Zavrieť

Porady

Registracia (TM) znacky, pre domenu, nazvu produktu- slovneho spojenia

zdravim, vie niekto poradit, alebo ma skusenosti kde a ako registrovat "slovne spojenie" ako (TM) trade mark? kde mam hladat. Ci a ake je posobenie tejto znacky medzinarodne, kedze internet ma posobnost celosvetovo?
Kto kontroluje a ma na starosti pravnu stranku a registraciu(TM)

Ide mi o internetovy predaj a ochranu pred kopirovanim informacii urciteho produktu.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Registrovane ochranne znamky ma na starosti Urad priemyselneho vlastnictva SR. Vsetky informacie o poplatkoch, postupe a vsetkom okolo najdes na ich stranke:
    http://www.indprop.gov.sk/?ochranne-znamky

    Je to pomerne zdlhavy proces. Odporucam obratit sa na pravnikov, ktori maju skusenosti s obchodnym pravom a registraciou znamky.

    msviki je offline (nepripojený) msviki

    Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac msviki
    ok, diki. Znie to komplikovane. ma niekto skusenosti aj s tym co to stalo? napr.
    trojica slov zaregistrovana na SK a vo svete?
    V slovencine a anglictine?
    Je tam rozdiel? geograficky alebo jazykom?

    Neviem, ci sa dobre pytam, ale ak mate skusenosti, ocenim kazdy prispevok.

    pekny den

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Takmer kazda civilizovana krajina ma urad ktory registruje ochranne znamky. Cim vyspelejsia ekonomika, tym lacnejsi, rychlejsi a jednoduchsi proces to je.

    Napr. v USA sa to da zvladnut za 300 USD do 3 tyzdnov s minimom papierovania.

    U nas sa to da zvladnut za 5000 Eur do 18 mesiacov s kopou papierovania.

    Pricom existuju registracie znamok:

    Podla krajin alebo podla kontinentov (drahsia verzia kedze zahrna vsetky krajiny kontinentu).

    V ramci toho existuju iste kategorie, cosi ako odvetvove delenie. V zakladnej cene registracie je zapis do 3 kategorii. Za kazdu dalsiu navyse sa doplaca.

    Takze zavisi viacmenej od krajiny kde chces robit business... Ja osobne mam vacsinu trademarkov registrovanych pre Europu vo Velkej Britanii, pre Severjnu a juznu ameriku v USA a pre Aziu v Hong Kong-u.

    msviki je offline (nepripojený) msviki

    Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac msviki
    dakujem za pomoc. tuzemsky trh bude musiet byt zabezpeceny tuzemskymi pravidlami.
    Preco som vsak pytal o radu je fakt, ako sa ochranit medzinarodne, a taktiez dokazat to patricnymi dokumentami pri spore.
    Ako vieme internet je biznis bezhranicny a ked dojde k lamaniu chleba plac nepomoze.

    Z toho co profesional napisal, by som aj obisiel miestne SK urady ak by sa dalo. zalezi mi predsa na celoplosnej medzinarodnej ochrane. A ked to bude lacnejsie a rovnako ucinne, tak preco nie.

    Registracia (TM) znacky, pre domenu, nazvu produktu- slovneho spojenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.