Zavrieť

Porady

dohoda o vykonani prace

Som super baba
Ahojte ,
surne potrebujem radu..
mame noveho zamestnanca idem uzatvorit dohodu o vykonani prace, kolko mu mozem dat mzdu mesacne? kolk onajviac je?
dakujem
Naposledy upravil Dav : 04.11.10 at 20:57
Usporiadat
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako je to, že ak som na čiastočnom invalidnom dôchodku a pracovala som na dohodu o vykonaní práce, kde som zarobila cca 120 Eur dostala peniaze bez zrazenia dane (podpísala som nejaký papier, že mi nestrhnú dan vo firme,lebo som neprekročila nejaku výšku zárobku) a teraz by som chcela ísť na dohodu pracovať do inej firmy, kde mám zarobiť cca 300 Eur, tam mi už musia zdaniť túto sumu?.....a ak budem ešte takto občas robiť niekde na dohodu všetko sa mi bude zdaňovať?...a ešte by som sa chcela spýtať, či sa ma týka tiež tá suma 4025,7Eur aj keď som na ČID
Naposledy upravil gigi24 : 17.10.10 at 15:33
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gigi24 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako je to, že ak som na čiastočnom invalidnom dôchodku a pracovala som na dohodu o vykonaní práce, kde som zarobila cca 120 Eur dostala peniaze bez zrazenia dane (podpísala som nejaký papier, že mi nestrhnú dan vo firme,lebo som neprekročila nejaku výšku zárobku) a teraz by som chcela ísť na dohodu pracovať do inej firmy, kde mám zarobiť cca 300 Eur, tam mi už musia zdaniť túto sumu?.....a ak budem ešte takto občas robiť niekde na dohodu všetko sa mi bude zdaňovať?
Ak v prvej firme už nebudeš pracovať, treba tam ukončiť uplatňovanie nezd.časti základu dane a podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov u nového zamestnávatela.
Vyhlásenie môže byť podpísané súčasne len u jedného zamestnávatela.
Ak by si pracovala u viacerých, príjem u ďalšieho zamestnávatela ti bude zdanený. Ak podáš daň. priznanie a celkový príjem nepresiahne 4025,70€, zrazenú daň ti DU vráti.
2 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

veronikasad Pozri príspevok
Ak v prvej firme už nebudeš pracovať, treba tam ukončiť uplatňovanie nezd.časti základu dane a podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov u nového zamestnávatela.
Vyhlásenie môže byť podpísané súčasne len u jedného zamestnávatela.
Ak by si pracovala u viacerých, príjem u ďalšieho zamestnávatela ti bude zdanený. Ak podáš daň. priznanie a celkový príjem nepresiahne 4025,70€, zrazenú daň ti DU vráti.
aj keĎ poberám čiastočný ID?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gigi24 Pozri príspevok
aj keĎ poberám čiastočný ID?
Ano, nárok na uplatnenie nezd.časti by si nemala iba v prípade, keby si bola poberatelom starobného alebo predčasneho starobného dôchodku k 1.1. kal. roka
2 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

veronikasad Pozri príspevok
Ano, nárok na uplatnenie nezd.časti by si nemala iba v prípade, keby si bola poberatelom starobného alebo predčasneho starobného dôchodku k 1.1. kal. roka
tak ti moc ďakujem za pomoc
0 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Chcela by som sa spýtať, že ak zamestnavateľ zamestnal na DoVP zamestnanca na dobu urcitu ( 7 dni, 25 hod., ukol sadenie stromcekov za kus 0,12€.) a je momentalne na UP, jeho prijem je 134€ v hrubom. Bol prihlasený aj odhlásený zo SP. Zrazila som zr. daň. To mi myslim si ze vsetko sedi. Ale teraz chce zamestnavateľ opať zamestnať toho isteho pracovnika na DoVP na tú istu pracovnu činnosť. A priblizne tolko hodin. Moze tak urobiť? Samozrejme ze ho zase nahlasim na SP. Len sa mi jedna, ci moze byt zase ta ista činnosť.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
GAP Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, že ak zamestnavateľ zamestnal na DoVP zamestnanca na dobu urcitu ( 7 dni, 25 hod., ukol sadenie stromcekov za kus 0,12€.) a je momentalne na UP, jeho prijem je 134€ v hrubom. Bol prihlasený aj odhlásený zo SP. Zrazila som zr. daň. To mi myslim si ze vsetko sedi. Ale teraz chce zamestnavateľ opať zamestnať toho isteho pracovnika na DoVP na tú istu pracovnu činnosť. A priblizne tolko hodin. Moze tak urobiť? Samozrejme ze ho zase nahlasim na SP. Len sa mi jedna, ci moze byt zase ta ista činnosť.
Podľa mňa, môže. V zákone sa nehovorí, že DoVP nemôže byť v priebehu roka uzatvorená na rovnakú prácu.
3 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Obmedzenie je iba v tom, že do roka môže dohodár na DoVP odpracovať u toho istého zamestnávateľa maximálne 350 hodín.
6 0
GAP GAP

GAP je offline (nepripojený) GAP

Ďakujem Vám.
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Dobry den. Som invalidna dochodkyna ( nad 75% ). Moze ma zamestnat na dohodu aj moj manzel , ktory je SZCO?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivuska1212 Pozri príspevok
Dobry den. Som invalidna dochodkyna ( nad 75% ). Moze ma zamestnat na dohodu aj moj manzel , ktory je SZCO?
u manžela (SZČO) môžeš vypomáhať aj bez dohody. Neporuší zákon o nelegálnej práci. Alebo si potrebuje znižovať základ dane ?
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

O to nam prave ide. Bez dohody mu pomaham uz treti rok, ale potreboval by znizit zaklad dane.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivuska1212 Pozri príspevok
O to nam prave ide. Bez dohody mu pomaham uz treti rok, ale potreboval by znizit zaklad dane.
Môžeš pracovať na dohodu, ale ak nemá iných zamestnancov, je s tým kopec povinností voči SP a DU (mesačné výkazy, platby poistného, prihláška zamestnanca aj zamestnávatela do SP, rozšírenie registrácie dane zo závislej činnosti, štvrťročný prehlad a ročné hlásenie na DU).

Nemôže ťa prihlásiť spätne, základ dane za rok 2010 si týmto spôsobom nezníži.
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Dakujem za rychlu odpoved. Zamestnancov inych manzel nema. A nejde nam ani tak o minuly rok ako o tento dalsi. To vsetko, co uvadzas v zatvorke je potrebne aj pri dohodach?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivuska1212 Pozri príspevok
Dakujem za rychlu odpoved. Zamestnancov inych manzel nema. A nejde nam ani tak o minuly rok ako o tento dalsi. To vsetko, co uvadzas v zatvorke je potrebne aj pri dohodach?
Áno, aj pri dohodároch.
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Dakujem
0 0
hbrichackova hbrichackova

hbrichackova je offline (nepripojený) hbrichackova

Ahoj všem,
a liší se nějak odvod daně v závislosti na výšce odměny ,myslím formuláře a celková dańová agenda?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hbrichackova Pozri príspevok
Ahoj všem,
a liší se nějak odvod daně v závislosti na výšce odměny ,myslím formuláře a celková dańová agenda?
ak myslíš platbu na DU, líši sa konštantným symbolom. Zrážková aj preddavková daň sa uvádza v štvrťročnom prehlade.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Môžem zamestnať na dohodu aj príslušníka ČR? Je v niečom rozdiel oproti zamestnancovi zo SR - odvody, daň?
0 0
labutienka labutienka

labutienka je offline (nepripojený) labutienka

Anja111 Pozri príspevok
Ak jeho celkový ročný príjem nebude viac ako 2012,85 € a ak podá daňové priznanie, tak mu zaplatenú daň vrátia...
Na základe čoho by mali dôchodcovi vrátiť daň, keď nedosiahol výšku 2.012,85 €? Ja si myslím, že tu hrá rolu len výška jeho dôchodku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať