Zavrieť

Porady

dph a nadmerný odpočet

ahojte prosím Vás za 03/2010 sme mali nadmerný odpočet 1000 eur..teraz mámem danovú povinnosť 380 eur...ako to zapísať v priznaní...riadok 28 vlastná povinnosť 380 eur...a v riadku 32 mi hadže 380 eur..je to správne?
Naposledy upravil Dav : 13.07.10 at 17:03
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V 1.Q. sme mali NO 413 eur, teraz v 2.Q. máme DP 283 , takže v r. 32 by mal byť rozdiel, keď som to zadala v programe, tak mi do r. 32 berie len daň.pov. z 2 Q., predtým mi to v Money S3 robilo dobre, nevie niekto poradiť? dík
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

sybila3 Pozri príspevok
V 1.Q. sme mali NO 413 eur, teraz v 2.Q. máme DP 283 , takže v r. 32 by mal byť rozdiel, keď som to zadala v programe, tak mi do r. 32 berie len daň.pov. z 2 Q., predtým mi to v Money S3 robilo dobre, nevie niekto poradiť? dík
... a zadala si ešte predtým ( celkom na začiatku) výšku predmetného nadmerného odpočtu? Mne to doteraz ešte nikdy sám softvér nerobil ... vždy som si to tam musela dosadiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno dosadila som si do sprievodcu tlačou dph, na r. 32 sumu NO z I.Q. Takže asi idem vypísať ručne na drsr, čiže I.Q NO 413, II.Q DP 283, tak na r. 32 by mala byť suma 130 na vrátenie NO???? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ale ono mi to asi robí dobre ten program, takže na r. 28 mám DP za II.Q 283, do r. 32 v sprievodcovi som dosadila 413, ale vo výkaze na r. 32 mám sumu 283 a nikde sa mi nezobrazil rozdiel 130, je to dobre? díky moc
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Je to dobre, uplatníš si len do výške daňovej povinnosti. Zbytok Ti ostane na 343, čo Ti vrátia.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

preto ma to trocha zmiatlo, lebo vždy mi vyšla po odpočítaní NO aj DP, takže teraz r. 28 je 283 a r. 32 tiež a vrátia mi rozdiel 413-283=130, díky moc idem to zaniesť, nech to mám z krku a trocha voľna.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, keď platiteľovi DPH, ktorý podáva štvrťročne priznanie vznikol za 2.Q nadmerný odpočet, tento DÚ vráti alebo sa o jeho výšku zase upraví daňová povinnosť za 3.Q?
Ďakujem a prajem pekný zvyšok nedeľného večera.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
AntekaK Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa Vás spýtať, keď platiteľovi DPH, ktorý podáva štvrťročne priznanie vznikol za 2.Q nadmerný odpočet, tento DÚ vráti alebo sa o jeho výšku zase upraví daňová povinnosť za 3.Q?
Ďakujem a prajem pekný zvyšok nedeľného večera.
Ak za II. Q vznikol nadmerný odpočet a za III. Q mu vznikla daňová povinnosť, v III. Q si daňovú povinnosť poníži o nadmerný odpočet za II. Q. A ak aj potom zostane ešte nevysporiadaný nadmerný odpočet z II. Q tento mu daňový úrad vráti do 30 dní po lehote na podanie daňového priznania.
Viď

§ 79 zákona o dani z pridanej hodnoty
Nadmerný odpočet


(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

(2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)
(3) Platiteľ, ktorý spĺňa podmienky podľa odseku 2, vyznačí túto skutočnosť v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol.

(4) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1 alebo 2 začne kontrolu na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu, vráti daňový úrad nadmerný odpočet v lehote desiatich dní od skončenia kontroly. Ak platiteľ neumožní vykonanie kontroly v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, vráti daňový úrad nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia kontroly.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AntekaK Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa Vás spýtať, keď platiteľovi DPH, ktorý podáva štvrťročne priznanie vznikol za 2.Q nadmerný odpočet, tento DÚ vráti alebo sa o jeho výšku zase upraví daňová povinnosť za 3.Q?
Ďakujem a prajem pekný zvyšok nedeľného večera.
optimistka Pozri príspevok
suma nadmerného odpočtu na vrátenie nie je ohraničená ani zdola ani zhora ....
optimistka Pozri príspevok
nadmerný odpočet zo 6/2010 čaká na daňové priznanie dph 7/2010
ak ti vyjde daňová povinnosť, odpočítaš si od nej 1,26 €, ak budeš mať nadmerák tak ti du vráti sumu 1,26 do 30 dní od podania dph za 7/2010
sybila3 Pozri príspevok
ale ono mi to asi robí dobre ten program, takže na r. 28 mám DP za II.Q 283, do r. 32 v sprievodcovi som dosadila 413, ale vo výkaze na r. 32 mám sumu 283 a nikde sa mi nezobrazil rozdiel 130, je to dobre? díky moc
Ivenka Pozri príspevok
Je to dobre, uplatníš si len do výške daňovej povinnosti. Zbytok Ti ostane na 343, čo Ti vrátia.
keby si si prečítala tému od začiatku, tak odpoved nájdeš.
Pre mesačných aj Q-platiteľov platia rovnaké podmienky, len sa líši zdaňovacie obdobie.
2.Q.=NO, 3.Q.=DP-NO max.do nulovej daňovej povinnosti, prípadný zvyšok NO DU vráti do 25.11.2010
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ďakujem za odpovede, tému som čítala, iba som si nebola istá, ako si to vysvetľujem. Zákon o DPH je pre mňa . Ešte raz vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať