Zavrieť

Porady

Nedanove naklady

Ahojte skuseni poradaci.

Kedze som zaciatocnik v urcitych veciach, chcem vas poprosit o radu suvisiacu s nedanovymi nakladmi.

Vie mi prosim niekto strucne napisat, ake nedanove naklady existuju? Ja viem, ze je su to napr.:
  • naklady na reprezentaciu
  • nadspotreba
  • ...
Tieto nedanove naklady sa v priebehu roka nijako neriesia, az koncom roka pri zostanovani rocnej uzavierky?
Ked uctujem nedanovy naklad a sme firma, ktora je platcom DPH, tak si z daneho nakladu nemozem uplatnit DPH, ze? V uctovnom SW to potom zakliknem, ako neoplyvnujuce DPH (ak sa jedna o FA, blocek a pod.).

Dakujem vam za akekolvek rady.
Naposledy upravil Dav : 27.01.12 at 09:22
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

v účtovníctve musíš mať všetko podchytené - zaúčtované, vo výkazoch máš preto všetky obraty, pripočítateľné a odpočitateľné položky riešiš na príslušných riadkoch DP
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Zaujíma ma, či HV s pripočítateľnými aj odpočítateľnými položkami sa musí zhodovať so súvahou a výkazom, alebo vo výkazoch bude iba HV bez položiek.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

???
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Neriešim tieto položky vo výkazoch, iba v DP?
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

no neviem ako to mám ešte inak napísať...... v účtovníctve, t.j. vo výkazoch máš všetko vrátane nedaňových nákladov..... účtovný HV uvedieš do DP a potom riešiš odpoč. a pripoč. položky
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať