Zavrieť

Porady

MRP -zaúčtovanie prijatej zahraničnej faktúry

Prosím Vás o radu, ako mám správne zaúčtovat prijatú zahraničnú faktúru.
Faktúra je CZK - kurz 27,882 /1 EUR. Základ dane 1783,13+ 338,87 DPH = celková fakúra na sumu 2122 CZK.
Potrebujem to zaúčtovat v MRP PU WIN, mám aktuálnu verziu 6.40.606.
Prosím Vás - neviem si rady - zle mi to zaokruhľuje, ak niekto používate tento program, prosím Vás napíšte ako to urobit.

Ja som to robila takto:
Nahrala som si novú faktúru - v zahraničnej mene uviedla kurz - faktúru nahrala v cudzej mene - ale celkovú sumu faktúry v cudzej mene mi stále zauokruhluje na 2121,92 CZK - ako sa to dá opravit na tých 2122?
A ešte ďalší problém, ak to dám zaúčtovat do účtovného denníka, tak tam nemám zaúčtované len v mene EUR ZD 63,95 + DPH 12,15 a ak kliknem na okienko v zahraničnej mene, tak mi pri použití rovnakého kurzu a prepočítaní do CZK výjde suma 1783,05 a nedá sa opravit na 1783,13 a takisto je s DPH tu to výjde na 338,77 a má byt 338,87.

Čo robím zle? Prosím pomožte mi, lebo sa neviem s tým pohnút. Veľmi pekne Ďakujem...
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

Tamila Pozri príspevok
Áno, má byť 504/321
Malo by ti ponúkať typ DPH 49.
Robíš to cez knihu prijatých faktúr? Ak to robíš ces účt. denník, tam neponúka typ 49. Musíš ísť ale cez knihu prijatých faktúr - dáš typ DPH 49, otvorí sa ti dátum odpočítania dane a aj daňovej povinnosti. V texte v položkách musíš dať 20% DPH. DPH zoberie iba do DP, nepripočíta to k celkovej sume fa. Dáš zaúčtovať do účt. denníka, kde ti zaúčtuje aj samozdanenie - dopočítaná DPH. Pozor - v účt. denníku je už typ DPH 39. Inak by ti zobralo 2x do DP.
Ďakujem.
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Dobry den, chcem sa opytat, mam svoju prvu fakturu z Ciech(ceska firma fakturuje nam platcom dph na sk tovar), postupovala som podla toho postupu, aku tu udavate, zadala som fa do prijatych faktur typ dph 49(v uct. denniku 39), do poloziek pri nahadzovani prijatej faktury som nahodila sumu a 20 perc. dph, spytalo sa ma, ci ma vykonat samozdanenie, dala som ano, hodilo ma to do uctovneho dennika, kde mam dva zapisy 504/321 a druhy zapis Dopocitana dph 20percent, kde mi hodil program sam od seba ucty 343 /343 a ja mam zadat analytiku... a mna zaujima, aku analytiku tam mam zadat?

MD DPH na vstupe 20 percent

a D DPH na vystupe 20 percent ??? Alebo ako?



Dakujem, a prepacte, viem, ze pre vas je to trivialne, ale ja to robim prvy krat...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pasztorka
Dobry den, chcem sa opytat, mam svoju prvu fakturu z Ciech(ceska firma fakturuje nam platcom dph na sk tovar), postupovala som podla toho postupu, aku tu udavate, zadala som fa do prijatych faktur typ dph 49(v uct. denniku 39), do poloziek pri nahadzovani prijatej faktury som nahodila sumu a 20 perc. dph, spytalo sa ma, ci ma vykonat samozdanenie, dala som ano, hodilo ma to do uctovneho dennika, kde mam dva zapisy 504/321 a druhy zapis Dopocitana dph 20percent, kde mi hodil program sam od seba ucty 343 /343 a ja mam zadat analytiku... a mna zaujima, aku analytiku tam mam zadat?

MD DPH na vstupe 20 percent
a D DPH na vystupe 20 percent ??? Alebo ako?
Dakujem, a prepacte, viem, ze pre vas je to trivialne, ale ja to robim prvy krat...
veď DPH v denníku už máš dopočítanú, nie?.. sumu neprepisuj.. a áno, DPH je 20%.. analytiku si zvoľ, tak ako ti vyhovuje, hlavne aby si sa v tom vyznala..
ja mám zvolené takto:
504/321
343-20 (20% DPH) / 343-100 (samozdanenie)
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Dakujem, ano, uz pgm sam vypocital dph, nic som neprepisovala.
Ja mam analytiku 343 010-dph na vstupe10%, 030-dph na vystupe 10%, 050-vlastna danova povinnost alebo nadmerny odpocet, 060-dph na vstupe 20% a 070-dph na vystupe 20%... tak teraz neviem...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pasztorka
Dakujem, ano, uz pgm sam vypocital dph, nic som neprepisovala.
Ja mam analytiku 343 010-dph na vstupe10%, 030-dph na vystupe 10%, 050-vlastna danova povinnost alebo nadmerny odpocet, 060-dph na vstupe 20% a 070-dph na vystupe 20%... tak teraz neviem...
urob si v účtovnej osnove novú alalytiku na samozdanenie napr. 343/100 (alebo akú chceš ) a účtuj 343-060 / 343-100..
1 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Ďakujem, Žabinka!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať