Zavrieť

Porady

Dan pre FO

Dobry den.

Chcel by som sa opytat, ked mam cinnost ako sprostredkovatel pre jednu firmu, ktora ma vyplaca formou provizii na bezni ucet, ale nemam zivnost, iba DIC, ktore je potrebne kvoli daniam, je nejaka moznost aby som si ako FO mohol dat nejake veci do nakladov? napriklad pokial moja praca vyzaduje pracovanie na pc a telefonovanie, mozem si dat ucet od notebooku ( kotry by som este lne kupil ) odpocital z dane alebo ucty za telefon? alebo potrebujem mat na to zivnost aby som si mohol odpocitavat taketo veci.

Dakujem.
Usporiadat
fejton fejton

fejton je offline (nepripojený) fejton

Viem ze to nepatri do tejto temy, ale da sa vam nejak tu nieco oznacit ze ste mi uplne super poradili, lebo neviem ci tu je nejake hodnotenie ci tak
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
minimálne musíš platiť ZP.
Ak prvý rok máš DIČ, tak do SP pravdepodobne platiť ako sprostredkovateľ nemusíš, túto problematiku veľmi neriešim, ale si to zisti. Ak si evidovaný ako SZČO, tak platíš odvody aspoň z minimálnej mzdy.

moju odpoved už nečítaj, ved si študent.
pod odpovedou myšou nájdeš slovíčko "užitočné" tam klikneš a poradca dostane od teba bod.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

KEJKA Pozri príspevok
minimálne musíš platiť ZP.
Ak prvý rok máš DIČ, tak do SP pravdepodobne platiť ako sprostredkovateľ nemusíš, túto problematiku veľmi neriešim, ale si to zisti. Ak si evidovaný ako SZČO, tak platíš odvody aspoň z minimálnej mzdy.
Kejka,
je vysokoškolák nemusí platiť odvody do ZP
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
fejton Pozri príspevok
Viem ze to nepatri do tejto temy, ale da sa vam nejak tu nieco oznacit ze ste mi uplne super poradili, lebo neviem ci tu je nejake hodnotenie ci tak
ty nemôžeš dávať body, lebo nemáš min.10 ale to neva. Nás teší že sme ti pomohli. fakt, pre nás je už to skvelý pocit a ďakujem úplne stačí.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no hej, ale všetci mu tak opreteky radíme, to že je VŠ som si prečítala až po odkliknutí odpovede.
A pravidlá odmeňovania pre nováčikov tiež nepoznám.....
Ale je celkom milý, že? celkom som sa pobavila a teraz idem spať.

nech sa ti darí fejton....ozvi sa koncom roka.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
fejton Pozri príspevok
Pokial som este evidovany ako brigadnik tak nemusim platit poistovnam pokial dobre rozumiem hej?
A vsetci ste uuuuuplne uzasny, dakujem vam velmi pekne, moc ste mi pomohli
A ako brigádnik vykonávaš nejakú inú prácu? Alebo sa to vzťahuje na to sprostredkovanie. Do daňového priznania by sa mali zarátať aj príjmy z brigády podľa §5.
Mal by si vymenovať všetky príjmy, ktoré máš, alebo budeš mať.
Inak odpovede nebudú úplné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať