zasoby? Ma nov. stanok nejake zasoby.

Akym sposobom a kde mam uschovavat prijate faktury ( doklad o ich uhrade treba pripnut k fakture)?

Ak mi pride kontrola, pride mi tam, kde je prevadzka (Novinovy stanok) alebo tam kde je sidlo firmy - moja adresa trv. pobytu.

Prevadzku (Nov. stanok)mam mat riadne oznacenu+ otvaracie hodiny, kt. si dohodnem na Mes. urade+ treba oznacit aj sidlo firmy nejakym stitkom(pripadne si mam vybrat nejaku miestnost a oznacit ju - potom iba tam mi moze prist kontrola).

Ako ma zauctovat presun casti hotovosti z pokladne na podnikatel ucet a naopak.



Na co si mam dat najvacsi pozor, aby som neplatila zbytocne pokuty:-)



Ospravedlnujem sa - mozno niektore moje otazky su jednoduche, ale nemam v podnikani ziadne skusenosti - iba info z netu).



Dakujem za pripadne rady!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bonboncek Pozri príspevok
ja by som sa dodať otazku v tejto téme....

ako je to s novinami ?? prosím ak niekto ma skúseností. tak nech napíše.

...kde najdete dodavateľov...alebo ako to vlastne ide...??????

dakujem...
odkial si ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

bonboncek Pozri príspevok
ja by som sa dodať otazku v tejto téme....

ako je to s novinami ?? prosím ak niekto ma skúseností. tak nech napíše.

...kde najdete dodavateľov...alebo ako to vlastne ide...??????

dakujem...
moj byvaly manzel ma niekolko stankov a tiez som robila jednej znamej stanok, ale uz skoncila. Viem, ze to teraz nie je take vyhodne podnikanie ako kedysi. Na cigaretach sa niekedy zarabalo dobre, teraz je to velmi malicko, na tlaci to je nejakych 15%, dobre si to rozmylite, ci sa do toho date...
0 0
Tartarus Tartarus

Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

Koľko je priemerný mesačný čistý zisk a koľko asi na azčiatok treba investovať??
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tartarus Pozri príspevok
Koľko je priemerný mesačný čistý zisk a koľko asi na azčiatok treba investovať??
Co sa tyka zisku je tazko povedat, velmi zalezi na akom mieste mate stanok.
0 0
sijkaa sijkaa

sijkaa je offline (nepripojený) sijkaa

Neviete mi niekto poradit kolko percent je s predaja cigariet a s predaja casopisou dakujem
0 0
moniv moniv

moniv je offline (nepripojený) moniv

sijkaa Pozri príspevok
Neviete mi niekto poradit kolko percent je s predaja cigariet a s predaja casopisou dakujem
z cigariet cca 6-7%, zavisi od znacky a dodavatela
z novin, casopisov 13-15%
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať